PiS pisze "dużą książkę". W jej programie są podobno zmiany w prawie aborcyjnym

Na razie program PiS nie został zaprezentowany, choć ma mieć formę "dużej książki", ale pojawiają się pierwsze przecieki. Według Wirtualnej Polski w programie PiS znajdzie się punkt o zakazaniu tzw. aborcji "eugenicznej". W tym samym czasie na partii rządzącej suchej nitki nie zostawia antyaborcyjna Fundacja Pro, której dwa projekty w przeszłości utrącono.
Zobacz wideo

Do wyborów parlamentarnych został miesiąc, jednak Prawo i Sprawiedliwość wciąż nie pokazało całego swojego programu, choć zrobiła to już m.in. Koalicja Obywatelska. Według medialnych doniesień to celowy zabieg PiS - w ten sposób partia rządząca nie chce odwracać zainteresowania od obietnic ukrytych pod szlagwortem "hattrick Kaczyńskiego".

Od konwencji, na której zaprezentowano "hattrick", minął prawie tydzień, a sam program nadal nie ujrzał światła dziennego. Jak tłumaczył w TVN24 wicepremier Jacek Sasin będzie on ujawniany częściami, a potem całość zostanie pokazana "w formie dużej książki".

WP: PiS ma mieć w programie zakaz aborcji "eugenicznej"

Tymczasem Wirtualna Polska informuje, że poznała jeden z punktów programu PiS i jest on daleki od dotychczasowej, finansowej tematyki z kampanii wyborczej. Według ustaleń portalu PiS chce zakazania tzw. aborcji "eugenicznej" i możliwe, że w kolejnej kadencji zrealizuje ten postulat.

Jak słyszymy, w nieprzedstawionym wciąż opinii publicznej dokumencie programowym ma być zawarty punkt dotyczący zakazu aborcji "eugenicznej". A więc PiS - o ile wygra wybory parlamentarne i zdobędzie potrzebną większość – może w kolejnej kadencji zaostrzyć prawo dotyczące aborcji

- czytamy w Wirtualnej Polsce.

Podobnych zapowiedzi można szukać w wystąpieniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Lublinie, gdy mówił o planie i systemie wartości swojej partii:

Jest on skonstruowany wokół tego, co wszyscy, jak sądzę, traktujemy jako najważniejsze - wokół przyrodzonej godności człowieka, godności człowieka i jego życia, bo człowiek, żeby być godny, musi żyć i ta ochrona życia jest przez nas traktowana bardzo szeroko.

Czytaj więcej: "Hat trick Kaczyńskiego wymyśliła kobieta". To nie był jej pierwszy pomysł dla PiS

Fundacja Pro krytykuje PiS za brak rozwiązań antyaborcyjnych

Obecne prawo aborcyjne (funkcjonuje od 1993 roku) miało być zmieniane jeszcze za obecnej kadencji, jednak na drodze władzy stanęły m.in. "czarne marsze" i sprzeciw kobiet, które wyszły na ulice. Zresztą PiS dwa razy musiało wycofywać się z procedowania projektu antyaborcyjnego w Sejmie.

Najpierw w 2016 roku posłowie PiS odrzucili projekt całkowicie zakazujący aborcji, a podobny (zakazujący tzw. aborcji "eugenicznej") wrzucili do sejmowej zamrażarki. Za obydwoma projektami stała Fundacja Pro - prawo do życia, która zresztą niedawno otwarcie skrytykowała PiS za takie działania.

Aborcja. Najbardziej oczywiste zaniechanie Prawa i Sprawiedliwości. Najpierw w 2016 roku posłowie odrzucili projekt zakazujący zupełnie tego procederu, a następnie zamrozili w podkomisji projekt ustawy zakazujący aborcji eugenicznej. Trzeba również pamiętać, że według Konstytucji RP prawo do wystąpienia z własną inicjatywą ustawodawczą mają posłowie, Senat, Prezydent Rzeczpospolitej i Rada Ministrów. Nikt z nich z tej możliwości w sprawie aborcji nie skorzystał

- czytamy w tekście "PiS boi się własnych obietnic?" zamieszczonym na stronie Fundacji.

Więcej o:
Komentarze (165)
Wybory parlamentarne 2019. W programie Prawa i Sprawiedliwości punkty o zakazie aborcji
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 49 razy 41

  Jak zwykle , stary kawaler będzie bawił w rozród i komu wolno a komu nie przerwać ciążę

 • biesczad1

  Oceniono 43 razy 39

  PiS wytykał PO brak programu: Platforma parę dni temu położyła program na stół, a wtedy się okazało, że program PiS "się pisze" - i znów złodziej krzyczy ŁAPAĆ ZŁODZIEJA!!!

 • chi-neng

  Oceniono 39 razy 29

  Napiszcie o sowim bożyszczu. Poddaje wam Introdukcję :

  • Transformacja katastrofy samolotowej na rozgrywki polityczne
  • Transformacja żałoby na comiesięczne, dziesięcioletnie podpałacowe orgie i rozwój przemysłu smoleńskiego
  • Transformacja rdzennej historii Polski na nowa ‘kacza historie’ oparte na mitach i legendach o sitwie Kaczyńskich
  • Dzielenie narodu i sianie hejtu w obydwu obozach
  • Obsadzenie najwyższych władz państwa prywatnymi psami gończymi (do tego gangsterami, przestępcami, przesiąkniętymi korupcja, nepotyzmem, oszustwem, łgarstwem , etc…etc…), łamiącymi Konstytucje, Trójwładzę, Sadownictwo, wolne media, wolność słowa, demokracje
  • Zawłaszczanie przez JK i jego sekto-mafie miejsc publicznych Polski, szczególnie tych ‘sakralnych’ (=historycznych)
  • Masowa produkcja zdrajców Ojczyzny i tworzenie specjalnych trollowni, stalkerów hejtu, wywodzących się z Pałacu Prezydenckiego i Ministerstwa Sprawidliwości
  • Mafijne afery wszelkiej maści od niepamiętnych czasów
  • Świadome, zaplanowanie, z perfidną premedytacją, z celem zrealizowania osobistych ambicji politycznych i żądz, jak;
  - Zemsty na byłych władzach, opozycji, inaczej myślących niż on sam i jego sekto-mafia
  - Megalomanii, przerastającej kompleks Herostratesa
  - Posadzenie sitwy Kaczyńskich na piedestale
  - Absolutum dominium

  Służę także zestawem Kaczej Farmy, tudież wszelkimi aferami + przestępstwami sitwy Kaczyńskich i ich przydupasów, zawłaszczeniami po katastrofie smoleńskiej, oraz ich cechami osobistymi, etc…etc..
  A szczególnie detaliczna jest osobowość szamana tej sekto-mafii piso-kościelno-naziolsko-komuno-bolszewickiej.

  To ja nazywam, NIE TYLKO „haniebnym, odrażającym” łajdactwem, ale i łajdactwem najwyższej klasy, ‘mordowaniem własnego narodu, własnej Ojczyzny, PRZEZ TEGO, który to wszystko zaplanował i realizuje przy pomocy swoich przydupasów, niejaki zwykły poseł, tchórz, unikający odpowiedzialności i poniesienia konsekwencji za wszystko to, do czego się przyczynił.

 • supermarjan

  Oceniono 28 razy 24

  NO KOBIETY?
  PODOBA WAM SIE POLSKA PO KONSTYTUCYJNEJ WIEKSZOSCI?
  BO TAKA WLASNIE BEDZIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ale oczywiscie mozesz ISC na wybory i NIE GLOSOWAC na to katotalibskie sadysytyczne scierwo.
  jesli tylko Wy sie zbierzecie to bedziemy mieli z tymi zbokami spokój.
  polecam lewice. moze pozbedziemy sie tez firankowych pedofili

 • fakiba

  Oceniono 30 razy 22

  Katotalban w pełnym rozkwicie , popędzić pis to podstawowy obowiązek Polaków

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 19 razy 19

  Jakoś wg PiS ludzie mogą niegodnie umierać na SORach, dziewczynki być niegodnie gwałcone w szpitalach psychiatrycznych dla dorosłych, (bo brak miejsc nawet dla chorych dzieci), kobiety rodzić niegodnie martwe płody na podłodze,... Lub przymudowo niegodnie rodzić terminalnie chory płód niezdolny do samodzielnego życia i bezsilnie patrzeć na jego powolne umieranie (Chazan). No to im nie przeszkadza... Dramaty ludzkie u traumy PiSu nie interesują. Puste frazesy s w sercu lód.

 • jacmenos

  Oceniono 21 razy 19

  niezłomni obrońcy polskiej , katolickiej rodziny wg PIS :
  Tęczowy Prezes i jego kot ,
  Macierewicz ji jego Miśki ,
  Kamiński i jego całuśny pies
  Glapiński i jego Pixi i Dixi
  Kuchciński i jego nieletnie Ukrainki
  Martusia i jej nieślubne dzieci
  M. Kuchciński - druga żona
  P. Gliński - druga żona
  R. Czarnecki - druga żona
  J. Kurski - druga żona.

  R. Terlecki - rozwiedziony
  B. Mazurek - rozwiedziona
  B. Krynicka - rozwiedziona
  A. Zalewska - rozwiedziona

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX