Jaruzelska uderzyła w rzeczniczkę i lidera SLD. Żukowska opowiada o "próbie gwałtu" na jej suczce

"Obyczajówka" na lewicy tuż przed wyborami. Monika Jaruzelska zasugerowała, że specjalne względy lidera SLD ma Anna Maria Żukowska i to wszystko przez ich prywatną relację. Rzeczniczka SLD odpowiedziała córce generała opowieścią o tym... jak pies Jaruzelskiej "chciał zgwałcić jej sunię", a potem nasikał jej do butów.
Zobacz wideo

Na miesiąc przed wyborami parlamentarnymi Monika Jaruzelska, córka gen. Wojciecha Jaruzelskiego, udzieliła wywiadu "Dziennikowi Gazecie Prawnej", którym wywołała burzę po lewej stronie sceny politycznej. Robert Mazurek wypytywał ją o to, dlaczego ostatecznie nie startuje z list SLD (Lewicy) w wyborach, a zamiast tego kandyduje z list KW Polska Lewica. Jaruzelska odpowiedziała:

Wszyscy twierdzą, że to osobista decyzja Włodzimierza Czarzastego, bo bliższa jego sercu jest Anna Maria Żukowska. Cóż, panie redaktorze, mężczyźni w kryzysie wieku średniego robią różne rzeczy. Jak widać, każdy Kazimierz ma swoją Izabel.

Później Jaruzelska dodała tylko, że choć są "inne imiona", to sytuacja jest podobna, ale zastrzegła, że "ze względu na szacunek dla żony Czarzastego" tematu nie rozwinie. Odczytywać to można jasno: Jaruzelska sugeruje, że Żukowska ma specjalne względy u lidera SLD w związku z prywatną relacją obojga.

Spięcia o listy i Żukowską były już wcześniej: Leszek Miller stawał w obronie Moniki Jaruzelskiej i pisał o tym, że to właśnie córka generała powinna mieć dobre miejsce na liście lewicy.

Żukowska odpowiada Jaruzelskiej. "Pies tej pani próbował zgwałcić moją suczkę"

W piątek, gdy ukazał się wywiad z Jaruzelską (a w internecie jego fragmenty były dostępne w czwartek wieczorem), Anna Maria Żukowska zamieściła dziwacznego tweeta, mającego być odpowiedzią na rewelacje Jaruzelskiej. W komentarzu do wpisu z fragmentami rozmowy z Jaruzelską napisała bowiem:

Rok temu na wspólnym kampanijnym spacerze z psami na Polu Mokotowskim z kandydatem na prezydenta Warszawy Andrzejem Rozenkiem pies pani Jaruzelskiej chciał zgwałcić moją (wysterylizowaną, więc to dziwne) sunię. Kiedy ją wzięłam na kolana, podszedł i mi nasikał do butów. Jaki pies, taki pan.
embed

Biedroń: Szkoda czasu na takie tweety. Jaki: Brakuje takich ludzi w parlamencie

Tweet Żukowskiej później zniknął, ale jak wiadomo - w internecie nic nie ginie. Już w porannej rozmowie w Radio ZET o wpis pytany był szef sztabu Lewicy, lider Wiosny, europoseł Robert Biedroń, mówił:

Emocje wokół pani Jaruzelskiej sięgają zenitu, ja ucinam spekulacje. (...). To jest retoryka, która jest mi obca i tyle. Szkoda czasu na takie tweety, nie schodźmy do poziomu Trumpa.

Biedroń później, na konferencji prasowej, nazwał spekulacje wokół Jaruzelskiej plotkami i zapewnił, że jej kandydatury "nie było na stole".

Jednocześnie używanie z tej "obyczajówki" na lewicy ma prawa strona. Kiedyś wiceminister, a obecnie europoseł PiS, Patryk Jaki, tak skomentował tweeta Żukowskiej:

Nowoczesna lewica, partia dużych miast i inteligencji prowadzi wieczorną rozmowę. Głosuj na lewicę. Bardzo brakuje takich ludzi w parlamencie.
Więcej o: