Jarosław Kaczyński o planach na przyszłość: Dobrze mi w funkcji prezesa partii

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Super Expressu" wygłasza peany na cześć Mateusza Morawieckiego, który "aż nadto się sprawdza". Szef PiS zdradza, że nie zależy mu na kierowaniu rządem. - Dobrze mi funkcji, którą pełnię - mówi.
Zobacz wideo

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu "Super Expressowi". Pytany, czy będzie premierem, jeśli PiS wygra, mówi wprost: - Nie, dobrze mi w funkcji, którą pełnię, czyli prezesa partii. Tu się najlepiej odnajduję. I nie mam ambicji zastępowania Mateusza Morawieckiego, bo chciałbym, żeby to on był dalej szefem rządu.

Nazwisko premiera pojawia się w wywiadzie często. Oczywiście w jednoznacznie pochwalnym tonie. - Pan Mateusz Morawiecki jest świetnym premierem, wyjątkowo zdolnym człowiekiem obdarzonym nieprawdopodobną odpornością fizyczną i psychiczną - mówi Kaczyński.

Jarosław Kaczyński: Premier Morawiecki aż nadto się sprawdza

Jak zdradził, w partii krąży żart na temat Morawieckiego: "Co by wyszło, gdyby ktoś mający brzydkie intencje naciął brzytwą rękę pana premiera? Przewody!" - Mateusz Morawiecki świetnie daje sobie radę w kontaktach międzynarodowych i nie ma żadnego powodu, żeby go zmieniać. Ja na żadne funkcje nie poluję. Stanowisko szefa partii w zupełności mi wystarczy, marzyłem o nim od młodzieńczych lat, nawet nie chcę mówić jak młodzieńczych…  - opowiada prezes PiS. 

Kaczyński zdradził, że o rządzeniu marzył już gdy miał 12 lat (grał wtedy w "O dwóch takich, co ukradli księżyc"). - Nie twierdzę, że byłem genialnym dzieckiem, ale już wtedy miałem pewne plany rządzenia. A cała reszta to była wyobraźnia dziecka - wyznaje prezes PiS.

Wynik Kidawy-Błońskiej "idealnie obojętny"

Kaczyński pochwalił też Andrzeja Dudę, którego "sukcesy" partia ceni. - Byłoby z naszej strony wielce nieroztropne i nierozsądne, gdybyśmy chcieli szukać innego kandydata. Jest świetny układ: mamy prezydenta, który się sprawdza, mamy premiera, który się aż nadto sprawdza i idźmy dalej w ten sposób. Aha, i mamy jeszcze skromnego szefa partii, który gdzieś tam sobie pisze odpowiedzi na listy i pisma Polaków - stwierdza prezes PiS. W dalszej części wywiadu przyznaje też, że "wysoko ceni" Zbigniewa Ziobrę

Zapytany o wyborczy pojedynek z Małgorzatą Kidawą-Błońską w Warszawie, Kaczyński zapewnia, że jej wynik jest mu "idealnie obojętny". 

Więcej o:
Komentarze (319)
Jarosław Kaczyński o planach na przyszłość: Dobrze mi w funkcji prezesa partii
Zaloguj się
 • bostian

  Oceniono 66 razy 54

  Największy szkodnik III RP. Nikt nie zrobił tyle złego dla Polski i Polaków jak on po 1989 roku.

 • robson15

  Oceniono 58 razy 46

  Idealnie się kurdupel ustawił. Za nic nie odpowiada jako szeregowy poseł a praktycznie rządzi wszystkim. Nic a nic nie wierzę w jego dobre intencje. Jest to człowiek przepełniony nienawiścią, chory na władzę. Człowiek który nie znosi żadnej krytyki do tego mściwy. Chyba nikt normalny nie ma wątpliwości o co mu chodzi. Jego marzeniem jest kraj w którym panuje dyktatura jednej partii jednego wodza czyli Kaczyńskiego. Dobiera sobie miernoty obsypuje zaszczytami i posadkami, którymi łatwo może sterować. Choć z drugiej strony jest zagadką że tak wielu ludzi uwierzyło w chore wizję tego człowieka. Niezbyt dobrze świadczy to o sporej części społeczeństwa.

 • urhan

  Oceniono 39 razy 29

  Jest "...mamy prezydenta, który się sprawdza, mamy premiera...", Powinno być : mam prezydenta, mam premiera...

 • kiks11

  Oceniono 38 razy 28

  PO cieciu brzytwa w nadgarstku nie wyszłyby żadne przewody, tylko odcięto by sznurki i marionetka przestałaby działać.

 • xegar

  Oceniono 34 razy 24

  Rzeczywiście, wielu z was się sprawdziło "aż nadto". Piebiak, Szyszko, Macierewicz, Piotrowicz, Pawłowicz... Ale najbardziej sprawdzają się wasi wyborcy, bezrefleksyjnie skreślający właściwą kratkę.

  Dajcie mu chociaż tytuł, Króla albo Cesarza, bo trzeba łamać protokół dyplomatyczny. Przywódcy na całym świecie go przestrzegają, aby był porządek mimo różnic kulturowych, politycznych i lokalnych tradycji.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 32 razy 22

  Żarty prezesa będą teraz rozpoczynały Familiadę.

 • sunzi15

  Oceniono 31 razy 21

  Doskonale dobrana Zorganizowana Grupa Przestepcza.
  Byloby niehumanitarne osadzic ich w oddzielnych celach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX