Kidawa-Błońska o "hattricku Kaczyńskiego": nic więcej pan prezes nie mógł nam obiecać

- W tym tak zwanym programie było bardzo wiele tego jak będą ograniczone nasze prawa, (...) że nasze prawa obywatelskie będą tak naprawdę jak cytryna wyciskane - skomentowała Małgorzata Kidawa-Błońska program PiS zaprezentowany w sobotę podczas konwencji partii w Lublinie przez Jarosława Kaczyńskiego.

W sobotę w Lublinie odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Został na niej zaprezentowany program partii na najbliższe wybory parlamentarne. Wśród obietnic, które złożył Jarosław Kaczyński, znalazło się m.in. podwyżka pensji minimalnej do 3000 zł na koniec 2020 r. i do 4000 zł w 2023 r., druga trzynasta emerytura w 2021 r. i pełna dopłata do hektara dla rolników. Prezes PiS zapowiedział, że program jest skupiony wokół "godności człowieka i jego życia", a partia zajmie się również "ochroną życia" przed różnymi opresjami, m.in. przed aborcją czy eutanazją.

Zobacz wideo

Kidawa-Błońska: Obiecano już prawie wszystko

Małgorzata Kidawa-Błońska skomentowała nowy program PiS w rozmowie z polsatnews.pl. 

- (...) obietnic było bardzo dużo i tak na prawdę te wszystkie obietnice były mówione: może 2021 r., może w przyszłości. Miałam wczoraj takie wrażenie, że obiecano już prawie wszystko, że nic więcej pan prezes nie mógł nam obiecać - podkreśliła. 

Z jej perspektywy jednak "najsmutniejsze" jest to, że "w tym tak zwanym programie było bardzo wiele tego jak będą ograniczone nasze prawa". - Nasze prawa obywatelskie będą tak naprawdę jak cytryna wyciskane - stwierdziła. Według niej to niebezpieczny powrót do "Polski scentralizowanej, ręcznie sterowanej". 

"Nie ścigamy się z PiS na obietnice socjalne"

Według Małgorzaty Kidawy-Błońskiej socjalne obietnice Jarosława Kaczyńskiego takie jak podwyższenie pensji minimalnej nie opiera się na realnych wyliczeniach. - W Polsce płaca minimalna jest połową średniej krajowej, to jest w sposób naturalny, to nie zwiększa kosztów pracy. Jeżeli jest koniunktura, jeżeli są zamówienia, jest rozwój to te płace rosną - zaznaczyła. Dodała, że "z góry narzucone płace" odbiją się na przedsiębiorcach, którzy będą musieli płacić wyższe podatki.

- My się nie ścigamy z PiS na obietnice socjalne. Nasze obietnice naprawdę są wyliczone i są skromne. Ja wiem, ze apetyt Polaków na to, żeby ich życie zmieniało się szybciej, jest bardzo duży, ale my musimy dawać tylko te obietnice, które będziemy w stanie zrealizować - dodała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Więcej o:
Komentarze (96)
Kidawa-Błońska komentuje "hattrick Kaczyńskiego": Nasze prawa obywatelskie będą jak cytryna wyciskane
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 29 razy 7

  Za utrzymanie się przy władzy i wprowadzenie absolutum dominium JK – mafia-boss, nie tylko Wam obieca, ale i DA Wam wszystko, czego pragniecie.
  ALE TO WY NIEBAWEM, Z WASZYCH KIESZENI SAMI BĘDZIECIE WSZYSTKO TO SPŁACAĆ i opłacać.
  Z jednoczesnym zalesianiem całej Polski pomnikarstwem niemoty ex-prezydenta, Lecha i stawianie na cześć 'dwóch tych, co ukradli księżyc', 190-metorowych wież srebrzystych.
  Oczywiście, wszystko to po utracie:
  • Praworządności
  • Trójwładzy
  • Niezależnego sadownictwa
  • Wolnych mediów
  • Wolności osobistej
  • Demokracji
  • Dobrych relacji z sąsiadami
  • Dobrej pozycji w EU
  • Pozycji godnej szacunku w świecie
  • Profanowanie i transformowaniem rdzennej historii Polski i tworzeniem, nowej, tej ‘kaczej’ historii, opartej na mitach i legendach o cwanych ćwokach z sitwy Kaczyńskich

 • mlynek_999

  Oceniono 8 razy 6

  Pytanie: co z tego? Suweren nie chce żadnych praw, suweren chce piniendzy. Te wybory PiS ma już wygrane. Znalazł sobie wyborcę, którego wszyscy wcześniej olali - niewykształconego, naiwnego i zachłannego. Ma w dudzie inflację i gospodarkę - liczy się tu i teraz.
  Jeśli nagle przyszedłby Putin i powiedział, że wzamian za przyłączenie Polski do Federacji Rosyjskiej każdy otrzyma 10-letniego Passata i 1000 zł miesięcznie, to zaraz wszyscy, decyzją suwerena mówilibyśmy po rosyjsku.
  Do tego po raz pierwszy zgadzam się z TVP - kampania opozycji jest żenująca. Mogą jej w ogóle nie robić, bo na razie mają głosy tych, którzy wiedzą jak szkodliwy jest PiS. Ale im więcej pani Kidawy i pana Schetyny w telewizji tym bardziej myślę sobie "WTF?" Pewnie nie tylko ja uważam, że urządzają festiwal żenady.

 • reakcjanatychmiastowa

  Oceniono 14 razy 6

  Ale pisiorskie wzmozenie trolow. Ciekawe co beda robic, jak ten kraj wreszcie upadnie. Ja jakos nie moge znalezc dyskutantow, co by prawice nomen omen oddali ze pis na pewno podwyzszy wolna kwote od podatku bo to tacy dobrodzieje. Jakos d*pa z tego wyszla. Here comes inflacja, znowu bedziemy milionerami.... Coraz gorzej mi pod rzadami tych malp... Coraz drozej...

 • tempa-dzida2

  Oceniono 14 razy 6

  Eeeeeech. Szkoda gadać.
  Żyjemy w jakimś wymyślonym kraju.

 • husarz82

  Oceniono 3 razy 3

  "Piniendzy nie ma i nie będzie"

 • nanabun

  Oceniono 7 razy 3

  Polacy mają gdzieś swoje prawa, swoją wolność. Wszystkie zrywy za komuny (może poza 1968) miały tylko podłoże ekonomiczne. Gdyby komuna nie splajtowała, to Polacy nadal grzecznie biegali by na pochody pierwszomajowe. Ważne żeby jakieś minimum ekonomiczne było. Niewielu by si przejmowało,że są więźniowie polityczni, że jest cenzura, że w TV jest tylko propagandowa sieczka (jak teraz w TVPis).

 • edek40

  Oceniono 5 razy 3

  Suweren wielbiący czasy Gierka za nic ma wolności obywatelskie. Podobnie, jak za komuny żyje w przeświadczeniu, że wystarczy grzecznie siedzieć, to nic się nie stanie.
  Dopóki oczywiście nie zderzy się z kolumna rządową.
  Ale wicie, rozumicie, za 500+ opłaca się poświęcić jednostki. Szczególnie, jeśli to akurat nie my....

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 17 razy 3

  My dajemy tylko te obietnice, które jesteśmy w stanie zrealizować....
  ----
  A to już po was, połowa tego kraju głosuje na zasadzie: kto mi co DA, ciemny ludek z zadupia zsgłosowalby nawet na Putina (co pośrednio już robi) gdyby ten im obiecał 1000+ co miesiąc

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX