Kandydatka PiS podaje się na banerach za mieszkankę wielu miast. Teraz odpowiada posłowi PO

Kandydatka PiS do Sejmu z okręgu nr 11 Olga Kołoszczyk umieściła na swoich materiałach wyborczych nazwy różnych miejscowości, co może sugerować mieszkańcom danych miast, iż pochodzi właśnie z ich terenu. W odpowiedzi na głosy krytyki Kołoszczyk twierdzi, że "jest kandydatką do Sejmu ze wszystkich miejscowości, które obejmuje okręg".

Olga Kołoszczyk jest przewodniczącą Rady Powiatu Sieradzkiego, szefową lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, a także dyrektorką biura wicemarszałka Senatu Michała Seweryńskiego. Teraz startuje do Sejmu z 14. miejsca sieradzkiej listy (okręg nr 11).

Kandydatka PiS do Sejmu na swoich banerach umieściła nazwy różnych miejscowości. Napisy na materiałach wyborczych mogą sugerować, że lokalna polityk jest z Błaszek, Pabianic, Warty, Sieradza, Klonowej, Łęczycy, Wróblewa, Goszczanowa, Wielunia, ze Zgierza i Złoczewa.

Do sprawy odniósł się na Twitterze m.in. poseł PO Cezary Tomczyk. "A oto kandydatka do Sejmu z... no właśnie. Z PiS. Reszta to bujda w zależności od miasta. Poziom wiarygodności jak TVP Info, przeniesione na wyborczy baner" - napisał polityk.

Olga Kołoszczyk odpowiada 

Do sprawy w niedzielę wieczorem odniosła się sama zainteresowana. Jak napisała na Facebooku, "jest kandydatką do Sejmu ze wszystkich miejscowości, które obejmuje okręg".

"Po drugie, działałam w zarządzie okręgu PiS, odpowiadającym terytorialnie za cały mój obecny okręg wyborczy i niejednokrotnie zajmowałam się sprawami mieszkańców Pabianic, Łasku czy nawet Kutna" - dodała. Podkreśliła, że "po zdobyciu mandatu posła z całą pewnością będzie do dyspozycji mieszkańców tych miejscowości, których nazwy znalazły się na materiałach wyborczych".

Więcej o:
Komentarze (134)
Kandydatka PiS podaje się na banerach za mieszkankę wielu miast. Teraz odpowiada posłowi PO
Zaloguj się
 • zsm-5

  Oceniono 91 razy 83

  Następna pisia naciągaczka. Religię kończyła? Do kościółka chadza? Gdzieś krętactwa nauczyć się musiała.

 • wicipinski

  Oceniono 73 razy 69

  Ta partia przejdzie do historii jako synonim krętactwa i łgarstwa. Jak w zwierciadle odbija się w niej wizerunek naszego społeczeństwa.

 • goldberg

  Oceniono 67 razy 63

  Skoro wzór rodziny to facet z kotem to bycie z 15 miejscowości jednocześnie to mały pikuś.

 • blahblah69

  Oceniono 45 razy 45

  Chciałbym tylko zapytac, czy rozwiazano juz zagadkę zamachu smoleńskiego?

 • lobuz5

  Oceniono 47 razy 43

  To jak u nas: wisza plakaty posla Czarneckiego ale nie tego starego darmozjada tylko jego synalka znanego szerzej jako rogacz. Ciemny lud przeciez na nazwisko zaglosuje.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 43 razy 39

  Na każdym plakacie jest inne miasto.
  Z prostej logiki wynika, że jak się pisze Olga Kołoszczyk ze Zgierza to oznacza, że mieszka w Zgierzu. Czyli w sumie jest to przemyślana sprytna manipulacja wyborcą...czyli dla pisu nic nowego.

 • mr.creosote

  Oceniono 35 razy 35

  Typowa pisiorka. Ja nie skłamie, to chora.

 • darjen77

  Oceniono 37 razy 35

  Zawsze kilka głosów niepiśmiennych. Tron mszy wart

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX