PO skończy bojkot TVP Info? Stacja dotarła do wewnętrznej uchwały partii

TVP Info dotarła do wewnętrznego dokumentu Platformy Obywatelskiej, z którego wynika, że Grzegorz Schetyna chce zawiesić zakaz wypowiadania się polityków Platformy w TVP Info. Bojkot stacji rozpoczął się po śmierci Pawła Adamowicza. PO twierdziło, że na decyzję o zabójstwie prezydenta Gdańska wpłynęło oglądanie materiałów przygotowanych przez dziennikarzy TVP.
Zobacz wideo

Do członków PO miał zostać rozesłany projekt uchwały, z którego wynika, że Grzegorz Schetyna chce zawiesić bojkot TVP Info. Dotarli do niego dziennikarze stacji.

"Zawiesza się bojkot telewizji publicznej zarządzony Uchwałą Nr 1/2019 Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej RP z dnia 22 stycznia 2019 roku w sprawie telewizji publicznej. Uchwała wchodzi w życie z chwilą podjęcia" - brzmi dokument.

Istnienie takiego projektu potwierdził w rozmowie z TVP Info Borys Budka. - Jest projekt, dyskutujemy nad nim. Odbędzie się głosowanie obiegowe - powiedział i poinformował, że ostateczną decyzję przekaże w piątek w południe Grzegorz Schetyna.

Bojkot TVP Info trwał od stycznia

Zakaz wypowiadania się w TVP Info dla polityków Platformy Grzegorz Schetyna wprowadził po śmierci Pawła Adamowicza. Według PO oglądanie materiałów stacji wpłynęło na decyzję Stefana W. o zabójstwie prezydenta Gdańska.

"Pod rządami PiS telewizja publiczna stała się narzędziem politycznej nagonki oraz partyjnej propagandy. Polityka obecnego zarządu TVP prowadzi do groźnych podziałów społecznych i godzi w poczucie bezpieczeństwa Polaków. Ta sytuacja wymaga naszej stanowczej reakcji" - napisał Grzegorz Schetyna w uchwale z 22 stycznia.

Więcej o: