Kaczyński grzmiał o rodzinie i nihilizmie na konwencji PiS. "Włos się jeży na głowie", "Jarek, kończ"

"Włos się jeży na głowie, "obraził pan dziś miliony Polaków", "Jarek, kończ" - to niektóre z komentarzy po wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego na konwencji w Lublinie. Prezes PiS mówił, że rodzina to wyłącznie "jedna kobieta i jeden mężczyzna". Podkreślał też, że "Kościół jest ważny dla polskich patriotów", a demokratyczne może być "tylko państwo narodowe".
Zobacz wideo

W sobotę 7 września w Lublinie odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Kaczyński zapowiedział podczas niej nowe elementy programu partii: dwie "trzynastki" dla emerytów i pensję minimalną w wysokości 3 tysięcy złotych do końca 2020 roku. Podczas konwencji Kaczyński odniósł się również do modelu rodziny i grzmiał z mównicy: "Rodzinę widzimy tak jak tutaj: jeden mężczyzna, jedna kobieta, w trwałym związku, i ich dzieci. To jest rodzina". Podkreślał też rolę Kościoła, który - jak powiedział - "jest ważny dla polskich patriotów" i krytykował :"nihilizm". Odwoływał się także do wartości narodowych. mówiąc, że "tylko państwo narodowe może być demokratyczne". 

Czytaj więcej: Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Lublinie: Za cztery lata pensja minimalna wyniesie 4 tys. zł

Kaczyński grzmiał o rodzinie na konwencji PIS. "Jarek, kończ"

Wystąpienie Kaczyńskiego jest komentowane w mediach społecznościowych przez dziennikarzy, publicystów i polityków. Wiele osób zwraca uwagę, że słowa prezesa PiS o "jedynym, słusznym modelu rodziny" były dyskryminujące. 

"Jarosław Kaczyński obraził właśnie wszystkich rodziców w pojedynkę wychowujących dzieci. Ojciec z synem, matka z trojgiem dzieci to nie jest rodzina? Może jeszcze na tej podstawie PiS odbierze im zasiłek rodzinny?" - napisała rzeczniczka SLD Anna Maria Żukowska.

"Za każdym razem, jak PJK mówi coś takiego, zastanawiam się, jak się czują osoby homoseksualne, które są w PiS. A muszą być, bo w każdej populacji jest ich ca 5 procent" - napisała Renata Grochal z "Newsweeka". W kolejnym wpisie dodała: "A co z tymi, którzy się w tym modelu nie mieszczą? Czy jest dla nich miejsce w tej narodowej wspólnocie?".

"Na razie zamiast programu mamy wychodzenie z postkomunizmu, złego Tuska wielokrotnie, „chłopak dziewczyna normalna rodzina” i państwo narodowe" - stwierdziła z kolei Dominika Długosz.

Wystąpienie Kaczyńskiego skomentował też lider Koalicji Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna. "Jarek, kończ..." - napisał krótko. 

"Nihilizmu, prezesie Kaczyński, niech Pan szuka we własnej partii. Jest tam go całkiem sporo. Mówiąc, że poza Kościołem katolickim jest tylko nihilizm, obraził Pan dziś miliony Polaków, którzy nie są katolikami. Pana słowa to po prostu chamstwo" - napisał Adrian Zandberg z Partii Razem.

"Jadę przez Warszawę. Na drzewach rosną już stuzłotówe banknoty. Nie mam wątpliwości, że starczy pieniędzy na spełnienie obietnic Kaczyńskiego" - stwierdził Tomasz Lis.

"Słucham tego Kaczyńskiego (polityk wiarygodny wg Żukowskiej z SLD) i włos się jeży na głowie. Wg niego zepsucie, bezprawie, demoralizację i łgarstwa wystarczy przykryć szmalem i obietnicami szmalu, by spacyfikować sumienie suwerena i walczyć w Polsce o rząd dusz. Czysty nihilizm" - napisał Przemysław Szubartowicz, redaktor naczelny portalu wiadomo.co.

Wystąpieniem Kaczyńskiego byli z kolei zachwyceni Beata Mazurek i Joachim Brudziński. 

"Pokażcie mi jakiegokolwiek polityka opozycji, który w sposób tak merytoryczny, przemyślany z głowy , bez promptera?? wygłosiłby takie przemówienie jak dziś Jarosław Kaczyński na naszej #KonwencjaPiS #DobryczasPL" - napisał były szef MSWiA.

Więcej o:
Komentarze (768)
Kaczyński grzmiał o rodzinie i nihilizmie na konwencji PiS. "Włos się jeży na głowie", "Jarek, kończ"
Zaloguj się
 • maciejwscieklica

  Oceniono 108 razy 94

  jedna kobieta i jeden meżczyzna ???
  hm, a Marta /zawsze dziewica/ ilu juz chłopów prze ... i pińcet pobiera ?
  a dlaczego wiekszość pisowców rozwodnikami jest z kolejnymi zonami i nwymi dziećmi, za "stare" nie płacąc?
  ciekawe

 • sil.m

  Oceniono 90 razy 74

  To już było:
  -3 mln mieszkań
  -premie ministralne Beci – „bo im się należały”
  - maybach oj-dyra podarowany przez bezrobotnego
  - 30 mln „na bank” Chrzanowskiego z KNF
  -wspaniałe zarobki dwórek Glapy
  -utajnienie list poparcia pisich „Psów I Suk” do KRS bo niejeden ma na imię burek , azorek itp.
  - rola srebrnego dewelopera od „kaczy tower” z łapówką dla czarno sukienkowego w tle
  -działki rolne slajda darowane bezrobotnej żonie dziwnie pozyskane od biskupa
  - comiesięczne dowody wpłaty na konta don Antonia i jego towarzyszy zamiast dowodów na zamach smoleński
  - air taksówki drugiego w państwie {kuchcińki-travel} , obłudne i pełne hipokryzji okrzyki pis-jajcarzy
  -1,4 bln zł na inwestycje –a Pelagi nuci ,że w kabzie pozostał bilon bo hossa inwestycyjna trwa.W Bawarii podkarpackiej robią już e-busy lecz wojsko wozić będą szwabskie Man-y, 1mln elektromobili robi tłok na drogach spartaczonych przez Donka w czasach „ruiny”a w dolinie krzemowej na Śląsku reanimować będziemy przedpotopowe ruskie czołgi. W stoczni Szczecin stępka wielkiego promu bałtyckiego dalej rdzewieje a wymyślono i pokazano suwerenowi kadłub lodołamacza rzecznego pospawanego taśmami papierowymi – cud techniki XXI wieku . Nowa propozycja urodzona po smakowitej kolacyjce u odkrycia towarzyskiego Julii Wolfgangowej w apartamencie za który płacimy 60 tyś. rocznie to po 22 mostach Slajda jest 100 obwodnic i remont 150dworców PKP
  Wszystko by przykryć:
  - hejt płynący z ministerstwa i otoczenia „zera„
  - afer pedofili w KK słowami :„precz od naszych dzieci” i „tęczowa zaraza” a pomijanie pijaństwa, przemocy , skoków w bok i rozpusty w sakramentalnych małżeństwach o czym zapomina bezdzietny dziadzio i wielu „wujków-tat” \z grona KK\ co jest przyczyną , że dzieci do adopcji jest coraz więcej i wprowadzić jako wzór : model rodziny wg PIS-dków: samica jest w domu do mycia garów, a samiec może ją walić w ryj , gdy jest nieposłuszna. Przykładem ma być rodzina bezdzietnego zawistnego dziadzia z kotem, związki bratanicy - latawicy która nie wie kto jest ojcem jej dzieci oraz wuj Wilhelm co to AK-ów wysyłał na spacer za Kołymę lub z kulką w potylicy do dołów na łączce. Dlatego nie bywa na uroczystościach uczczenia Pileckiego, Fildorfa „Nila”, Inki, obrońców wybrzeża i innych polskich patriotów a Adrian i Slajd tracą pamięć by wskazać prawdziwych oprawców AK-ów
  . „Kacyk o słusznym wzroście” i jego jajcarze wiedzą, że po wyborach on i wielu będzie dziękować za możliwość przydziału na pasiak , pryczę i wikt szpitala publicznego w ośrodkach wypoczynkowych w Rawiczu lub Wronkach oraz nacjonalizacja tego co schowali w stodole, wpłacili na konta na C. lub w L..– stąd bierze się ich wzmożone i podszyte nienawiścią do obywateli działanie.

 • aala43

  Oceniono 83 razy 73

  1. czy Mazurek już sobie znalazła żonę?
  2. czyli wedle Prezsea - USA czy Kanada to NIE są państwa demokratyczne (bo narodów tam wiele, a obywatele tworzą państwo...)

 • hamsterx

  Oceniono 76 razy 66

  panie Kaczyński , co na pana poglądy mówi
  pańska żona ,dzieci i i wnuki ?

 • burn74

  Oceniono 62 razy 62

  Jedna kobieta,a Gosiewskie są dwie.

 • andrzej2310

  Oceniono 80 razy 58

  Faszyzm Kaczyńskiego musi być zdemaskowany i odrzucony przez Polaków.

 • teneas

  Oceniono 56 razy 54

  Ot ciekawostka taka. O modelu rodziny mówi człowiek, który rodziny nie założył. Do tego mówi o finansach nie mając konta w banku. Ja powinienem w takim razie zacząć pisać o medycynie. Nie, nie jestem lekarzem

 • a-thomek

  Oceniono 57 razy 51

  Marta Kaczyńska musi się czuć nieswojo, gdy słucha, co jej bezdzietny wuj, kawaler, wygaduje na temat tego, jaka powinna być rodzina. On i księża wiedzą w końcu najwięcej o trudach założenia rodziny, wychowania dzieci itd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX