Komentarze (206)
Mateusz Morawiecki o programie opozycji: Nie bardzo jest z kim i o czym rozmawiać
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • boshary

  Oceniono 9 razy 9

  z naszego punktu widzenia nie jest pan partnerem do rozmowy, oczy? kłamstwa i nic więcej.

 • kociba

  Oceniono 10 razy 8

  może opozycja porozmawia z Mateuszkiem o ukrytych dochodach żony?

 • valentin1943

  Oceniono 8 razy 8

  Jak to było z tą miską ryżu przy ośmiorniczkach u Sowy Matouszku? Zostałeś z łaski imperatora premierem i zapomniałeś?

 • diedmroz

  Oceniono 8 razy 8

  Ten człowiek wygląda jakby wiecznie mu coś śmierdziało, spójrzcie na jego zachowanie: słowa, gesty i wzrok.

 • dornjuan

  Oceniono 8 razy 8

  A ja mam bezczelny bucu parę pytań. Gdzie mogę kupić polski samochód elektryczny, na jakiej trasie pływa polski prom ze stoczni w Szczecinie, dlaczego nic się nie dzieje na mierzei wiślanej i ostatnie dlaczego łżesz człowieku dwukrotnie skazany za kłamstwo ?

 • wgrego

  Oceniono 9 razy 7

  dyskusja ma sens jak zapowiada się merytoryczna, a z pisiorami to o czym?

 • jachol23

  Oceniono 7 razy 7

  Temu dzbanowi się wydaje, że dalej siedzi w ''Sowa i Przyjaciele'' i może opowiadać jak należy traktować naród i rozdawać nie swoje pieni,adze po 40, 50, 70, 100 tysięcy bezkarnie, a dalej robić ciemne interesy z hierarchami kk!!!

 • zd46

  Oceniono 7 razy 7

  Jest pan intelektualnym i kulturalnym ignorantem.

 • stfur0000

  Oceniono 7 razy 7

  A ja myślę, że ciężko by było wkazać większego złodzieja i krętacza niż Matołusz - znany głównie z lizania tyłka prezesowi i matactw finansowych.

 • ks-t

  Oceniono 7 razy 7

  W Polsce od dawna zaniechano nauki arytmetyki. NAwet najwazniejsi politycy i celebryci chwalą się jacy są niematematyczni. A tymczasem 90 proc Polaków sądzi że dobry rząd daje pieniądze. NIe przychodzi im do głowy, że żeby dać 100 zł, trzeba komuś zabrac 110. Teraz, albo w przyszłości nam, naszym dzieciom i wnukom. Niewielu kojarzy że w systemie kapitałowym każda inflacja zjada kapitał, a więc naszą emeryturę. Tzw waloryzacja jest o kilka procent niższa niż wzrost płąc. Tylko w 2018 wzrost wyniósł 7 proc a waloryzację, Morawiecki, rzutem na taśmę , zmniejszył w marcu 2019 do 2,8. W kolejnym budżecie jest jeszcze gorzej. Tylko przez te 2 lata emeryci zostaną okradzeni przez PIS na 10 procent siły nabywczej.

 • emadox1327

  Oceniono 7 razy 7

  Nie bardzo jest kogo i jak okłamywać, miałeś na myśli, Pinokio.
  Twoich bajek tylko ciemny lud słucha.

 • ks-t

  Oceniono 7 razy 7

  Ja bym porozmawiał chętnie z Morawieckim na temat działania mafii kościelno POPISowej. Prawo kościelne, które nakazywało przed sprzedażą wiadomych działek uzyskać zgodę Watykanu, nie obowiązuje w Polsce w stosunku do PIS. Jest to po prostu rodzaj politycznej korupcji. PIS odpłaca za to generalskimi awansami dla słupów w przekrętach, forsowaniem kościelnego prawa w prawie
  państwowym i 10 miliardami łapówek rocznie z pieniędzy podatnków. PO zreszta nie była w tym względzie lepsza, choć tak jawnego złodziejstwa znaleźć się nie dało. Ale oprócz kościelnego,
  złamano także szereg paragrafów prawa karnego i mam nadzieję że o 6 rano, z kamerami, z kajdankami na rękach za plecami zobaczymy kulsonów wyprowadzających pana Morawieckiego (nie chroni go immunitet).
  Podpowiadam Ziobrze, co ma obowiązek sprawdzić:
  1. Kościół i Morawiecki zaniżając wycenę, zaniżył również , i to znacznie, podatek należny państwu. NIc dziwnego że Morawiecki wie gdzie uszczelniać.(Kryminał dla Morawieckiego i ks.Żarskiego,kościelnego słupa, a przynajmniej degradacja za splamienie honoru żołnierza i pozbawienie generalskiej emerytury)
  2. Morawiecki wykorzystał w interesach wiedzę powziętą jako funkcjonariusz publiczny Jest to
  przestępstwo insiderstwa (kryminał)
  3. Morawiecki sprzedał 25 proc działki za 190 tys a następnie tę samą ziemię odkupił za 1,9 mln zł. Z kim te transakcje? Z osobą odpowiedzialną za plan zagospodarowania przestrzennego. Wygląda to na ewidentną łapówkę za przekształcenie gruntów z rolnych na inwestycyjne (drogi, rurociągi, budowniectwo wysokie) - kryminał dla obu.
  4. Przepisując ziemię na żonę, zrobił to w ten sposób, że w umowie zapewnił sobie zyski z przyszłej wartości. Chciał sie pewnie zabezpieczyć przed pójściem żonki w świat. Ziemia ta, choć formalnie we władaniu żony była źródłem przychodu Morawieckiego. Powinien więc
  co roku oszacować bieżącą wartość gruntu i podać tę wartośc w swoim oświadczeniu majątkowym, czego nie zrobił - kryminał.
  5. Przy przekształceniu przeznaczenia działki płaci się opłatę adiacencką, związaną ze wzrostem wartości. NAleży prześwietlić czy została ona zapłacona i czy nie wykorzystano nacisków politycznych do jej zniesienia lub zmniejszenia.
  Nie twierdze że wszystkie te paragrafy zostały złamane, może Morawiecki spreparował na czas wszystkie dokumenty, cwana przecież wyga. Ale tyle strat Skarbu Państwa, tyle zagrożeń paragrafami kryminalnymii to w stosunku do jednej z głownych osób w Państwie - należy to zbadać i to w sposób jawny.
  A dla bardziej dociekliwych żurnalistów proponowałbym zbadanie okresu przed sprzedażą. Czy to nie było tak że działki zostały wcześniej przez Morawieckiego wytypowane, ukradzione Państwu do złodziejskiego przekazania Kościołowi a następnie zakupione.

 • czechy11

  Oceniono 17 razy 7

  piS od 4 lat nie udało die przedstawić programu gospodarczego wiec FAKTYCZNIE NIE MA O CZYM ROZMAWIAĆ.
  500 i rozdawanie każdy ro trochę za mało.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 13 razy 7

  Przeproście i Spierd....

 • feurig59

  Oceniono 8 razy 6

  A PiS jaki ma program rozwoju? Socjal i co jeszcze? Miliony aut elektrycznych, mieszkania, stocznia mierzeja, centralny port lotniczy? Gdzie, kiedy?
  Co stworzyli orzez 4 lata? Jeden prijekt wymiencie! JEDEN!

 • maj.basia

  Oceniono 8 razy 6

  No nie, kto będzie rozmawiał i dyskutował z facetem notorycznie mijającym się z prawdą
  i obracającym kota ogonem jak cały PiŚ ! Bezczelność faceta jest powalająca. Wstydu nie ma.

 • bronek176

  Oceniono 8 razy 6

  Inwestycje podstawa dobrobytu w Polsce spadają w zastraszającym tempie a premier obiecuje zarobki po 4000 tysiące. PiS inwestuje ale w złodziejaszków,chachmęciarzy,kłamców i oszustów Kuchciński,Macierewicz itd itd wystawiając ich ponownie na listy wyborcze. Czy Polacy dadzą się ponownie oszwabić?

 • zmichalg1

  Oceniono 6 razy 6

  pycha kroczy przed upadkiem

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 6 razy 6

  Poczekaj gamoniu (Morawiecki juniorze) na "po wyborach". Jak ci ludzie wyemigrują z kraju (głosując przeciwko PiS'owi nogami) dopiero nie będziesz miał z kim rozmawiać, bo nikt rzeczowy nie zostanie w kraju.

  Bo z wyborcami PiS którzy jako jedyni zostaną nie będziesz w stanie rozmawiać, bo oni będą tylko kłapać dziobami "jeść!!!".

 • burkaklucha

  Oceniono 6 razy 6

  Nie dość, że kłamca i spekulant gruntowy to jeszcze prostak i cham.

 • irishrem

  Oceniono 6 razy 6

  Pieprzony Pinokio. Drewniany umysł i krzywy uśmiech !

 • mmarysia123

  Oceniono 6 razy 6

  Panie Morawiecki - przypomnę , że opozycja , to również my - Polacy , którzy mają inne zdanie niż PIS . Ale Pan tego chyba nie rozumie i dlatego cała obecna władza ma gdzieś opozycję , którą jednak popiera przynajmniej połowa Polaków , bo przypomnę , że macie najwyżej 45 % poparcia !!!

 • normalny59

  Oceniono 6 razy 6

  Mateusz Morawiecki o programie opozycji: Nie bardzo jest z kim i o czym rozmawiać ...mawsz rację ...z zakłamanym , niedouczonym debilem nie ma o czym rozmawiać ....

 • acototak

  Oceniono 6 razy 6

  Pan premier lubi rozmawiać z tymi, którzy nie zadają pytań i są zawsze uśmiechnięci.

 • 1944md

  Oceniono 6 razy 6

  Panie Premierze .
  Polecam spowiedź u prof. Balcerowicza lub prof. Gomułki.
  Co będzie z rozgrzeszeniem?
  Chyba rezygnacja!

 • stachkaz47

  Oceniono 8 razy 6

  KŁAMCA ,ZŁODZIEJ i KARIEROWICZ poucza innych jak MAJĄ być lepszymi SZUBRAWCAMI.
  Jak można w ciągu tak krótkiego czasu z bidula MORAWIECKIEGO stać się miliarderem
  w sposób UCZCIWY. I być przy okazji takim ROZDAWACZEM FILANTROPEM.
  Z DZIADA poprzez BANGSTERA na PREMIERA.
  KACZY wzorzec kariery i sukcesu.

 • ryslew2061

  Oceniono 12 razy 6

  "... mógłby je sformułować każdy licealista, a znam takich, którzy napisaliby znacznie lepszy, bardziej pogłębiony program". Ty znasz takich, kłamczuchu-matołuszu? No to chyba pora, by cię zastąpili. Ino kłamać ich porządnie naucz i zmyślać durne czy kompromitujące kawałki, drobny karierowiczu.

 • jerzykkur38

  Oceniono 7 razy 5

  Te słowa Morawieckiego znamionują zwykłego żulika czy menela,a nie premiera Przenajświętszej Rzeczpospolitej.Pamiętamy podsłuchane rozmowy " U Sowy " w gronie banksterów,charakteryzujące się pięknym,eleganckim językiem,w którym przewodnim słowem było u katolickiego wojownika,słowo k....wa.Życzę panu premierowi wielu sukcesów,na jego drodze,do rechrystianizacji Zachodniej Europy.

 • zd46

  Oceniono 5 razy 5

  Co Premier robił w godzinach pracy w Świecku, jako partyjny żołdak PiS-u? Dlaczego nie WYKONUJE swoich konstytucyjnych obowiązków? Dlaczego działa w godzinach pracy na rzecz PiS-u? Dlaczego w kampanii wyborczej partii PiS, biorą udział rządowe środki łączności, policja, limuzyny rządowe, pracownicy SOP-u opłacane i utrzymywane z pieniędzy podatników? Dlaczego pozostałe partie nie mogą wykorzystywać SOP-u i limuzyn rzadowych na potrzeby prywatne ich partii? Co na to PAŃSTWOWA KOMISJA WYBORCZA? Dlaczego milczy w czasie łamania zasad kampanii wyborczej PiS-u? Dlaczego kampania wyborcza PiS-u jest współfinansowana z budżetu Polski a także ze spółek skarbu państwa? Dlaczego partia rządząca okrada polskich podatników?

 • zd46

  Oceniono 5 razy 5

  Panie Morawiecki, dlaczego nie POWIECIE DZIECIOM W SZKOLE, że dlatego, że rozdajecie miliardy złotych rocznie polskiemu kościołowi oraz tysiące hektarów polskiej ziemi na własność, płacąc także bogatym biskupom emerytury, dzieci nie mają:
  -darmowych posiłków w szkole,
  -światłowodów i szybkiego internetu dla rozjaśnienia umysłów zaczadzonych na "dwóch godzinach lekcyjnych, przez gawędziarzy",
  -szkół na miarę XXI wieku pod względem architektonicznym i technicznym,
  -bezpłatnej komunikacji dla młodzieży
  -bezpłatnych zajęć pozaszkolnych
  -darmowych ksiażek
  -godziwych stypendiów naukowych
  -dobrze opłacanych pedagogów
  -lekarzy stomatologów w szkołach
  -wiedzy naukowej na temat życia człowieka i życia w rodzinie
  -nie mają wolności w zdobywaniu dowolnej wiedzy
  -nie mają wolności od ideologii partyjnej
  -nie mają prawdy historycznej a tylko "politykę historyczną".
  Więc Morawiecki, siadaj na cysternę i jedź na spotkanie może do "cystersów" i zatankuj im kiesy i portfele. Premier oszukuje, to zły przykład dla dzieci i młodzieży a jeszcze obok "Jojo" Brudziński, jako wielki "łałtorytet obuwniczy"

 • stefan4

  Oceniono 5 razy 5

  > - Chętnie byśmy się pospierali z opozycją na poszczególne tematy, ale tam nie bardzo jest z kim i
  > o czym rozmawiać.

  To taka cecha PiSu: nie będziemy rozmawiać pod jakimkolwiek pozorem. A jak ktoś upiera się przy dyskusji, to jest totalnym worgiem -- i ta jego wrogość uniemożliwia rozmowę.

  I przez ostatnie 4 lata rozmowy całkiem zamarły, zostało tylko obrzucanie się błotem.

 • tegepe

  Oceniono 5 razy 5

  Patrzę na zdjęcie tego faceta i pytam:: czy on potrafi nie kłamać?

 • staem

  Oceniono 5 razy 5

  Takiej buty nie widziałem jak żyję, a miało być tak przyjaźnie...to jest dopiero dowód kłamstwa...

 • ivonna49

  Oceniono 5 razy 5

  Zniżać się do waszego pissowskiego poziomu? Po co?! Swoją drogą ma pan Mateusz pojęcie w jakim stanie zostawicie Polskę swoim dzieciom i wnukom?! Dobrobyt? Ha ha! Oj, nie do śmiechu nam.

 • qfadrat

  Oceniono 5 razy 5

  odezwal sie zaszczaniec klamczuszek!

 • aqua7x

  Oceniono 5 razy 5

  sloma z butow wystaje i tyle...

 • ryslew2061

  Oceniono 5 razy 5

  A nie spytali Pinokia o poziom inwestycji? A to szkoda, bo na początku rządów premiera Mateusza Morawieckiego był to jeden z priorytetów: podniesienie stopy inwestycji z 20 do 25 proc. wartości naszego PKB. A jednak poszło całkiem inaczej. Wskaźnik spadł do 18 proc. Wyszło na to, że pod tym względem Polska jest w ogonie Europy. Nasza stopa inwestycji jest niższa nie tylko niż w pozostałych krajach na dorobku z Grupy Wyszehradzkiej, które od trzech lat zwiększają nakłady na inwestycje osiągając już poziom 22-26 proc. PKB (czyli właśnie tyle ile zamarzył sobie premier Morawiecki). W stosunku do swojego dużego już PKB więcej inwestują także kraje rozwinięte - średnia stopa inwestycji w UE to 20 proc.
  Czytaj całość na Forbes - raport Kinseya.

 • loneman

  Oceniono 5 razy 5

  Nie porozmawia bo co ma tyle klamac i narazac sie na kolejne wyroki by je odszczekal, do tego ekonomisci nie maja o czym gadac z socjalista co rozdaje pieniadze na prawo i lewo.

 • hipo krater

  Oceniono 5 razy 5

  Ten człowiek żyje min.z opodatkowanych emerytów, których stać jedynie na mleczko i suchą buleczkę.

 • artur702

  Oceniono 5 razy 5

  A jak tam panie Mateuszu Morawiecki z budową mieszkań, z produkcją samochodów elektrycznych, z sadzeniem milionów drzew, z windami do mieszkań i wielu jeszcze innymi obietnicami, które kolejno okazują się dziecinnymi mrzonkami małego Mateuszka?

 • artur702

  Oceniono 5 razy 5

  Ja z takimi ludźmi jak Mateusz Morawiecki w ogóle nie zasiadam do wspólnego stołu i nie rozmawiam. To antypolski barbarzyński zdrajca Ojczyzny, matacz i kłamca. Człowiek bez honoru, bez zasad moralnych i etycznych. Takim nie podaje się ręki na przywitanie.

 • andrew1507

  Oceniono 5 razy 5

  Oto moja diagnoza Polski.
  Otóż mamy skrajną prawicę kato-komunistyczno-nacjonalistyczną, która w żaden sposób nie posiada koniecznych przymiotów do sprawowania rządów. Nie posiada ona intelektualnego zaplecza i moralnych przywódców.
  Jej elity są to miernoty intelektualne o podejrzanej moralności i braku takiej normalnej
  ludzkiej przyzwoitości. Otrzymali oni większość parlamentarną dzięki zbiegowi pewnych przypadków
  a większość ta nie upoważnia ich do zmiany Konstytucji.
  Teraz widać jak na dłoni, że doprowadzają oni Polskę do ruiny i rozgrabiają Polske a ponadto grozi nam ponowne uzależnienie od imperialnej Rosji.
  Polski pacjent jest bardzo chory ma gorączkę i jest otumaniony.
  Teraz jest jeszcze czas na rezygnację z prawicowego projektu i postawienie na liberalno-lewicową opcję i przepędzenie innych szatanow z pismafii.
  Niestety nie ma już czasu na czekanie, aż pacjent sam wydobrzeje, gorączka spadnie i otrzeźwieje on samoistnie.
  Obecnie każdy dzień się liczy i oby już nie było za późno.
  Domagajmy sie nowych wyborów i delegalizacji PiS , które obaliło konstytucyjny ustrój świeckiego i
  demokratycznego Państwa Polskiego.
  To co mamy obecnie to dyktatura w stylu faszystowsko-komunistycznym, gdzie Konstytucja już przestała obowiązywać a państwo jest państwem bezprawia i niesprawidliwośći, ukierunkowanym na
  zabezpieczenie poglądów zwykłego posła Kaczyńskiego( zatem tyrana). A jego akolici prześcigają
  w sprawieniu jak najwyższej ekstazy tyrana. To widać w TVPiS na oficjalnych spotkaniach i podczas
  spotkań w gronie akolitów. To powinno być rozliczone już w niedalekiej przyszłośći. Nie ustajemy w spowodowaniu, aby ten dzień był coraz bliżej......o czym szumią ścięte drzewa. Szumią i szumią.....
  szumią...i razem z duchami setek tysięcy dzików, setkami tysięcy nauczycieli, dziesiątkiem tysięcy sedziow, dziesiątków tysięcy dzieciaków, którym nie jest dane dalej kształcić się w wybranej szkole, po 16 klas pierwszych i zaj€cia do 20:00 w liceach ,……idą po pisiatą zgraje tak jak u Szekspira.....

  Kaczyński i jego pisiata zgraja robią wsystko aby wyprowadzić Polki i Polaków
  z Unii Europejskiej.
  To spowoduje, że Polska zostanie zdominowana przez chanat moskiewski
  a może też grozić to kolejnymi rozbiorami Polski.
  Czy Polki i Polacy zgadzają się na to i jak długo będą to tolerować?

 • andrew1507

  Oceniono 5 razy 5

  Przedsiębiorcy!
  pisbecja poluje na przedsiębiorców,
  a Kaczor dyktator chce wygrać wybory (aby uniknąć odpowiedzialności ) na karkach przedsiębiorców, 3000 zł minimalnej placy zadekretowanej przez pisbolszewika to śmierć przedsiębiorców już nie mówie o 4000 zł minimalej płacy tokatastrofa, ile przedsiębiorca zapłaci specjalistom 15 000 zł, to jest bolszewizm rodem z Rosji lub Białorusi,
  Przedsiębiorcy uwalcie pisbolszewie w wyborach, to ostatnia szansa, ogarnijcie się......

 • almagus

  Oceniono 5 razy 5

  Ble, ble, ble takie mdłe!

  Wybór oszusta, gdy głowa pusta.

  W oczach tłum, myśl dewianci.
  Gęba sypie obietnice.
  Za plecami ministranci.
  Jeszcze boże baletnice.

  Pełna hala, tournee PiS.
  Nawet babcia niech się cieszy.
  Na mównicy jakby miś.
  Klaszcze mu element kleszy.

  Polska, Polski i ojczyźnie.
  Ziemie w koło Watykanu.
  Czyli prawie na obczyźnie.
  Z Moskwą, Rzymem racją stanu.

  Brak mi działek na Księżycu.
  Bo zadałbym im pytanie.
  Czy zapisać się do PiSu.
  Czy posadę się dostanie?

  Gęba sypie rozdziawionym.
  Chyba będą wspólne żony.
  Za pieprzenie nagrodzonym.
  Kasa, kasa rozdziawiony.

  Czemu zaciśnięte usta?
  Wypracujcie, mówi obce.
  Długi oddać, kasa pusta.
  Polska zeszła na manowce.

  2019-09-09 almagus

 • zdrowy.rozsadek.krk

  Oceniono 5 razy 5

  Ależ nie bój się rozmowy Mateuszu ....
  Na zachętę i odwagę proponuje dać Mateuszowi 5 kół ratunkowych - w postaci telefonów do przyjaciela (z nowogrodzkiej) :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX