Mateusz Morawiecki o programie opozycji: Nie bardzo jest z kim i o czym rozmawiać

Według Mateusza Morawieckiego szóstka Schetyny to "kilka haseł rzuconych bez przygotowania i niekontynuowanych". - Myślę, że mógłby je sformułować każdy licealista, a znam takich, którzy napisaliby znacznie lepszy, bardziej pogłębiony program - powiedział premier w rozmowie z tygodnikiem "Sieci".
Zobacz wideo

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu tygodnikowi "Sieci". Odniósł się w nim m.in. do programu opozycji, zaprezentowanego pod koniec ubiegłego tygodnia.

Debata Morawieckiego z Kidawą-Błońską? "Jak opozycja pokaże program"

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że program wyborczy PiS to "konkretny plan, gruba księga i jasna mapa drogowa".

- Chętnie byśmy się pospierali z opozycją na poszczególne tematy, ale tam nie bardzo jest z kim i o czym rozmawiać. Jeśli nawet liderzy list wyborczych Koalicji Obywatelskiej nie znają kilku gołych punktów, które ich lider rzucił na stół kilka miesięcy temu, to jak to traktować poważnie? - pytał premier.

Premier podkreślił, że o debacie wyborczej z przedstawicielem Platformy Obywatelskiej, np. z Małgorzatą Kidawą-Błońską, można będzie pomyśleć, "jak opozycja pokaże program wyborczy". - Cokolwiek, co spełnia elementarne warunki poważnej propozycji. Jak rozmawiać bez takiej podstawy? O czym? - pytał Mateusz Morawiecki.

Morawiecki o szóstce Schetyny: Opozycja obiecuje wszystko każdemu

Jak dodał, szóstka Schetyny to nie program, a "kilka haseł rzuconych bez przygotowania i niekontynuowanych". - Myślę, że mógłby je sformułować każdy licealista, a znam takich, którzy napisaliby znacznie lepszy, bardziej pogłębiony program - podkreślił. 

- Nie dziwię się, że opozycja obiecuje dzisiaj już naprawdę wszystko każdemu, bo co jej pozostało? - stwierdził Mateusz Morawiecki. - Mało się o tym mówi, ale przywróciliśmy przez te cztery lata realny i pozytywny sens polityce. Realna demokracja polega na tym, że kartka wyborcza ma znaczenie, a słowo dane wyborcom powinno być dotrzymane. (...) Wszystkie nasze flagowe programy są dla ludzi, a nie kosztem ludzi - zaznaczył.

Więcej o:
Komentarze (206)
Mateusz Morawiecki o programie opozycji: Nie bardzo jest z kim i o czym rozmawiać
Zaloguj się
 • tom_aszek

  Oceniono 35 razy 33

  "Chętnie byśmy się pospierali z opozycją na poszczególne tematy, ale tam nie bardzo jest z kim i o czym rozmawiać."

  Panie premierze, ci z opozycji może by i podyskutowali, ale z kim? Jaki jest sens dyskusji z kłamcą?

 • zgryz3

  Oceniono 33 razy 29

  A o czym z wami rozmawiać, panie premier - o rozwalonym szkolnictwie, o wciąż pogarszającej się sytuacji w opiece medycznej, o tragicznej sytuacji seniorów, o zahamowaniach w budowie dróg, o marnej PKP, o nieistnieniu PKS, o drożyźnie, o inflacji, o niekończącym się rozdawnictwie pieniędzy, o rozbuchanym nepotyzmie, o wygłuszanych aferach?

 • bmarten

  Oceniono 27 razy 25

  Ten świątojebliwy ciul ciągle szwenda się po Śląsku i łże jak każdy pisuar.

 • Adalbert Azaelius

  Oceniono 26 razy 24

  Przyganiał kocioł garnkowi. Program PIS to tylko jedno słowo: rozdajemy - odmieniane przez wszystkie przypadki. Nic dziwnego że opozycja robi to samo, skoro Polacy tak łatwo dają się kupić.

 • Stefan Ziemiański

  Oceniono 24 razy 22

  Tusk też nie miał z kim przegrać..... Spokojnie Matouszu wy też przegracie i życzę wam i Polsce żeby to się stało w drodze wyborów.

 • senior2244

  Oceniono 29 razy 21

  Matoł uszku , złodzieju i kłamco kiedy wreszcie ujawnisz to co nakradłeś i schowałeś pod spódnicę żonki uczestniczki twoich podłości.

 • antoszek22

  Oceniono 23 razy 19

  Mateo nie ma czasu na rozmowy z opozycją bo cały czas szuka projektu pasującego do tego kawałka blachy , który ostatnio odnalazła policja a który poświęcił 4 lata temu by uratować przemysł stoczniowy .

  na marginesie nie mówił wtedy czy chodziło mu o polski czy np. amerykański.
  W dodatku musi znaleźć kasę na mur który buduje Trump na granicy z Meksykiem by spełnić obietnicę Dudy , że wybudujemy Donaldowi jego fort o którym marzył od dziecka.

 • marchwianka.0

  Oceniono 18 razy 18

  Takie słowa premiera świadczą o tym, że PiS już traci miarę. Przemawia przez nich pycha i arogancja!!!

 • acototak

  Oceniono 18 razy 18

  O czym rozmawiać? O słupach, o kredytach frankowych, o kupowaniu ziemi za bezcen, o obiecywaniu gruszek na wierzbie? Nie mamy w tych tematach doświadczeń.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX