Michał Kamiński opowiada o swojej chorobie: Jest doskonałą szkołą

Michał Kamiński w ostatnich latach stracił bardzo dużo na wadze. Zmiany były na tyle drastyczne, że podejrzewano nawet, iż choruje na nowotwór. Jakiś czas temu ujawnił, że chodzi o cukrzycę. Teraz poseł opowiada więcej na temat swojej walki z chorobą.

Michał Kamiński stracił bardzo dużo na wadze z powodu choroby. Poseł PSL-UED schudł 31 kg i przez jakiś czas spekulowano, że to przez nowotwór.

Michał Kamiński o swojej chorobie

Polityk w końcu wyjawił, że tak naprawdę choruje na cukrzycę i to właśnie walka z tą chorobą wpłynęła także na jego wagę, o czym jako pierwszy poinformował "Fakt":

Choruję na cukrzycę i to dlatego tak schudłem. (...) Powiem szczerze, że mi jest z tym dobrze, bo muszę uprawiać sport, muszę dbać o dietę i raczej wszyscy mi mówią, że jeśli chodzi o moją wagę, to jest to zmiana, która wyszła mi na dobre.

Z kolei w rozmowie z WP.pl Kamiński wyjaśnił, dlaczego tak długo nie chciał publicznie wcześniej poruszać tego tematu:

Ja byłem wielokrotnie pytany, dlaczego schudłem. Ja nie lubię epatować tą sprawą. Ale wydawało mi się, że warto odpowiedzieć, ponieważ ludzie mnie pytali, ponieważ rzeczywiście spadek mojej wagi jest spektakularny. To wiązało się także z pogłoskami, że jestem ciężko chory na raka i zgoła umieram, te pogłoski mogę chwała Bogu, zdementować.

Dodał:

Choroba, którą mam jest nieuleczalna, bo taka jest cukrzyca, powoduje konieczność ogromnego wysiłku, zmiany swojego życia, zmiany trybu życia, codziennego wysiłku sportowego - w moim przypadku tak się dzieje. Ale powiem też szczerze - jest doskonałą szkołą.

Michał Kamiński kandyduje w wyborach parlamentarnych

Michał Kamiński w najbliższych wyborach będzie startować do Senatu z ramienia Koalicji Obywatelskiej. W spocie wyborczym o chorobie wspomina jego żona:

Kiedy Michał zmagał się z chorobą, kiedy było mu ciężko, wiele musiał w sobie zmienić. Powiedział: 'Aniu, jeśli nie zmienię siebie, nie będę miał prawa mówić o zmienianiu Polski'.
Zobacz wideo

Poseł już w 2016 roku mówił "Faktowi": " Rok temu ważyłem 116 a dziś 85 kilogramów. Zawsze chciałem schudnąć, ale przyznam, że wolę mieć kontrolę nad tym, co się ze mną dzieje, a nie ulegać czemuś, na co nie mam wpływu". Teraz w rozmowie z tą samą gazeta podkreśla: "Zmieniłem się także politycznie i dlatego mam wrażenie, że moja ewolucja jest tym bardziej wiarygodna, że dokonałem jej właśnie na samym sobie".

Kamiński ma niesłychanie bogaty i zróżnicowany życiorys polityczny. Zaczynał w 1995 roku od pracy w komitecie wyborczym Hanny Gronkiewicz-Waltz. W 1997 roku wszedł do Sejmu, w 2002 roku wstąpił do PiS i był jego członkiem do 2010 roku. Wystąpił z partii, by i współtworzyć ugrupowanie pod nazwą Polska Jest Najważniejsza. Pozostawał jego członkiem do roku 2013, do momentu rozwiązania, a wkrótce nawiązał współpracę z Platformą Obywatelską. W 2016 roku został wykluczony z PO, a następnie założył z innymi posłami partię pod nazwą Unia Europejskich Demokratów.

Więcej o:
Komentarze (145)
Michał Kamiński opowiada o swojej chorobie: Jest doskonałą szkołą
Zaloguj się
 • pan-wiktor

  Oceniono 45 razy 37

  Poprawka: zaczynał w neofaszystowskeij organizacji NOP. Był też członkiem radykalnei katolickiego ZChN, a jego najsłynniejsze akcje to wręczenie Augusto Pinochetowi, zbrodniczemu dyktatorowi Chile, ryngrafu z Matką Boską, oraz poubliczne negowanie zbrodni w Jedwabnem. Najwieksze osiagniecie miedzynarodowe, to odrzucenie kandydatury na przewodniczacego klubu w Parlamencie Europejskim przez Torysów, którzy odrzucili możliwość współpracy z tym człowiekiem.

 • mustermann

  Oceniono 36 razy 24

  Najważniejsze, że pojechał z kolegami do Pinocheta, żeby oddać mu hołd, wręczając specjalnie dla niego wykonany ryngraf. To się nie mieści w żadnych kanonach poglądów politycznych, bo uwielbienie dla ludobójcy wykracza poza nawet najmniej rygorystyczną normę przyzwoitości.

 • 31.februarius

  Oceniono 40 razy 20

  "Kamiński ma niesłychanie bogaty i zróżnicowany życiorys polityczny. Zaczynał w 1995 roku od pracy w komitecie wyborczym Hanny Gronkiewicz-Waltz. W 1997 roku wszedł do Sejmu, w 2002 roku wstąpił do PiS i był jego członkiem do 2010 roku. Wystąpił z partii, by i współtworzyć ugrupowanie pod nazwą Polska Jest Najważniejsza. Pozostawał jego członkiem do roku 2013, do momentu rozwiązania, a wkrótce nawiązał współpracę z Platformą Obywatelską. W 2016 roku został wykluczony z PO, a następnie założył z innymi posłami partię pod nazwą Unia Europejskich Demokratów."

  Zara, zara, a co tak wyborczo, znaczy się wybiórczo, he?!
  Misio był niegdyś zagorzałym wielbicielem Gustka Pinocheta do którego pielgrzymował z ryngrafami MB Królowej Polski, a potem naraził się ostro ż...., bliskowschodniakom z powodu Jedwabnego, tudzież tęczownikom z powodu, no ale mniejsza z tym ...
  Teraz, "dzięki" tej cukrzycy, to nasz słodziak! ...

 • stronzo_bestiale

  Oceniono 42 razy 16

  Bardzo ciekawy życiorys polityczny. Jedno jest pewne - jeszcze nie raz zmieni front. Głosowanie na niego jest niepoważne.

 • naz-gul

  Oceniono 24 razy 12

  Wspolczuje choroby, ale nie zmienia to faktu, ze Michal Kaminski to zwykla choragiewa polityczna, by nie wyrazic sie mocniej, przez szacunek jednak do j. polskiego przemilcze.

 • sokrates2.life

  Oceniono 13 razy 9

  Ja z powodu refluksu odstawiłem niemal całkowicie cukier i białe pieczywo - schudłem 7 kg i czuję się świetnie, nie przeziębiam się itp.

 • kisssmyass

  Oceniono 19 razy 7

  przy tak bogatym i raczej niechlubnym wachlarzu politycznych eskapad pana Kamińskiego, może lepiej żeby skupił się na tej walce o własne zdrowie, bo mu to chyba wychodzi najlepiej. Więcej medytacji, głębokich oddechów przeponą i ciszy polecałbym, bo zazwyczaj w wywiadach jego słowotok raczej wyprzedza zdolność do głębszej refleksji nad tym co wyskakuje mu z ust.

 • white_lake

  Oceniono 8 razy 6

  Zawsze pozostanie pisowską mendą. Zdrowy czy chory - bez znaczenia. Na litość mnie nie weźmie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX