Mateusz Morawiecki został Człowiekiem Roku Forum w Krynicy. "Czuję się jak na gali Oscarów"

Zgodnie z przeciekami Mateusz Morawiecki został Człowiekiem Roku Forum w Krynicy. - Tegoroczny laureat jest zmorą dla współczesnych neoliberałów - mówił w laudacji Zygmunt Berdychowski, organizator forum.
Zobacz wideo

Nieoficjalne informacje, że to właśnie premier Mateusz Morawiecki dostanie tę nagrodę, pojawiały się już wcześniej. Na wieczornej gali zyskały potwierdzenie. Zygmunt Berdychowski, organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy, uzasadniał, ze premier odpowiada za sukces w rozwoju kraju i sukces gospodarczy ostatnich lat - w tym realizację programów gospodarczych. - Mateusz Morawiecki jest zmorą dla neoliberałów - powiedział w laudacji Berdychowski. Jak podkreślił, premier z jednej strony realizuje projekty społeczne, z drugiej zaś obniża podatki dla małych przedsiębiorców.

Mateusz Morawiecki nagrodę przyjął z rąk marszałkini Sejmu Elżbiety Witek. Stwierdził, że "czuje się jak na gali Oscarów". - Nie ma czerwonego dywanu, ale kwiaty czerwone dostałem - powiedział.

Premier stwierdził, że "mamy cudownych przedsiębiorców i to dla nich jest ta nagroda". - Rok 2019 to rok kiedy Polska pokazała "lwi pazur" - powiedział.

Mateusz Morawiecki Człowiekiem Roku forum w Krynicy

- Czternasty raz jestem na tym Forum Ekonomicznym, patrzę na jego ewolucję, ewolucję polskiej gospodarki, polskiego systemu gospodarczego i myślę, że możemy mieć nadzieję, że za te kolejne czternaście lat będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy mniej więcej na poziomie rozwoju gospodarczego, jak państwa Europy Zachodniej - powiedział premier.

Morawiecki stwierdził, że Polska jest “gospodarką dojrzałą i rozwiniętą”. Według Morawieckiego "jest nam coraz bliżej do G20". - Jeśli chodzi o poziom PKB na mieszkańca wyprzedziliśmy Szwecję, niedługo przeskoczymy Tajwan - powiedział premier.

Rok temu nagrodę w Krynicy odebrał Saulius Skvernelis, premier Litwy, natomiast dwa lata temu Beata Szyło.

Więcej o: