Wybory parlamentarne 2019. Nowy sondaż, przepaść między PiS a KO. Najwięcej zyskuje Lewica

W najnowszym sondażu poparcia w wyborach parlamentarnych 2019 na zlecenie tygodnika "Do Rzeczy" PiS ma samodzielne rządy. Przewaga nad Koalicją Obywatelską jest ogromna. Do Sejmu weszłyby cztery partie.
Zobacz wideo

Sondaż przeprowadziła pracownia Estymator dla dorzeczy.pl. PiS z 47,2 proc. poparcia znalazł się w badaniu na pozycji hegemona. Drugi wynik przypadł Koalicji Obywatelskiej, która może liczyć na 27,4 proc. Do Sejmu weszłyby jeszcze Lewica (12,9 proc.) i Koalicja Polska, czyli PSL z Kukiz'15 (6 proc.). Pod progiem plasują się Konfederacja (3,9 proc.) i Bezpartyjni Samorządowcy (1,6 proc.)

Wybory parlamentarne 2019. Samodzielne rządy PiS w sondażu

Przekładając procenty na mandaty, kolejna kadencja Sejmu miałaby następujący kształt: PiS - 249 posłów, KO - 141, Lewica - 53, PSL+Kukiz'15 - 16, mniejszość niemiecka - jeden mandat. Badanie przeprowadzono w dniach 4-5 września na próbie 1012 osób.

W porównaniu z poprzednim sondażem tej samej pracowni dla dorzeczy.pl najwięcej zyskuje Lewica (wzrost o 3,1 pkt proc.). Więcej o 2,3 pkt proc. ma z kolei PiS. Głosy tracą natomiast KO (- 3 pkt proc.) i Koalicja Polska (- 0,8 pkt proc.)

Badanie przeprowadzono w dniach 4–5 września 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1012 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię.

Więcej o:
Komentarze (927)
Wybory parlamentarne 2019. Ogromna przepaść między PiS a KO. Najwięcej zyskuje Lewica
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 191 razy 97

  Nie wierze w zadne sondaze. Natomiast wierze, ze JK juz przygotowal na 100% dobrze funkcjonujacy i zabezpieczony program falszowania przyszlych wyborow! Po wieki!

 • lica79

  Oceniono 121 razy 75

  Dziwi Was propaganda w pisowskim periodyku partyjnym ? Od rzeczy czy Śmieci maja taka sama wiarygodność jak Pinokio Morawiecki

 • rts44

  Oceniono 113 razy 67

  dlaczego nie 70%?Przecież pis obiecuje a głupi narodek łyka to jak pelikan ryby!Jeszcze czekam jak powiedzą co za 2,3 lata z budżetem państwa.Teraz kłamstwo pisowskie górą!Aż strach się bać

 • zielony_wesolek

  Oceniono 92 razy 56

  A po wyborach choćby potop, wygrać i ludzi za mordę. Macie być sługami pana swego!!!

 • supermassive

  Oceniono 75 razy 45

  Jak już wchodzimy w tę licytację, wyciągnijmy armaty – wolne piątki dla wszystkich, a co sobie mamy żałować!

 • jac_l_w

  Oceniono 61 razy 39

  Niedawno na tym forum gazeta.pI ktoś pisał, że gorąco życzy PiS zwycięstwa, żeby ta partia i jej zwolennicy mogli zmierzyć się z nadchodzącym kryzysem i ponieść jego konsekwencje bez żadnej taryfy ulgowej. Może rzeczywiście kuracja wstrząsowa, to jest jakiś pomysł? Z drugiej strony warto pamiętać, jaką cenę zapłacili Niemcy za wyleczenie się z Hitlera.

 • sunzi15

  Oceniono 59 razy 33

  To jest PiS na fotomontaz.
  W biurku prezesa jest jeszcze pelno wynikow przyszlych sondazy ,
  od bezwzglednego poparcia do 100 % wlacznie.
  Mysle, ze sa tez wyniki wyborow na kolejne kadencje.

  ROBIC SWOJE i doprowadzic PRZESTEPCZA SZAJKE
  za brame pierdla!!!!

 • kingsizemax

  Oceniono 59 razy 33

  Suweren jeszcze nie wie, że za 500+ tańczy na Titanicu- butelki turlają się po pokładzie, a oni w pijackim widzie śpiewają radośnie w rytm disco polo. Niebawem dowiedzą się co to jest prawdziwy kaczyzm, faszystowska dyktatura i wielotysięczna inflacja.

 • Loonax 007

  Oceniono 41 razy 23

  Kaczor kupił kolejnych frajerów za obiecanki.Pilsudski jednak miał rację, ten naród jest niereformowalny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX