Paweł Kukiz o możliwej koalicji z Kaczyńskim: "PiS chce po prostu nas zabić, i jednych, i drugich"

Paweł Kukiz zapytany o możliwą koalicję z PiS stwierdził w mocnych słowach, że jego zdaniem PiS chce doprowadzić do wykluczenia zarówno ruchu Kukiz'15, jak i PSL-u. "To nie są sygnały, tylko to jest absolutnie widoczne, namacalne" - powiedział na antenie Radia Zet.
Zobacz wideo

Paweł Kukiz, lider ruchu Kukiz'15, był w czwartek gościem Radia Zet. W trakcie rozmowy został zapytany, czy wszedłby w koalicję z PiS-em. Stwierdził jasno, że w tej chwili nie wydaje się mu to możliwe - zarówno w przypadku jego ugrupowania, jak i PSL-u.

Kukiz: PiS chce nas zabić

Zdaniem polityka w obecnej sytuacji trudno mówić o nawiązaniu porozumienia z PiS:

Jeżeli i PSL, i Kukiz’15 ewidentnie odczuwa, i to nie są sygnały, tylko to jest absolutnie widoczne, namacalne, że PiS chce po prostu nas, powiem wprost, zabić, i jednych, i drugich, no to trudno tutaj mówić o jakiejś koalicji.

Nie wyklucza jednak, że w odpowiednio sprzyjających warunkach, poszedłby na taką współpracę, bo cel uświęca środki:

Gdyby doszło do takiej sytuacji, że jesteśmy języczkiem u wagi, czyli albo jedna, albo druga opcja nas potrzebuje, to wtedy będziemy się starać podjąć decyzję racjonalną, a racjonalna decyzja to taka, że będziemy szukać takiego partnera, który da większą gwarancję spełnienia postulatów obywatelskich, zmiany ordynacji wyborczej na jednomandatową.

Zauważył jednak, że po stronie PiS nie widać chęci do współpracy. Jego zdaniem ta partia zdecydowanie nie chce dopuścić do takiej sytuacji - "to są ludzie aroganccy, to jest partia arogancka, partia bufoniarska, partia, która przeskoczyła w pysze PO w jej największych wzlotach pychy" - zakończył swój wywód.

Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz'15 podpisały w sierpniu porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. To składa się z trzech pakietów: obywatelskiego, gospodarczego i antykorupcyjnego. Propozycje przewidują m.in. zmianę ordynacji do Sejmu na mieszaną, wprowadzenie możliwości głosowania przez internet możliwości czy odwołania posła w trakcie kadencji.

Obecnie klub poselski Kukiz'15 ma 21 posłów, a klub PSL-Koalicja Polska - 22 posłów. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. ugrupowanie Pawła Kukiza wprowadziło do Sejmu 42 parlamentarzystów, a Polskie Stronnictwo Ludowe - 16.

Więcej o:
Komentarze (132)
Paweł Kukiz o swoim ruchu i PSL: "PiS chce po prostu nas zabić, i jednych, i drugich"
Zaloguj się
 • 500nakrowe

  Oceniono 40 razy 40

  Wchodził w dudę prezesowi a teraz płacze, że prezes go wydudał. Gościu, wprowadziłeś do Sejmu nazioli, po mogłeś zdemontować demokratyczny system prawny, przyłożyłeś łapy do powołania neoKRS. A teraz gdy Kaczyński tylko kiwnąłby palcem, leciał byś z Kamysz em po te kilka marnych stołów. Powiem Ci, że przy tobie, to nawet Leper był gościem z klasą. Łżesz jak TVPis, nawet ci oczko nie pyknie, dziadu.

 • zgred151

  Oceniono 42 razy 36

  Przed wyborami Kukiz zawsze jest anty PIS a natychmiast gdy juz sie dostanie do sejmu to robi wszystko co sie podoba PIS-owi

 • Mr. X

  Oceniono 28 razy 22

  Ty Kukiz.
  Już dawno mówiłem i pisałem, że LiS jest jak pająk z utworu Horror zespołu Oddział Zamknięty.
  Morał jest taki.
  "Pająk z każdym ma przymierze.
  Nic nie daje, a sam bierze."
  Potrzebowałeś być politycznie zerżnięty, abyś to zrozumiał.
  Jarosław Kaczyński vel TW Balbina to stary komuch pod szyldem opozycji z czasów PRL-u.
  W rzeczywistości to facet o zapędach autorytarnych.
  Wykorzysta i zniszczy wszystko i wszystkich co stoi mu na drodze.

 • urian

  Oceniono 24 razy 18

  Podobno rockmani skracają nazwisko i imię Kukiza Pawła i mówią o nim KuPa. Krótko a celnie.

 • lica79

  Oceniono 15 razy 15

  Pajacu Twój udział w pisowskiej propagandzie przed wyborami dał im pełnie władzy a teraz się budzisz ???? Jesteś zwykły pisowski „pożyteczny idiota”

 • fakiba

  Oceniono 19 razy 15

  Na razie robią to na SORach i trzeba przyznać nieźle im to idzie

 • Paweł

  Oceniono 18 razy 14

  Zamknij ryj zapijaczona dziwko. To przez ciebie zdrajco Polski pis jest u władzy.

 • cool_observer

  Oceniono 14 razy 14

  Najwyższy czas, aby zarozumiały i przemądrzały Kukiz zrozumiał, że jest POŻYTECZNYM IDIOTĄ bolszewickiej sekty-mafii PiS, będącej de facto Zorganizowaną Grupą Przestępczą !

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 16 razy 14

  Pawełku,
  od początku było widać, że to obrzydliwy zamach.
  Chłopskimi słowami mówiąc-BEZ POLITYKI-niszcząc rodziny (resortowe dzieci), spadek urodzin i wzrost umieralności, dewastując nauczanie, sortując Polaków (dla uproszczenia - na tych co całują i na tych co nie), dewastując równość wobec prawa i przyrost alkoholizmu.
  Do którego nie przyłożyłeś ręki?!!!!!! Co powiedziałby ci dziadek policjant (sam o nim opowiadałeś)? Czy to nie podstawowe działania okupanta?
  Rozumiesz teraz strach tych, co rozumieli to wcześniej niż ty, a do których chciałeś kałachem?
  Na twoim braku odpowiedzialności pis nabrał prędkości jak na kupie lecha.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX