"Smoleńsk dla najradykalniejszego elektoratu opozycji". Komentarze po premierze "Polityki" Vegi

Wyczekiwany film Patryka Vegi "Polityka" nie zachwieje kampanią wyborczą - tak uważają publicyści zarówno z prawej jak i z lewej strony sceny politycznej. "Polityka wyborów nie zmieni. Zanudzi za to na śmierć" - możemy wyczytać w opiniach dziennikarzy.
Zobacz wideo

Od chwili, w której Patryk Vega oświadczył, że jego nowy film ma ukazać oblicze polskiej polityki, w sieci regularnie pojawiały się kolejne oskarżenia pod adresem reżysera. Autorowi nie szczędzono krytyki. Okazuje się, że po premierze filmu nic się nie zmieniło.

Marcin Makowski dla Wirtualnej Polski: Film to "polityczny patostreaming Vegi. Film "Polityka wyborów nie zmieni. Zanudzi za to na śmierć". Autor opinii zwraca szczególną uwagę na to, że film jest luźnym zlepkiem scen, przyprawionym wulgaryzmami rodem "soku z buraka".  I na nic się zdały zapewnienia Patryka Vegi, że jego najnowsze dzieło będzie "głębokie" Jak czytamy film nie ma bowiem niemal nic wspólnego z rzeczywistością.

"Śmiem twierdzić, że od czasów Ciacha", drugi najgorszy film w reżyserskiej karierze Patryka Vegi" - kwituje Makowski dla Wp.pl

"Autor na koniec filmu pokazał gołe cztery litery"

Cytat ten pochodzi z kolei z recenzji Andrzeja Gajcego, dziennikarza Onetu. Odnosi się on do sceny, która pojawia się po napisach końcowych filmu, a której bez wątpienie nikt się nie spodziewał. Proszę się nie obawiać - nie jest to bowiem żaden spojler!. Pod koniec filmu widzowie ujrzą informację odnoszącą się do postaci Bartłomieja Misiewicza. Twórcy filmu oświadczają w niej, że Bartek Królikowski wcale nie wciela się w polityka. Jest t bez wątpienia zarzewie konfliktu u na linii Misiewicz - Vega.

"Jarosław Kaczyński może spać spokojnie"

Podobnymi wnioskami podzielił się dziś z widzami Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej". Na łamach gazety czytamy, że " Nie dowiemy się niczego, czego czego byśmy wcześniej już nie widzieli lub nie słyszeli". Film bowiem nie wnosi do dyskursu żadnych przełomowych informacji o polskiej polityce. Według autora rewolucji nie będzie. "Polityka" nie będzie mieć żadnego wpływu na naszą rodzimą arenę polityczną oraz w żaden sposób nie zmieni frekwencji w nadchodzących wyborach.

Więcej o: