Michał Kamiński opowiada o swojej chorobie: Jest doskonałą szkołą

Michał Kamiński w ostatnich latach stracił bardzo dużo na wadze. Zmiany były na tyle drastyczne, że podejrzewano nawet, iż choruje na nowotwór. Jakiś czas temu ujawnił, że chodzi o cukrzycę. Teraz poseł opowiada więcej na temat swojej walki z chorobą.

Michał Kamiński stracił bardzo dużo na wadze z powodu choroby. Poseł PSL-UED schudł 31 kg i przez jakiś czas spekulowano, że to przez nowotwór.

Michał Kamiński o swojej chorobie

Polityk w końcu wyjawił, że tak naprawdę choruje na cukrzycę i to właśnie walka z tą chorobą wpłynęła także na jego wagę, o czym jako pierwszy poinformował "Fakt":

Choruję na cukrzycę i to dlatego tak schudłem. (...) Powiem szczerze, że mi jest z tym dobrze, bo muszę uprawiać sport, muszę dbać o dietę i raczej wszyscy mi mówią, że jeśli chodzi o moją wagę, to jest to zmiana, która wyszła mi na dobre.

Z kolei w rozmowie z WP.pl Kamiński wyjaśnił, dlaczego tak długo nie chciał publicznie wcześniej poruszać tego tematu:

Ja byłem wielokrotnie pytany, dlaczego schudłem. Ja nie lubię epatować tą sprawą. Ale wydawało mi się, że warto odpowiedzieć, ponieważ ludzie mnie pytali, ponieważ rzeczywiście spadek mojej wagi jest spektakularny. To wiązało się także z pogłoskami, że jestem ciężko chory na raka i zgoła umieram, te pogłoski mogę chwała Bogu, zdementować.

Dodał:

Choroba, którą mam jest nieuleczalna, bo taka jest cukrzyca, powoduje konieczność ogromnego wysiłku, zmiany swojego życia, zmiany trybu życia, codziennego wysiłku sportowego - w moim przypadku tak się dzieje. Ale powiem też szczerze - jest doskonałą szkołą.

Michał Kamiński kandyduje w wyborach parlamentarnych

Michał Kamiński w najbliższych wyborach będzie startować do Senatu z ramienia Koalicji Obywatelskiej. W spocie wyborczym o chorobie wspomina jego żona:

Kiedy Michał zmagał się z chorobą, kiedy było mu ciężko, wiele musiał w sobie zmienić. Powiedział: 'Aniu, jeśli nie zmienię siebie, nie będę miał prawa mówić o zmienianiu Polski'.
Zobacz wideo

Poseł już w 2016 roku mówił "Faktowi": " Rok temu ważyłem 116 a dziś 85 kilogramów. Zawsze chciałem schudnąć, ale przyznam, że wolę mieć kontrolę nad tym, co się ze mną dzieje, a nie ulegać czemuś, na co nie mam wpływu". Teraz w rozmowie z tą samą gazeta podkreśla: "Zmieniłem się także politycznie i dlatego mam wrażenie, że moja ewolucja jest tym bardziej wiarygodna, że dokonałem jej właśnie na samym sobie".

Kamiński ma niesłychanie bogaty i zróżnicowany życiorys polityczny. Zaczynał w 1995 roku od pracy w komitecie wyborczym Hanny Gronkiewicz-Waltz. W 1997 roku wszedł do Sejmu, w 2002 roku wstąpił do PiS i był jego członkiem do 2010 roku. Wystąpił z partii, by i współtworzyć ugrupowanie pod nazwą Polska Jest Najważniejsza. Pozostawał jego członkiem do roku 2013, do momentu rozwiązania, a wkrótce nawiązał współpracę z Platformą Obywatelską. W 2016 roku został wykluczony z PO, a następnie założył z innymi posłami partię pod nazwą Unia Europejskich Demokratów.

Więcej o: