Wymiana Schetyny na Kidawę-Błońską to dobry ruch dla Koalicji Obywatelskiej? Jest sondaż

Ponad 45 procent badanych jest zdania, że wystawienie na stanowisko premiera kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zamiast Grzegorza Schetyny poprawi wynik Koalicji Obywatelskiej - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".
Zobacz wideo

Na pięć tygodni przed wyborami parlamentarnymi Grzegorz Schetyna ogłosił, że kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera będzie nie on, jak informowano wcześniej, ale była wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. - Nie wiem, jak mogliśmy na to wcześniej nie wpaść. Trzeba słuchać ludzi, naprawdę trzeba słuchać ludzi - mówił wówczas lider PO, zachwalając jej kandydaturę. Kidawa-Błońska zapowiedziała już, że w debacie wyborczej chciałaby się zmierzyć z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, który - podobnie jak ona - kandyduje do Sejmu z Warszawy.

Kidawa-Błońska poprawi wynik KO? Najnowszy sondaż

W najnowszym sondażu IBRiS dla RMF FM i "DGP" zapytano badanych, jak oceniają decyzję wystawienia kandydatury Kidawy-Błońskiej na premiera. Wynika z niego, że ponad 45 procent pytanych ocenia ruch polityczny Koalicji Obywatelskiej pozytywnie i jest zdania, że Kidawa-Błońska zapewni lepszy wynik partii w nadchodzących wyborach parlamentarnych, niż zrobiłby to Grzegorz Schetyna.

Do kandydatury Kidawy-Błońskiej najbardziej przekonane są kobiety. Aż 57 procent z tych, które wzięły udział w badaniu, uważa, że zapewni ona Koalicji Obywatelskiej lepszy wynik. Tylko 4 procent uważa, że wynik KO będzie gorszy. Dla porównania, 35 procent badanych mężczyzn stwierdziło, że kandydatura Kidawy-Błońskiej poprawi wynik KO. Gorszego wyniku KO spodziewa się 15 procent z nich.

Z informacji Gazeta.pl wynika, że wystawienie jej kandydatury za Grzegorza Schetynę dobrze oceniają też politycy samej Platformy Obywatelskiej. Czytaj więcej: W Platformie ulga po nominacji Kidawy-Błońskiej. "Na Grzegorza nawet nasz elektorat reagował alergicznie"

Więcej o:
Komentarze (247)
Wymiana Schetyny na Kidawę-Błońską to dobry ruch dla Koalicji Obywatelskiej? Jest sondaż
Zaloguj się
 • wiesio_kopyto

  Oceniono 44 razy 26

  Poprawi pod warunkiem schowania Schetyny do szafy aż do końca kampanii

 • hajaszek

  Oceniono 32 razy 22

  Bardzo dobry ruch.
  Pani Kidawa-Błońska jest mądrą kobietą i wytrawnym politykiem.
  Trzymam za nią kciuki

 • chi-neng

  Oceniono 42 razy 20

  Powtarzam; obojętnie jaka frakcja opozycyjna, byle NIE dżuma piso- kościelno-naziolska, nowa komuno-bolszewia w wydaniu Kaczyńskiego!

 • siwywaldi

  Oceniono 44 razy 16

  Na zamianę z panią Kidawą-Błońską, Grzesio "wpadł" dopiero wówczas, gdy zobaczył czekające nań w Warszawie taczki :-))

  Bo prawda jest taka, że NAJLEPIEJ zrobił byś BARDZIEJ naśladując Kaczyńskiego, czyli całkowicie znikając i przenosząc się na stołek "zwykłego posła", który przecież też gwarantuje koryto, od którego ci tak trudno ryj oderwać....

 • qnqn

  Oceniono 19 razy 11

  Brawo Grzesiu. To teraz zrób to samo z kandydatem do Senatu z okręgu 44 w Warszawie. Schowaj Ujazdowskiego a wystaw Pawła Kasprzaka.

 • konrad.ludwik02

  Oceniono 11 razy 9

  Ruch w dobrym kierunku, ale teraz należy przedstawić pozytywny, realny program, zwłaszcza likwidacja umów śmieciowych, zmniejszenie rozwarstwienia społecznego, wyrównanie poziomu życiowego pomiędzy prowincją a Stolycą (Warszawian uspokajam: żadne janosikowe, tylko przeniesienie części najwyższych stanowisk na prowincję!).

 • sverir

  Oceniono 20 razy 6

  Robić sondaż na temat tego, czy po jakimś wydarzeniu poprawi się sondaż? Zacnie.

 • franiux

  Oceniono 11 razy 5

  Musztarda po obiedzie. Schetyna powinien już rok temu ustąpić. I prezesem powinien zostać ktoś z charyzmą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX