Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Lublinie: Za cztery lata pensja minimalna wyniesie 4 tys. zł

- Jeden mężczyzna, jedna kobieta, w trwałym związku, i ich dzieci. To jest rodzina. Taki model rodziny ma dzisiaj wielu wrogów - grzmiał Jarosław Kaczyński na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie. Zapowiedział też nowe elementy programu partii: dwie "trzynastki" dla emerytów, dopłaty dla rolników i pensję minimalną w wysokości 3 tysięcy złotych do końca 2020 roku, a za cztery lata - w wysokości 4 tysięcy złotych.

W sobotę 7 września w Lublinie odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński podkreślał, że program PiS jest skonstruowany wokół "godności człowieka i jego życia". - Ochrona życia jest traktowana przez nas bardzo szeroko. To ochrona przed różnymi rodzaju opresjami, również ze strony państwa, ale też przed aborcją, eutanazją - mówił. 

PiS przedstawia nowe elementy programu. Kaczyński: Rodzina to jedna kobieta i jeden mężczyzna 

Kaczyński mówił, że Prawo i Sprawiedliwość walczy o równość i sprawiedliwość w Polsce i na świecie. - My chcemy Polski sprawiedliwej, ale chcemy także sprawiedliwego świata. Chcemy, by zasady sprawiedliwości obowiązywały także w relacjach międzynarodowych - podkreślał Kaczyński. - Dążymy do zwiększania poziomu równości i to uzyskujemy. Następnie przeszedł do mówienia o rodzinie. Stwierdził, że jest ona "fundamentalną komórką społeczną", a po chwili dodał:

Ale rodzinę widzimy tak jak tutaj: jeden mężczyzna, jedna kobieta, w trwałym związku, i ich dzieci. To jest rodzina. Taki model rodziny jest dzisiaj, on ma dzisiaj wielu wrogów 

- powiedział.

Kaczyński przedstawił kilka nowych obietnic wyborczych PiS. Są to: druga "trzynastka" dla emerytów w 2021 roku, pełna dopłata do hektara dla rolników oraz podwyżka pensji minimalnej. Jak zapowiedział, na koniec 2020 roku minimalna pensja będzie wynosiła 3 tysiące złotych, a do 2023 roku - 4 tysiące złotych. 

- Musimy skruszyć sufity, tylko wtedy będziemy mogli pójść do przodu, tylko wtedy ogromny potencjał naszego narodu zostanie wykorzystany - mówił Kaczyński. Prezes PiS podkreślał, że "Polska pozostanie wyspą wolności". Podkreślał rolę Kościoła, odwoływał się też do wartości narodowych.

Chrześcijaństwo jest częścią naszej tożsamości narodowej. Kościół był i jest głosicielem i dzierżycielem jedynego w pełni znanego w Polsce systemu wartości
Każdy dobry Polak musi wiedzieć, jaka jest rola Kościoła. Kościół jest ważny dla polskich patriotów!
Tylko państwo narodowe może być demokratyczne. A my chcemy demokracji i to jest nasza kolejna, wielka wartość 

- grzmiał z mównicy. 

Kaczyński o rządzie Tuska: To była zabawa. Cygara, haratanie w gałę

Kaczyński odniósł się też do reformy sądownictwa i zapowiedział, że "musi być ona kontynuowana". - Władza sądowa ma wykonywać ustawy, w tym tę zasadnicza, wszystkie inne musza być z nią zgodne, ale ustalenie tej zgodności musi być zgodne z kolei z odpowiednią procedurą. Tak ma wyglądać demokracja. Proponowany dziś przez niektórych ustrój trybunalski z demokracją nie ma nic wspólnego - mówił.

Prezes PiS w ostrych słowach skomentował też rządy swojego poprzednika, Donalda Tuska. - Poprzednia władza lubiła widowiska, czyniła z życia publicznego widowisko, za którym toczyło się prawdziwe życie, które kosztowało nas setki miliony złotych i lata rozwoju - mówi prezes PiS - Rząd Tuska to była zabawa we władzę. Dobre wina, cygara, haratanie w gałę. (...)Ten system nie może wrócić.

Więcej o:
Komentarze (1059)
Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w Lublinie: Za cztery lata pensja minimalna wyniesie 4 tys. zł
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 129 razy 103

  Kaczyński to taki dziwny wynalazek

  prawdziwy Polak - patriota ma rodzinę, spłodził syna, wybudował dom, posadził drzewo

  Jarus nie ma rodziny, nie spłodził syna, nie wybudował domu (jego tatuś dostał za zasługi od Komuny), nie osadził drzewa tylko wkopał palik w Mierzei Wiślanej

  więc jak taki dziwoląg może pouczać innych i nakazywac jak mają żyć?

 • czechy11

  Oceniono 99 razy 79

  Łykajcie dalej Pelikany pięknie was oszust wyroluje. 4000 zł a bochenek chleba 6000 zł

 • krynolinka

  Oceniono 92 razy 74

  To się doczekaliśmy wielkiego autorytetu w kwestii modelu rodziny. Martusia słyszy?!!
  Same modele!!

 • maryjanek66

  Oceniono 80 razy 62

  za Jaruzelskiego zarabiałem, 100 tysięcy złotych, jako zwykły fizol... 4 tysie to cienkie bolki

 • bogdan_mowi_bankowy

  Oceniono 71 razy 57

  ¨Ale rodzinę widzimy tak jak tutaj: jeden mężczyzna, jedna kobieta, w trwałym związku, i ich dzieci.¨
  Co tam u Martusi panie prezesie?

 • krynolinka

  Oceniono 63 razy 53

  Cztery tysiące za cztery lata? A euro czy frank to po ile wtedy będzie?

 • izopropanol

  Oceniono 67 razy 51

  No i taki stary piernik z innymi starymi dziadami z episkopatu oczywiście lepiej wiedzą co dla mnie jest dobre. Skąd u nich tyle buty....Spadać na emerytury , gołebie w parku karmić a nie młodym mówić jak mają żyć .

 • tytus.k

  Oceniono 52 razy 48

  Na mnie wrażenia to nie zrobiło. Pamiętam, jak minimalna przekroczyła 2 000 000 złotych.

 • tomtg123

  Oceniono 52 razy 46

  A jaka będzie wartość nabywcza tych 4 tys. zł w roku 2023, jeśli już w tym roku kilo pietruszki kosztowało 20 zł ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX