Jan Grabiec z PO przegrał z komitetem PiS. Ma opublikować sprostowanie dotyczące "cystern wstydu"

Sąd zadecydował, że rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec ma sprostować nieprawdziwe informacje dotyczące tzw. "cystern wstydu PO-PSL". Polityk napisał na Twitterze, że PiS wykorzystało w kampanii wyborczej spółkę Orlenu. Wyrok nie jest jednak prawomocny.
Zobacz wideo

Konflikt między przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości a Janem Grabcem dotyczy tzw. "cystern wstydu PO-PSL", które wyruszył w trasę po Polsce w ubiegłą środę. Konwój ten jest elementem kampanii wyborczej partii rządzącej i ma pokazywać, że system walki państwa z szarą strefą w czasach rządów PO i PSL był dziurawy. Szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński informował, że cysterny zostały wynajęte przez komitet od prywatnej firmy. Jan Grabiec zasugerował jednak w jednym ze swoich wpisów na Twitterze, że są to cysterny Orlenu. Jak informuje "Wirtualna Polska", Orlen odciął się od tych zarzutów, a komitet wyborczy PiS pozwał polityka opozycji w trybie wyborczym.

Jan Grabiec o sprostowaniu ws. "cystern wstydu": "Napisałem prawdę"

Jan Grabiec przegrał sprawę z komitetem wyborczym PiS, a warszawski Sąd Okręgowy zadecydował, że rzecznik PO ma opublikować sprostowanie o następującej treści: "W dniu 4 września 2019 r. na portalu twitter.com opublikowałem wpis zawierający nieprawdziwe informacje, jakoby Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość wykorzystywał w celu prowadzenia kampanii wyborczej spółkę zależną od spółki Skarbu Państwa Orlen S.A.".

Zdjęcia postanowienia sądu opublikował na Twitterze pełnomocnik komitetu wyborczego PiS Krzysztof Sobolewski. Opisał wspomniane fotografie słowami: "Panie 'kłamco' Janie Grabcu czekamy na sprostowanie!!!". Nie trzeba było długo czekać, aby na wpis Sobolewskiego odpowiedział sam zainteresowany.

"Słaby ten komentarz. Ma przysłonić to, że nie macie programu? Co do postanowienia sądu: 1. Napisałem prawdę, a to postanowienie jest nieprawomocne. Zobaczymy, co sąd ostatecznie zdecyduje. 2. Do premiera Morawieckiego też się Pan zwraca 'kłamco'?" - napisał rzecznik PO. 

Więcej o:
Komentarze (115)
Jan Grabiec z PO przegrał z komitetem PiS. Ma opublikować sprostowanie dotyczące "cystern wstydu"
Zaloguj się
 • tojamyszka

  Oceniono 32 razy 22

  Proszę upublicznić nazwę prywatnej firmy i sprawdzić na kogo są zarejestrowane cysterny. Dowód rejestracyjny/tablica rejestracyjna nie kłamie . Jeśli ą to samochody prywatnej firmy to istotnie blamaż , ale jeśli są to cysterny wypożyczone od Orlenu następnie podnajęte PiS to zwykła kombinacja , by nie było , że PiS korzysta z państwowych pieniędzy . Nie wiem , dlatego pytam .

 • ar.co

  Oceniono 28 razy 20

  Cóż, Ziemkiewicz w pierwszej instancji też wygrał i triumfował. A dzisiaj - po przegranej w Apelacyjnym - usrała się bida i płacze: "Chcą mnie zrujnować! Buuuuuu...".

 • sprawazlewa

  Oceniono 22 razy 18

  "ORLEN Transport S.A. z siedzibą w Płocku jest dostawcą usług transportu drogowego benzyn, JET, oleju napędowego oraz LPG.Przychody ORLEN Transport S.A. generowane są głównie w oparciu o długoterminowe umowy z Grupą ORLEN "

 • tojamyszka

  Oceniono 28 razy 16

  Do opluwaczy PO KO - w czym Twój faworyt jest lepszy ? W tym , że nie liczy się z prawem ,które nawet sam ustalał KONSTYTUCJA . Tym , że opluwa innych widząc w nich złodziei , przestępców, tym , że sam ukrywa przekręty i nie wszczyna postępowań / sprawa wież spółki Srebrna i wiele innych / tym , że chroni przestępców , bo swoi ? Czy pomówieniami bez pokrycia . Mówi o przestępcach ale ich jakoś nie zatrzymuje , nie wsadza do więzienia . Nawet jak prokuratura postawi zarzuty , bo taki jest przekaz polityczny Generalnego Prokuratora, to sąd i tak oddala prokuratorskie oskarżenia .

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 26 razy 16

  Prywatna firma,która współpracuje tylko z ORLENEM ,od niedawna wyodrębniona ze Sp-ki Orlen, tylko kontrola NIK to może sprawdzić,a nie Sąd.

 • rabbitt

  Oceniono 17 razy 13

  Chłopie odwołanie,w wyższych instancjach jeszcze Zero nie ulokował sprzedajnych PiSS-"sędziów" !

 • fakiba

  Oceniono 17 razy 11

  I teraz widać po co była "reforma" pis w sądach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX