Lubuskie. Kierowca tira uderzał w drzewa i gubił ładunek z naczepy. Miał prawie 3 promile

Policja ze Świebodzina zatrzymała za kółkiem ciężarówki 49-letniego obywatela Białorusi, który miał we krwi prawie 3 promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca dwa razy uderzył w drzewo, uszkodził samochód i zgubił ładunek, zanim dotarło do niego, że w tym stanie nie powinien jednak kierować pojazdem.

W poniedziałek 9 września świebodzińscy policjanci podczas patrolu drogi wojewódzkiej nr W-276 zauważyli ciężarówkę, która chwilę wcześniej uderzyła w przydrożne drzewo - jak się okazuje, drugi raz. Z jej kabiny próbował wysiąść kierowca. Był nie tylko nietrzeźwy, ale również ranny: miał obrażenia głowy i ręki. Został odwieziony do szpitala. Ale usłyszał też zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Prawdziwy "król szos"

Kierowcą okazał się 49-letni obywatel Białorusi. Po tym, jak pierwszy raz uderzył w drzewo bokiem ciężarówki, rozdarła się plandeka w naczepie i na pobocze oraz jezdnię wypadać zaczął ładunek, w postaci różnego rodzaju metalowych elementów. Kierujący usiłował mimo tego jechać dalej. Po przejechaniu około 200 metrów wjechał w kolejne drzewo, przez cały czas gubiąc ładunek. Po drugim uderzeniu zdecydował się wysiąść z auta.

Policjanci natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wezwali pogotowie ratunkowe. W trakcie wykonywania czynności wyczuli jednak od mężczyzny silną woń alkoholu. Jak się później okazało mężczyzna miał 2,7 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna po udzieleniu mu pomocy w szpitalu został zatrzymany przez świebodzińskich policjantów.

"Przy deszczowej, już jesiennej aurze, kiedy nawierzchnia jezdni jest mokra, ważąca z ładunkiem kilkadziesiąt ton ciężarówka, prowadzona w stanie nietrzeźwości jest ogromnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu, mogącym zakończyć się tragicznie" - ostrzega Lubuska Policja na swojej stronie. 

Zatrzymany kierowca prawdopodobnie nie oglądał wyprodukowanego przez nią ku przestrodze spotu: 

Więcej o:
Komentarze (40)
Lubuskie. Kierowca tira uderzał w drzewa i gubił ładunek z naczepy. Miał prawie 3 promile
Zaloguj się
 • ceppisowski

  Oceniono 18 razy 18

  Stala sie tragedia.
  skurw.... przezyl
  Niebawem znowu bedzie stanowil zagrozenie

 • maxwywar2

  Oceniono 20 razy 12

  Tylko w polandii niedoszły morderca jest nazywanym "nieodpowiedzialnym kierowcą" w normalnym kraju bydle bierze się za morde i wsadza na długie lata.

 • coelka

  Oceniono 20 razy 12

  W USA i kulku innych krajach ktos taki automatycznie w szybkim sądzie trafił by z nakazu sadu na odwyk albo więzienie do wyboru. Wybieraja raczej odwyk i tak to powinno wygladac, później by musiał sie zgłaszac mna policje dośc czesto i miał kuratora, który by pilnował jego trzeźwośc. Jakby sie nawalił to znowu odwyk a za trzecim razem automat wiezienie. U nas nic nie działa jak trzeba. Wiem ,ze to obywatel Białorusi ,ale Polacy tez tak jeżdza a system państwowy nic z tym nie robi. Polska kraj trzeciego sweiata.

 • a.k.traper

  Oceniono 7 razy 5

  W tamtym roku Białorusin z polskiej firmy wjechał mi w kufer bo nie trzymał odległości i miał stal na pace, dobrze, że to było w mieście i wolno jechaliśmy bo gdybyśmy metr dalej pojechali to byłby spadek w mostek i strumyk z 3 metrów, kto wie czy byśmy wyszli cało.
  Co do narodowości kierowców to bym się tak śmiało nie wypowiadał bo Polacy też cuda wyczyniają na drogach. Przez te kilkanaście lat i przebudowę dróg można dostrzec pewną edukację kierowców chociaż ciągle brak myślenia jest widoczny, dotyczy to wszystkich nacji.

 • goli24

  Oceniono 2 razy 2

  Poszkodowani w zdarzeniach drogowych pijani kierowcy powinni być leczeni na własny koszt niezależnie od posiadanych ubezpieczeń!

 • rozganiacz_na_cztery_wiatry

  Oceniono 10 razy 2

  do paki na pięć lat, później bezterminowa obserwacja psychiatryczna w ośrodku zamkniętym .. auto pociąć palnikami i wywieźć na złom .. i po temacie ...

 • occam

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo "zawodowy kierowca"

  Jeśli on jest"nieodpowiedzialnym kierowcą" to werksi jest "nieodpowiedzianą dziennikarzą".

 • kwantax

  Oceniono 1 raz 1

  jak mógł obejrzeć spot, skoro "Film niedostępny" ? ;)

 • lud.czerski.wyklety

  Oceniono 3 razy 1

  A to Zbir.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX