Media: Adam Szejnfeld stracił prawo jazdy. Jechał z prędkością 100 km/h w terenie zabudowanym

Adam Szejnfeld, kandydat KO na senatora, miał przekroczyć prędkość w terenie zabudowanym. Media donoszą, że jechał z prędkością ponad 100 km/h. Został ukarany mandatem, punktami karnymi oraz odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące - zgodnie zresztą z przepisami, które uchwaliła Platforma Obywatelska pod koniec swoich rządów.
Zobacz wideo

Informację o konsekwencjach drogowej niefrasobliwości polityka podała TVP Info. W ślad za nią o karze dla Szejnfelda piszą inne media. Próbowaliśmy skontaktować się z kandydatem Koalicji Obywatelskiej na senatora, jednak bez skutku.

Szejnfeld miał zostać zatrzymany przez policję z powodu przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, za co grozi odebranie prawa jazdy na 3 miesiące. To efekt przepisów, które wprowadziła jego własna partia w maju 2015.

Polityk miał pędzić swoim BMW z prędkością dokładnie 101 km/h. Oprócz odebrania dokumentu, otrzymał 10 punktów karnych i 500 zł mandatu. Najwyraźniej uznano, że nie miał powodu, by jechać tak szybko: według zmian wprowadzonych przez PiS w 2018 roku, kierowca, który przekracza na terenie zabudowanym prędkość, ma szansę uniknąć kary jeśli kieruje nim "wyższa konieczność".

Adam Szejnfeld to wieloletni polityk Platformy Obywatelskiej, wcześniej reprezentował w Sejmie Unię Wolności. W przeszłości pełnił rolę wiceministra gospodarki, był też europarlamentarzystą. 

Więcej o:
Komentarze (201)
Media donoszą, że Adama Szejnfeld stracił prawo jazdy. Jechał z prędkością 100 km/h w terenie zabudowanym
Zaloguj się
 • lukszam

  Oceniono 49 razy 37

  100 km/h w terenie zabudowanym - "niefrasobliwość". Przez taką "niefrasobliwość" ginie w Polsce najwięcej pieszych w UE. Nazywajmy rzeczy po imieniu to jest bandytyzm drogowy.

 • krynolinka

  Oceniono 58 razy 18

  Kierowcy Brudzińskiego zmierzono dokładnie 95 na godzinę i pouczenie bez punktów karnych. Trzeba być pisiorem żeby nie tracić prawa jazdy?

 • norik

  Oceniono 24 razy 14

  Brakuje mi słów. Po prostu palant. ... Co gorsza tego typu palantów w tym kraju jest od groma.

 • biesczad1

  Oceniono 23 razy 9

  To pewnie przy tej okazji TVPiSzczujnia wspomiała o wyczynach drogowych prezesa Kurskiego?...

 • yaspiman

  Oceniono 27 razy 9

  i bardzo dobrze. nie walił głupa, nie kombinował. został ukarany jak każdy obywatel.

 • mialczynski-1

  Oceniono 14 razy 8

  Miał przekroczyć prędkość.... no ale znowu (!) coś nie pykło.
  Co się stało, samochód mu się zepsuł?
  Dlaczego nigdy nie piszecie, co nie pykło?

 • 1adasq

  Oceniono 18 razy 8

  adaś kup se rower :)

 • tematdnia

  Oceniono 8 razy 6

  500 zł mandatu?

  Czyli 500+ już PO wprowadziło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX