Mateusz Morawiecki o programie opozycji: Nie bardzo jest z kim i o czym rozmawiać

Według Mateusza Morawieckiego szóstka Schetyny to "kilka haseł rzuconych bez przygotowania i niekontynuowanych". - Myślę, że mógłby je sformułować każdy licealista, a znam takich, którzy napisaliby znacznie lepszy, bardziej pogłębiony program - powiedział premier w rozmowie z tygodnikiem "Sieci".
Zobacz wideo

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu tygodnikowi "Sieci". Odniósł się w nim m.in. do programu opozycji, zaprezentowanego pod koniec ubiegłego tygodnia.

Debata Morawieckiego z Kidawą-Błońską? "Jak opozycja pokaże program"

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że program wyborczy PiS to "konkretny plan, gruba księga i jasna mapa drogowa".

- Chętnie byśmy się pospierali z opozycją na poszczególne tematy, ale tam nie bardzo jest z kim i o czym rozmawiać. Jeśli nawet liderzy list wyborczych Koalicji Obywatelskiej nie znają kilku gołych punktów, które ich lider rzucił na stół kilka miesięcy temu, to jak to traktować poważnie? - pytał premier.

Premier podkreślił, że o debacie wyborczej z przedstawicielem Platformy Obywatelskiej, np. z Małgorzatą Kidawą-Błońską, można będzie pomyśleć, "jak opozycja pokaże program wyborczy". - Cokolwiek, co spełnia elementarne warunki poważnej propozycji. Jak rozmawiać bez takiej podstawy? O czym? - pytał Mateusz Morawiecki.

Morawiecki o szóstce Schetyny: Opozycja obiecuje wszystko każdemu

Jak dodał, szóstka Schetyny to nie program, a "kilka haseł rzuconych bez przygotowania i niekontynuowanych". - Myślę, że mógłby je sformułować każdy licealista, a znam takich, którzy napisaliby znacznie lepszy, bardziej pogłębiony program - podkreślił. 

- Nie dziwię się, że opozycja obiecuje dzisiaj już naprawdę wszystko każdemu, bo co jej pozostało? - stwierdził Mateusz Morawiecki. - Mało się o tym mówi, ale przywróciliśmy przez te cztery lata realny i pozytywny sens polityce. Realna demokracja polega na tym, że kartka wyborcza ma znaczenie, a słowo dane wyborcom powinno być dotrzymane. (...) Wszystkie nasze flagowe programy są dla ludzi, a nie kosztem ludzi - zaznaczył.

Więcej o: