Była szefowa "Niedzieli" w Radzie Programowej TVP. Pisała, że "szatan chce zawładnąć światem"

Lidia Dudkiewicz, była redaktor naczelna tygodnika katolickiego "Niedziela" i publicystka tygodnika "Sieci", dołączyła do Rady Programowej TVP. Uchwałę w tej sprawie podjęła 21 sierpnia Rada Mediów Narodowych.
Zobacz wideo

Nową członkinią Rady Programowej TVP została Lidia Dudkiewicz. Uchwałę w tej sprawie podjęła na posiedzeniu 21 sierpnia Rada Mediów Narodowych. Biogram Dudkiewicz w poniedziałek po południu pojawił się już na oficjalnej stronie Telewizji Polskiej.

Lidia Dudkiewicz jest absolwentką podyplomowych studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, studiowała również oligofrenopedagogikę (uczenie osób z niepełnosprawnością intelektualną), a także teologię.

Przez niemal 40 lat związana była z tygodnikiem katolickim "Niedziela", a w latach 2014-2019 r. była redaktorką naczelną tego pisma.

Lidia Dudkiewicz jest też publicystką prawicowego tygodnika "Sieci". Pełni również funkcję konsultora Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski oraz radcy Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie.

Dziennikarka była również wielokrotnie nagradzana, otrzymała m.in. watykańskie odznaczenie "Pro Ecclesiae et Pontifice". W 2017 r. za upowszechnienie kultury przyznano dziennikarce brązowy Medal Zasłużony Kulturze - Gloria Artis.

Lidia Dudkiewicz w Radzie Programowej TVP

Lidia Dudkiewicz nigdy nie ukrywała swoich poglądów i przekonań. W jednym ze swoich tekstów w "Niedzieli" pisała krytycznie o przeprowadzanej w październiku ub.r. w szkołach akcji "Tęczowy Piątek", polegającej na wywieszaniu plakatów i przeprowadzaniu pogadanek na temat akceptacji i otwartości na uczniów LGBT.

"Uwaga rodzice! Aktywiści homoseksualni wchodzą albo próbują wejść do polskich szkół. Na 26 października br. w ponad 200 placówkach zaplanowali deprawacyjną akcję pod nazwą „Tęczowy piątek" - ostrzegała Dudkiewicz.

Z tekście "Kobiety są kobietami, a mężczyźni - mężczyznami" z marca 2019 r. alarmowała: "na naszych oczach trwa zamach na polskie dzieci".

Próbuje się je oderwać od rodzin, a rodzicom zabrać konstytucyjne prawo do ich wychowania zgodnie z własnymi przekonaniami. Niedawno głośno było o "tęczowych piątkach", teraz organizacje LGBT chcą przeprowadzić ideologiczną indoktrynację w polskich szkołach. Pod pozorem prowadzenia zajęć o tolerancji i przeciwdziałania dyskryminacji próbuje się już w przedszkolach narzucić inicjację seksualną, wdrożyć plan oswajania uczniów z homoseksualizmem. Wmawia się, że dobre jest to, co jest zdecydowanie złe, grzeszne i niezgodne z naturą.

- twierdziła. W lipcu ub. r. napisała, że "religijność to nasz kod genetyczny, to nasze polskie, a także europejskie DNA".

"Wydaje się, że szatan chce zawładnąć światem i wyjątkowo kusi ludzi" - stwierdziła w wywiadzie ze stycznia 2018 r.

W 2017 r. wystąpiła na sympozjum pt. "Jak żyć po bierzmowaniu?" organizowanym przez Radę Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich i Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu o. Tadeusza Rydzyka. Wygłosiła wówczas referat zatytułowany "Mocni Duchem na szpaltach i w sieci".

 

- Niepokojący jest fakt, że gazety regionalne drukowane w języku polskim w 90 procentach znajdują się w rękach obcego, głównie niemieckiego kapitału, ulokowanego w wielkich medialnych koncernach i stosują totalitarną przemoc informacyjną, kształtując świadomość obcą polskiej racji stanu. Ja nawet powiedziałam, że to są media polskojęzyczne, ale nie polskie - mówiła dwa lata temu.

- Jeszcze niedawno w mediach polskojęzycznych panował partyjny i komercyjny obłęd. W nowej sytuacji politycznej naszego państwa od wyborów w 2015 r. zaczęło się to zmieniać i naród odzyskuje przynajmniej publiczne media

- dodała.

W Radzie Programowej TVP oprócz Lidii Dudkiewicz zasiadają obecnie były poseł i senator PO Łukasz Abgarowicz, posłanka PiS Barbara Bubula, była posłanka PO Ewa Czeszejko-Sochacka, dziennikarz i publicysta historyczny Piotr Ferenc, poseł klubu PO-KO Krzysztof Mieszkowski, dziennikarka i działaczka opozycji w PRL Elżbieta Misiak-Bremer, senator PiS Krzysztof Mróz, dziennikarz Wojciech Reszczyński, dziennikarz i były poseł Porozumienia Obywatelskiego Centrum Sławomir Siwek, poseł PiS i wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz, posłanka PiS Anna Sobecka, prawnik Albert Stawiszyński, dziennikarka Bożena Walewska i dziennikarka Ewa Zarzycka.

Więcej o: