Paweł Woźny nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej

Premier Mateusz Morawiecki powołał Pawła Woźnego na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Wniosek w tej sprawie złożył szef MON Mariusz Błaszczak.
Zobacz wideo

Paweł Woźny będzie odpowiedzialny za sprawy międzynarodowe. MON podkreśla, że nowy podsekretarz stanu ma wieloletnie doświadczenie w dyplomacji. 

MON ma nowego wiceministra. Kim jest Paweł Woźny?

Paweł Woźny urodził się 5 kwietnia 1971 roku. Ukończył neofilologię ze specjalnością iberystyka oraz studia na wydziale nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1997 r. pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, zajmując się kwestiami relacji Polski z państwami Ameryki Łacińskiej, wsparcia dyplomatycznego dla polskich przedsiębiorstw za granicą oraz wsparciem przedstawicieli RP kandydujących na stanowiska w instytucjach i organizacjach międzynarodowych, w tym NATO, ONZ i OBWE.

Woźny pracował także w wielu instytucjach zagranicznych. W latach 2001-2006 pełnił obowiązki II sekretarza ds. politycznych, gospodarczych, kulturalnych, prasowych i bezpieczeństwa w Ambasadzie RP w Caracas, w latach 2007-2010 pracował na stanowisku I sekretarza ds. ekonomicznych, promocji i bezpieczeństwa w Ambasadzie RP w Bogocie, w latach 2012-2018 był kierownikiem Referatu Polityczno-Ekonomicznego w Ambasadzie RP w Meksyku, z kolei od lutego do sierpnia 2018 r. pełnił funkcję tymczasowego kierownika placówki dyplomatycznej w Meksyku. Nowy podsekretarz stanu uczestniczył w międzynarodowych kursach i seminariach w zakresie polityki zagranicznej oraz funkcjonowania Unii Europejskiej:

Więcej o: