Sondaż IBRiS: PiS zdobywa dwa razy więcej głosów niż KO. W Sejmie także Lewica i PSL

Najnowszy sondaż IBRiS pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość cieszy się dwa razy większym poparciem niż Koalicja Obywatelska. W ostatnim badaniu chęć oddania głosu na PiS zadeklarowało 43,4 proc. respondentów, podczas gdy na KO chce zagłosować 21,2 proc. ankietowanych. Taki wynik wyborczy dawałby partii rządzącej samodzielną większość w parlamencie.

Wyniki ostatniego sondażu wyborczego, które przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych, zaprezentowano podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Sondaż IBRiS: Do Sejmu wejdą przedstawiciele czterech komitetów wyborczych

Z badania na temat preferencji wyborczych Polaków wynika, że PiS może liczyć na głosy 43,4 proc. badanych, natomiast na Koalicję Obywatelską, którą tworzą Platforma Obywatelska, Nowoczesna oraz Zieloni, chce zagłosować 21,2 proc. ankietowanych. Do Sejmu weszłaby także Lewica (SLD, Wiosna i Razem) z wynikiem 14,1 proc. oraz PSL (z komitetu którego startują także kandydaci Kukiz'15), na które chce zagłosować 5,7 proc. respondentów. 

Taki rozkład głosów oznacza, że PiS otrzymałoby 259 mandatów, Koalicja Obywatelska - 119, Lewica - 66, PSL - 15, a Mniejszość Niemiecka - 1.

Sondaż IBRiS. Niewiele ponad połowa dorosłych Polaków chce iść na wybory

Z badania IBRiS wynika, że poniżej progu wyborczego uplasowałaby się Konfederacja - na nią zagłosować chce 4,8 proc. badanych. 10,5 proc. osób, które wzięły udział w sondażu, zadeklarowało, że nie wie, na kogo odda głos. Sondaż pokazuje również, że w wyborach parlamentarnych 2019 chce wziąć udział 51,9 proc. uprawnionych do głosowania.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 24 sierpnia - 4 września 2019 roku na grupie 8000 pełnoletnich Polaków metodą telefonicznych standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Więcej o:
Komentarze (596)
Sondaż IBRiS: PiS zdobywa dwa razy więcej głosów niż KO. W Sejmie także Lewica i PSL
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 155 razy 97

  Wierzyć się nie che, że po odzyskaniu wolności, wejściu do Unii i do NATO ten głupi naród SAM zafunduje sobie rodzimą wersję bolszewizmu i to w groteskowym katolskim(!) wydaniu.

  Cóż za ironia losu.

 • wieraku

  Oceniono 86 razy 44

  Jestem przerażona tymi wynikami. Ile mamy głupich ludzi, elektorat PISu. A jednak są. Taki prymityw, chamstwo i 500+. Jak można głosować na potwora Kaczyńskiego? Jak można popierać demolkę? jak można popierać nienawiść, kłamstwo i pogardę?

 • hubert.fun

  Oceniono 52 razy 34

  Po komentarzach można odnieść wrażenie, że większość czytelników gazety.pI to gorliwi zwolennicy PiS. No bo chyba nie trolle opłacane z ministerialnych budżetów?

 • f451

  Oceniono 47 razy 27

  Generalnie PiS jest od 4 miesięcy w kampanii wyborczej... Opozycja dopiero zaczyna...
  Poczekam na następne sondaże....
  A poza tym - mobilizujcie siebie, najbliższych i znajomych - wszyscy do urn :)

 • czarnyminio

  Oceniono 26 razy 24

  Pisie lemingi z kraśnymi licami ochoczo biegną w kierunku urwiska.

 • czarnyminio

  Oceniono 47 razy 17

  Wyżej dudy nie podskoczysz. Widać taki los Polski, że naród zamieszkujący te ziemie musi co jakiś czas dostać kopa w zadek żeby po czasie smuty na nowo budować ojczyznę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX