Kornel Morawiecki mimo choroby snuje plany na przyszłość. "Skoro żyję, to mogę jeszcze popracować dla Polski"

- Przy życiu trzyma mnie rodzina, no i polityka - mówi "Super Expressowi" Kornel Morawiecki, który walczy z rakiem trzustki. Polityk, kandydujący do Senatu z list PiS, wyjawił też, czym chce zajmować się w izbie wyższej - tematyką zagraniczną i szukaniem porozumienia z Rosją.
Zobacz wideo

Na początku tego roku Kornel Morawiecki, poseł koła Wolni i Solidarni, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, wyjawił, że choruje na raka trzustki i przeszedł operację.

Teraz Morawiecki w rozmowie z "Super Expressem" opowiedział o swoim aktualnym stanie zdrowia. Jak podkreśla tabloid, Morawiecki senior w ostatnią środę, po przerwie związanej z leczeniem, pojawił się w Sejmie. Polityk wyjawił, że po chemioterapii wystąpiły u niego inne problemy, m.in. kłopoty z sercem i nerkami.

- Ale nie poddaję się, nie mam tego w zwyczaju. Przy życiu trzyma mnie rodzina, no i polityka - zadeklarował w rozmowie z "SE" Kornel Morawiecki.

W rozmowie z Morawieckim poruszono także wątek jego startu do Senatu z listy PiS na Podlasiu. Jak przyznał polityk, nawet syn pytał go: - Tato, a po co to tobie?. Na to Morawiecki senior odpowiedział: - Odparłem, że skoro żyję, to mogę jeszcze popracować dla Polski.

Wybory parlamentarne 2019. Kornel Morawiecki kandyduje do Senatu

Kornel Morawiecki przekazał też "Super Expressowi", że jak najbardziej zamierza być aktywny w trakcie kampanii wyborczej w okręgu, w którym startuje. Ujawnił też - choć w przeszłości wielokrotnie o tym mówił - czym zamierza się zajmować w Senacie, jeśli obejmie mandat senatora.

Chciałbym zająć się zagadnieniami polityki zagranicznej. Uważam, że Polska powinna szukać porozumienia z Rosją. Mówiłem już zresztą o tym Mateuszowi, że nie możemy sobie pozwolić na konflikt z tym krajem

- mówił.

Więcej o:
Komentarze (238)
Kornel Morawiecki o chorobie: Przy życiu trzyma mnie rodzina, no i polityka
Zaloguj się
 • jarek_pierwszy_wyspany

  Oceniono 82 razy 72

  To my mamy prośbę. Nie pracuj już dla nas i naszego kraju. Synalka też weź na emeryturę.

 • fakiba

  Oceniono 77 razy 59

  Ty pracujesz ale dla Rosji

 • tempa-dzida2

  Oceniono 60 razy 54

  "... skoro żyję, to mogę jeszcze popracować dla Polski".
  Czy "Polska" tego chce ????

 • arreis65

  Oceniono 47 razy 37

  kornel morawiecki to zramolały szmaciarz, szmateusz morawiecki to powszechnie znany kłamca !!!

 • supertiumacz

  Oceniono 35 razy 35

  Mam odruch wymiotny, gdy słyszę, jak niektórzy wycierają sobie gębę Polską.

 • aietes

  Oceniono 30 razy 26

  nie chcę twej pracy. Szkodzisz Polsce, za wychowanie syna powinieneś iść do więzienia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX