Kolejna stłuczka samochodów SOP wyszła na jaw. W jednym z aut miał być Andrzej Duda

28 sierpnia w Krakowie zderzyły się dwa samochody Służby Ochrony Państwa. W auto jadące z przodu, w którym miał być prezydent Andrzej Duda, wjechał drugi pojazd tej formacji. Nie wiadomo jednak, czy głowa państwa rzeczywiście była obecna w samochodzie.
Zobacz wideo

Sprawą stłuczki dwóch pojazdów SOP, do której doszło pod koniec sierpnia w Krakowie, zainteresowali się dziennikarze tvn24.pl. Wydział prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazał im, że do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu przed sygnalizatorem, a w jego wyniku uszkodzony został zderzak jednego z pojazdów SOP. MSWiA nie odpowiedziało jednak na pytanie, czy prezydent Andrzej Duda znajdował się w aucie, w które uderzył drugi pojazd. Resort poinformował jedynie, że "sytuacja nie miała wpływu na bezpieczeństwo osób ochranianych". 

Kolejna stłuczka samochodów SOP. "Największym zagrożeniem dla VIP-ów jest ich ochrona"

Mirosław Depko, były szef transportu w Biurze Ochrony Rządu (które zostało zastąpione Służbą Ochrony Państwa - red.) uważa, że stłuczki takie jak sierpniowa kolizja pojazdów SOP, w których jeden samochód uderza w tył drugiego, są wyjątkowo niebezpieczne.

- Głowa leci do przodu i dochodzi do uszkodzenia kręgów szyjnych. Gdyby uderzył mocniej, to prezydent chodziłby w kołnierzu. Największym zagrożeniem dla VIP-ów jest ich ochrona - powiedział Depko w rozmowie z tvn24.pl.

Były funkcjonariusz BOR ocenił, że liczne kolizje z udziałem pojazdów SOP są wynikiem braku doświadczenia kierowców i ich nieumiejętności współpracy. Zaznaczył, że kierowcy Służby Ochrony Państwa powinni się komunikować za pomocą świateł stopu i kierunkowskazów, tak aby osoba jadąca z tyłu wiedziała, co zamierza zrobić ta, która jedzie z przodu.

Samochód, którym miał jechać prezydent Andrzej Duda, to pancerne Audi A8. Taki sam samochód został uszkodzony podczas wypadku w Oświęcimiu, w którym została ranna ówczesna premier Beata Szydło. Doszło do niego w lutym 2017 roku. 

Więcej o:
Komentarze (174)
Kraków: stłuczka samochodów SOP. W jednym z nich miał być prezydent Andrzej Duda
Zaloguj się
 • batura3

  Oceniono 60 razy 58

  SOP - Służba Obijania Pojazdów:)))) Oto efekty pissowskiej zmiany, jak w Janowie:))

 • krynolinka

  Oceniono 64 razy 54

  Uszkodzą kiedyś Dudę na dobre..Miesiąc w miesiąc dzwony. A o ilu nie wiemy. Zderzaczek w takiej furze to może i z dziesięć tysięcy kosztować. Ale co tam, stać ich.

 • kazek100

  Oceniono 55 razy 53

  PiS ze wszystkich instytucji państwowych zwolnił profesjonalistów, zatrudnił kuzynów, bratanków i cała bandę innych amatorów.
  Wstyd.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 45 razy 43

  Takie informacje juz nie robią na nikim wrażenia. Zwykła codzienność.

 • gruszka1

  Oceniono 39 razy 37

  Sytuacja w SOP jest najlepszym odzwierciedleniem stanu państwa pod rządami PiS

 • czechy11

  Oceniono 29 razy 27

  Polacy czas na NASZ HAT TRICK:
  1. KOP PiSowi w wyborach do Sejmu
  2. KOP PISowi w wyborach do Swnatu
  3. KOP PISowi w wyborach prezydenckich

  Hat Trick zaczynamy 13 października 2019

 • jaja-kaczora

  Oceniono 27 razy 25

  Jedzily chamy i fornale na furmankach, ubrane w waciaki a na nogach gumowce! A teraz ELYTA, Maybachami sie rozbijaja!

 • obywateleu

  Oceniono 21 razy 19

  Nie nazywajcie Dudy głową państwa bo Kaczyński na was obrazi się.

 • zerozer52

  Oceniono 21 razy 19

  Służba Ochrony PiS dzielców sama ich wytłucze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX