Prokuratura wszczęła śledztwo ws. afery Piebiaka. Przyjrzy się, czy doszło do "przekroczenia uprawnień"

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo ws. przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych w Ministerstwie Sprawiedliwości. Chodzi o "niedopuszczalne przetwarzanie danych osobowych".

Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka SLD, która złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości w związku z aferą dotyczącą szkalowania sędziów, podzieliła się na Twitterze informacją, którą otrzymała z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Warszawska prokuratura wszczyna śledztwo w związku z aferą Piebiaka

"Otrzymałam od prokuratury zawiadomienie o wszczęciu śledztwa w sprawie #EmiGate #Piebiak-a" - poinformowała i dołączyła zdjęcie pisma, które otrzymała.

Czytamy w nim, że prokuratura 21 sierpnia 2019 roku wszczęła śledztwo w sprawie "przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych wykonujących funkcję w Ministerstwie Sprawiedliwości poprzez niedopuszczalne przetwarzanie danych osobowych działających tym na szkodę interesu publicznego i prywatnego".

"Mam nadzieję, że w toku śledztwa zostaną wykryci wśród funkcjonariuszy publicznych prac w @MS_GOV_PL sprawcy przekroczenia uprawnień oraz naruszenia ustawy o ochronie danych osobowych" - napisała. 

- To pierwszy krok w sprawie Trybunału Stanu dla ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry - skomentował decyzję prokuratury dla TVN 24 Włodzimierz Czarzasty.

Afera Piebiaka i wysoko postawieni urzędnicy Ministerstwa Finansów

O tym, że w Ministerstwie Sprawiedliwości miało dochodzić do przekroczenia uprawnień, szkalowania sędziów krytykujących reformę wymiaru sprawiedliwości oraz ujawniania ich danych osobowych, m.in. adresów poinformował jako pierwszy portal Onet.pl. 

Zobacz wideo

Dopuszczać się mieli tego wysoko postawieni urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości, m.in. wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak, który w związku z oskarżeniami podał się do dymisji.

Więcej o:
Komentarze (72)
Prokuratura wszczęła śledztwo ws. afery Piebiaka. Przyjrzy się, czy doszło do "przekroczenia uprawnień"
Zaloguj się
 • nie_bierz_jarka_na_serio

  Oceniono 33 razy 31

  czyli wszystko wyczyszczone i posprzątane i można zacząć śledztwo. które udowodni, że winny był Brejza

 • krynolinka

  Oceniono 35 razy 31

  Po miesiącu? Jawne kpiny. Co miało wyparować to już wyparowało. A zresztą to i tak śledztwo pana Ziobro w sprawie pana Ziobro. Można już się rozejść, sam sobie dał czas na porządki.

 • acide94

  Oceniono 29 razy 27

  Ta sama prokuratura która badała sprawę "samobójstwa pod kocem" Kosteckiego? I ustaliła że ugryzły go 2 komary? To jestem dziwnie spokojny o wynik tego dochodzenia.

 • rpa2

  Oceniono 25 razy 23

  O jejku jejku co t a k wczesnie? Czy juz zdazyli wygumkowac wszystko powynosic?

 • ar.co

  Oceniono 22 razy 20

  Co, już wszystkie ślady zniszczone? Wystarczyły te trzy tygodnie udawania, że nic się stało?

 • niktwazny126

  Oceniono 21 razy 19

  Ależ oni za czynienie dobra nie wsadzają, a to przecież były patriotyczne działania...

 • tel123

  Oceniono 19 razy 17

  Ale to jest prokuratura pisowska ?? - przecież jeśli tak jest to, tak jakby sprawy nie było.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 20 razy 16

  Ciekawi mnie tylko uzasadnienie prokuratury dlaczego
  NIC SIĘ NIE STAŁO !!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX