Sondaż. PiS z samodzielną większością. Koalicja Obywatelska przegrywa 17 punktami procentowymi

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się we wrześniu, zwyciężyłoby w nich Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 45 proc. - wynika z sondażu Pollster dla "Super Expressu". W Sejmie znalazłyby się także Koalicja Obywatelska, Lewica i PSL-Koalicja Polska.
Zobacz wideo

Prawo i Sprawiedliwość cieszy się obecnie najwyższym poparciem wśród respondentów - wynika z sondażu Pollster dla "Super Expressu". Chęć oddania głosu na partię Jarosława Kaczyńskiego deklaruje obecnie 45 proc. badanych. Na drugim miejscu Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polskai i Zieloni) - 28 proc. W Sejmie znalazłyby się również Lewica (SLD, Razem, Wiosna) z wynikiem 14 proc. i PSL-Koalicja Polska (PSL, UED, Kukiz'15) - 7 proc.

Taki rozkład poparcia oznaczałby, że PiS miałby w Sejmie 241 mandatów i mógłby rządzić samodzielnie.

Sondaż przeprowadzono na próbie 1094 dorosłych Polaków w dniach 4-5 września, a wiec już po przedstawieniu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jako kandydatki Koalicji Obywatelskiej na urząd premiera.

Wybory parlamentarne 2019. PiS na prowadzeniu

Dla porównania, w sierpniowym sondażu "Pollster" dla "Super Expressu" PiS poparło 43 proc. badanych, Koalicję Obywatelską 28 proc., Lewicę - 12 proc., a PSL-Koalicję Polską - 5 proc.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

Więcej o: