Ksiądz wychwalał Prawo i Sprawiedliwość w programie dla dzieci. "500 plus - czy to nie piękne?"

Ksiądz bp Antoni Długosz agitował za rządem Prawa i Sprawiedliwości w programie dla dzieci "Kropelka radości" w Telewizji Trwam. - Cieszę się niezmiernie, że obecny nasz rząd też bardzo troszczy się o rodzinę, a wyrazem zatroskania naszego rządu było pierwsze "500 plus" dla każdego dziecka. Czy to nie piękne? - mówił.
Zobacz wideo

Media społecznościowe obiega nagranie fragmentu programu "Kropelka radości" nadawanego w Telewizji Trwam. Widać w nim, jak ksiądz biskup Antoni Długosz w rozmowie z dziećmi zaczął wyliczać zalety programu 500 plus wprowadzonego przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Zanim przeszedł do agitacji, zaznaczył, że dzieci powinny pomagać rodzinom. - Cieszcie się, że jesteście dziećmi, ale pamiętajcie, że trzeba też coś dawać ludziom dorosłym - mówił.

Ksiądz agitował za PiS w programie dla dzieci. "I wy przynosicie teraz 500 złotych rodzinie"

Po krótkim wprowadzeniu duchowny zaczął otwarcie chwalić program 500 plus. - Cieszę się niezmiernie, że obecny nasz rząd też bardzo troszczy się o rodzinę, a wyrazem zatroskania naszego rządu było pierwsze "500 plus" dla każdego dziecka. Czy to nie piękne? - powiedział.

 

Następnie wyliczał dalej, w jaki sposób dzieci "pomagają" swoim rodzicom, którzy dzięki nim dostają 500 plus.

I wy przynosicie teraz 500 złotych rodzinie. Do osiemnastego roku życia będziecie te pięćsetki każdego miesiąca dawali swoim rodzicom, czy to jest piękne? 300 złotych dostaniecie jako wyprawkę na początek roku szkolnego, żeby rodzice wam kupili przybory szkolne
Rząd bardzo się troszczy, daje dotacje na szkoły, na szpitale dla dzieci, kliniki dla dzieci, bo dziecko jest najpiękniejszym skarbem
Ojciec Święty przypominał wiele razy, że jeżeli państwo, rząd troszczy się od dzieci, to jest wtedy to państwo silne i bogate

- podkreślał ks. bp Długosz. 

Ksiądz Długosz jest nazywany "biskupem od dzieci" - jest autorem hitu "Chrześcijanin tańczy". Jak przypomina Radio Zet, ksiądz Długosz ze swoich sympatii do partii rządzącej był już znany wcześniej. - Rok Pański 2017 rozpoczął się ostrą zimą, nawet poniżej 20 stopni Celsjusza. Gorąco za to zrobiło się w Sejmie - okupacja sali plenarnej, fotela marszałka Sejmu. Na ulicach groźnie, mówiono: pucz. Totalna opozycja podjęła próbę obalenia demokratycznie wybranego rządu - mówił podczas nieszporów dziękczynnych odprawianych na Jasnej Górze.  Dziękował też Prawu i Sprawiedliwości za dwa lata rządów. - Dziękujemy za wspaniałe dwa lata rządów, najlepsze dla Polski - podkreślał.

Więcej o:
Komentarze (464)
Ksiądz wychwalał Prawo i Sprawiedliwość w programie dla dzieci. "500 plus - czy to nie piękne?"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 115 razy 107

  Miseczkę poproszę. I nie mam na myśli miseczki z ryżem. Będę haftowała..

 • dornjuan

  Oceniono 83 razy 79

  ... A potem rodzice będą przynosić te pięćsetki na plebanię, do proboszcza. Czyż to nie cudowne ?

 • fakiba

  Oceniono 69 razy 59

  KK i pis idą w parze i tak samo w parze znikną , tak im dopomóż ....

 • krzycho-to-ja

  Oceniono 52 razy 46

  No ale chyba nie się czemu dziwić.. w końcu kościół dzięki PiSowi jest jednym z największych beneficjentów budżetu. A nie kąsa się ręki która karmi..

 • pinio67

  Oceniono 50 razy 44

  tylko pod krzyżem
  tylko pod tym znakiem
  Polska jest zaściankiem
  a Polak - żebrakiem

 • only.win7

  Oceniono 39 razy 37

  Kiedy za jakiś czas - rok, dwa, cztery - pis utonie w szambie, polski Kościół pójdzie na dno razem z kaczyńskim. I tak oto za kilka lat skończy się w Polsce okupacja czarnej mafii.

 • pinio67

  Oceniono 35 razy 33

  Wystarczą dwie rzeczy aby załatwić katolstwo w Polsce:
  1. odebrać wszelkie państwowe ułatwienia w dostępie do dzieci i
  2. pokazać przepływy finansowe (w domyśle - skale łupienia państwa i obywateli).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX