Poseł PO nagrał, jak Kaczyński wchodzi do Sejmu specjalnym wejściem. Otoczony uzbrojonymi ochroniarzami

Cezary Tomczyk z PO umieścił w sieci nagranie z prezesem PiS wkraczającym na wieczorne obrady. Sęk w tym, że Jarosław Kaczyński nie użył przejścia dla zwykłych posłów, ale wejścia dla marszałka Sejmu. I to ze swoimi ochroniarzami.

Jarosław Kaczyński często podkreśla, że jest tylko szeregowym posłem partii. Tymczasem to, jak jest traktowany w Sejmie, zdaje się temu zaprzeczać. Jeden z opozycyjnych polityków nagrał, jak prezes PiS wchodzi na obrady wejściem przeznaczonym dla marszałka.

Czytaj też: "Hat trick Kaczyńskiego wymyśliła kobieta". To nie był jej pierwszy pomysł dla PiS

Kaczyński wchodzi specjalnym wejściem

"Tak do Sejmu wchodzi paradyktator J. Kaczyński. Wejściem dla Marszałka Sejmu" - napisał poseł Cezary Tomczyk z PO pod krótkim nagraniem, zwracając przy okazji uwagę także na nieprawidłowości, których dopuściła się jego ochrona:

Jego ochroniarze z widoczną bronią wchodzą do Sejmu bez kontroli pirotechnicznej. Bez bramek. Bez żadnego trybu. Nielegalnie. Składam zapytanie do Marszałek Elżbiety Witek, jak mogła do tego dopuścić.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami do budynku Sejmu nie można wnosić broni i niebezpiecznych materiałów. Prawo do tego mają jedynie funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej oraz Służby Ochrony Państwa.

Przypomnijmy, że to niejedyny przypadek, kiedy Jarosław Kaczyński został nagrany w podobnej sytuacji. Już w 2017 roku - świeżo po słynnym "puczu" - Sławomir Nitras nagrywał, jak jego uzbrojeni i prywatni ochroniarze chodzą po sejmowych kuluarach bez uprawnień. W rozmowie z Radiem Zet podkreślał:

Ochroniarz prezesa PiS w kuluarach? On nie przechodzi kontroli. To, że powiedział mi, że nie ma broni, to nie znaczy, że jej nie ma.

W tej sprawie wysyłał nawet interpelację do ówczesnego marszałka, Marka Kuchcińskiego:

To nie koniec przykładów specjalnego traktowania. Dwa lata temu, po tym jak posłowie Nowoczesnej wwieźli w bagażniku do Sejmu działaczy organizacji RP, wprowadzono przepisy nakazujące dokładną kontrolę wszystkich samochodów. Ochroniarze w istocie przeszukiwali pojazdy posłów, dopóki ten obowiązek nie został zniesiony przez nowego marszałka Sejmu. Wyjątkiem był Jarosław Kaczyński, który wjeżdżał na teren Sejmu bez żadnej kontroli.

Czytaj też: Jarosław Kaczyński o adopcji przez pary homoseksualne: Dzieci mają być przedmiotami do zabawy
 

Więcej o:
Komentarze (480)
Poseł PO nagrał, jak Kaczyński do Sejmu wchodzi specjalnym wejściem. Otoczony uzbrojonymi ochroniarzami
Zaloguj się
 • zwyklaosoba

  Oceniono 148 razy 140

  Ale to jest wina dziennikarzy i nas samych. Jarosław Kaczyński powinien być ignorowany. Dziennikarze nie powinni pytać co ma do powiedzenia prezes, ale odwracać się plecami i pytać premiera, ministrów, marszałków, a nie szeregowego posła. Jakby go zaczęli ignorować jako zwyczajnego posła to jego ego najbardziej by na tym ucierpiało.

 • remo29

  Oceniono 103 razy 93

  Myślałem, że zstępuje z nieba w chwale, a on przy ścianach, po cichu, jak szczur.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 89 razy 81

  Dla mnie to jest jednoznaczny powrót do PRL-u i wiodącej siły narodu, gdy szef partii rządzącej był ważniejszy od Rady Państwa, premiera czy marszałka sejmu. Wydaje się, że rację mają ci, którzy uważają, że największy zarzut prezesa wobec PZPR jest taki, że nie stał na jej czele.

 • niktwazny126

  Oceniono 83 razy 73

  Skarb narodowy. To z obawy, żeby go wdzięczny elektorat nie zacałował.

 • ryslew2061

  Oceniono 75 razy 67

  Tak bezzębny dziadyga z pędzlami w kinolu urządził se Polskę!

 • chi-neng

  Oceniono 65 razy 55

  To BOZYSZCZE niebawem będą wnosić do Sejmu W LEKTYCE.
  DYKTATOR, PAN I WŁADCA PEŁNA GĘBĄ !
  I co Wy na to RODACY?!
  Tak się dać zniewolić ZWYKŁEMU POSŁOWI, W DODATKU SZEFOWI MAFII?!
  TO co jeden jedyny kaczy gnom uczynił z 40-milionowego państwa w przeciągu 4 lat;
  Toż to wstyd i hańba przed całym światem!

  Czy naprawdę NIE MA W POLSCE JUŻ MEŻCZYZN?!
  ANI JEDNEGO?!
  KTÓRY MIAŁBY KURAŻ STANĄĆ NA CZELE NARODU I ZAJĄĆ SIĘ TYM ŁAJDAKIEM, MASOWO PRODUKUJĄCYM ZDRAJCÓW OJCZYZNY, KTÓRY TRAKTUJE PAŃSTWO CALE, SEJM I SENAT JAKO SWÓJ PRYWATNY FOLWARK?!

 • state77

  Oceniono 60 razy 50

  Opozycja się za bardzo ciaćka z tym starym ramolem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX