Ryszard Czarnecki ucieszył się z numeru listy PiS i podał definicję z numerologii. Skrytykowali go katolicy

Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery list wyborczych komitetów i kampania ruszyła na dobre. "Wyborczy klimat" udzielił się również Ryszardowi Czarneckiemu, który na Twitterze skomentował wylosowanie przez PiS "dwójki". Aby zarekomendować swoją partię, Czarnecki powołał się na...numerologię.
PiS wylosował "2", a ta w numerologii "wyróżnia się łagodnością charakteru, skromnością oraz dobrocią (...) gołębie serce, które zawsze pragnie, by wszyscy egzystowali w idealnej harmonii (...) chętnie zaprowadziłaby pokój na całym świecie - nie może bowiem znieść cierpienia innych ludzi

- zatweetował Ryszard Czarnecki po losowaniu numerów list wyborczych.

Ryszard Czarnecki zachwalając "szczęśliwy numerek" PiS-u odwołał się do zakazanych przez Kościół katolicki praktyk - wróżbiarstwa. Natychmiast wytknięto mu to w komentarzach. "Numerologia jest sprzeczna z nauką Kościoła", "Oj, będzie się gniewał ksiądz dobrodziej", "To są zabobony. Katolikowi nie przystoi się na nie powoływać", "Kościół Katolicki chyba nie zmienił stanowiska wobec astrologii, numerologii, czy chiromancji?".

Co ciekawe, wpis Czarneckiego skomentowała również Krystyna Pawłowicz. "To żywcem opis mojej skromnej, łagodnej osoby..." - napisała posłanka.

Jak informowaliśmy na łamach Gazeta.pl, zaledwie przed miesiącem Ryszard Czarnecki publikował w sieci zdjęcia ze swojego przemówienia w jednym z kościołów. Wtedy polityk również wywołał falę krytyki. Do jego zachowania odwołali się nawet członkowie Episkopatu.

"W kościele człowiek otrzymuje sakramenty, doświadcza bliskości Boga, słyszy ewangeliczne prawdy. Wszelkie inne formy działalności, które wykraczają poza prawo kościelne są nadużyciami" - informował rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik.

Więcej o:
Komentarze (146)
Ryszard Czarnecki ucieszył się z numeru listy PiS i podał definicję z numerologii. Skrytykowali go katolicy
Zaloguj się
 • earthboundmisfit

  Oceniono 27 razy 17

  Ale w szkole to jest po prostu pała, obatelu. I PiS tę pałę dostanie na wyborach.

 • melanocetus głębinowy

  Oceniono 16 razy 10

  Haha szybko mówiący Rysiu, ty facet poproś teścia aby pomógł cię cię w kosmos wystrzelić, tam jeszcze ciebie nie było- cwany z systematycznych przeskoków opcji politycznych!!

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 20 razy 10

  Nie będziesz miał cudzych Bogów przede mną.
  A Jatollah Kaczyński?

 • jackanapes

  Oceniono 17 razy 9

  Z tego dzbanuszka wyrósł prawdziwy duży dzban. Dzban numerologiczny.

 • krynolinka

  Oceniono 18 razy 6

  Z ostatniej chwili. Czarnecki poszedł do spowiedzi sprawa załatwiona..Miał chwilowe załamanie wiary w biskupa Jędraszewskiego. Rozejść się !!!

 • future88

  Oceniono 9 razy 5

  Richard Henry dam d... każdemu byle by przy korycie Czarnecki. Od Leppera do Kaczyński , gusła, zabobony, numerologia, nie ważne! Ważne żeby trwać przy żłobie!!!

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 9 razy 5

  Najpierw "błąd systemowy", potem "błąd wysyłania, opinia powtórzona" Zdecydujcie się!

 • marechec

  Oceniono 9 razy 5

  pełno tego śmiesznego trollstwa pisiego co wy za zioła bierzecie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX