Wymiana Schetyny na Kidawę-Błońską to dobry ruch dla Koalicji Obywatelskiej? Jest sondaż

Ponad 45 procent badanych jest zdania, że wystawienie na stanowisko premiera kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zamiast Grzegorza Schetyny poprawi wynik Koalicji Obywatelskiej - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

Na pięć tygodni przed wyborami parlamentarnymi Grzegorz Schetyna ogłosił, że kandydatką Koalicji Obywatelskiej na premiera będzie nie on, jak informowano wcześniej, ale była wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. - Nie wiem, jak mogliśmy na to wcześniej nie wpaść. Trzeba słuchać ludzi, naprawdę trzeba słuchać ludzi - mówił wówczas lider PO, zachwalając jej kandydaturę. Kidawa-Błońska zapowiedziała już, że w debacie wyborczej chciałaby się zmierzyć z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, który - podobnie jak ona - kandyduje do Sejmu z Warszawy.

Kidawa-Błońska poprawi wynik KO? Najnowszy sondaż

W najnowszym sondażu IBRiS dla RMF FM i "DGP" zapytano badanych, jak oceniają decyzję wystawienia kandydatury Kidawy-Błońskiej na premiera. Wynika z niego, że ponad 45 procent pytanych ocenia ruch polityczny Koalicji Obywatelskiej pozytywnie i jest zdania, że Kidawa-Błońska zapewni lepszy wynik partii w nadchodzących wyborach parlamentarnych, niż zrobiłby to Grzegorz Schetyna.

Do kandydatury Kidawy-Błońskiej najbardziej przekonane są kobiety. Aż 57 procent z tych, które wzięły udział w badaniu, uważa, że zapewni ona Koalicji Obywatelskiej lepszy wynik. Tylko 4 procent uważa, że wynik KO będzie gorszy. Dla porównania, 35 procent badanych mężczyzn stwierdziło, że kandydatura Kidawy-Błońskiej poprawi wynik KO. Gorszego wyniku KO spodziewa się 15 procent z nich.

Z informacji Gazeta.pl wynika, że wystawienie jej kandydatury za Grzegorza Schetynę dobrze oceniają też politycy samej Platformy Obywatelskiej. Czytaj więcej: W Platformie ulga po nominacji Kidawy-Błońskiej. "Na Grzegorza nawet nasz elektorat reagował alergicznie"

Więcej o:
Komentarze (247)
Wymiana Schetyny na Kidawę-Błońską to dobry ruch dla Koalicji Obywatelskiej? Jest sondaż
Zaloguj się
 • wiesio_kopyto

  Oceniono 44 razy 26

  Poprawi pod warunkiem schowania Schetyny do szafy aż do końca kampanii

 • hajaszek

  Oceniono 32 razy 22

  Bardzo dobry ruch.
  Pani Kidawa-Błońska jest mądrą kobietą i wytrawnym politykiem.
  Trzymam za nią kciuki

 • chi-neng

  Oceniono 42 razy 20

  Powtarzam; obojętnie jaka frakcja opozycyjna, byle NIE dżuma piso- kościelno-naziolska, nowa komuno-bolszewia w wydaniu Kaczyńskiego!

 • siwywaldi

  Oceniono 44 razy 16

  Na zamianę z panią Kidawą-Błońską, Grzesio "wpadł" dopiero wówczas, gdy zobaczył czekające nań w Warszawie taczki :-))

  Bo prawda jest taka, że NAJLEPIEJ zrobił byś BARDZIEJ naśladując Kaczyńskiego, czyli całkowicie znikając i przenosząc się na stołek "zwykłego posła", który przecież też gwarantuje koryto, od którego ci tak trudno ryj oderwać....

 • qnqn

  Oceniono 19 razy 11

  Brawo Grzesiu. To teraz zrób to samo z kandydatem do Senatu z okręgu 44 w Warszawie. Schowaj Ujazdowskiego a wystaw Pawła Kasprzaka.

 • konrad.ludwik02

  Oceniono 11 razy 9

  Ruch w dobrym kierunku, ale teraz należy przedstawić pozytywny, realny program, zwłaszcza likwidacja umów śmieciowych, zmniejszenie rozwarstwienia społecznego, wyrównanie poziomu życiowego pomiędzy prowincją a Stolycą (Warszawian uspokajam: żadne janosikowe, tylko przeniesienie części najwyższych stanowisk na prowincję!).

 • sverir

  Oceniono 20 razy 6

  Robić sondaż na temat tego, czy po jakimś wydarzeniu poprawi się sondaż? Zacnie.

 • franiux

  Oceniono 11 razy 5

  Musztarda po obiedzie. Schetyna powinien już rok temu ustąpić. I prezesem powinien zostać ktoś z charyzmą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX