Od politologa do wiceministra. Błażej Poboży został nowym podsekretarzem stanu w MSWiA

Mariusz Kamiński wręczył akt powołania nowego podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Został nim Błażej Poboży, politolog i radny Warszawy.
Zobacz wideo

Błażej Poboży został nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. W środę minister Mariusz Kamiński wręczył mu akt powołania podpisany przez premiera Mateusza Morawieckiego.

W resorcie wiceminister Błażej Poboży będzie odpowiedzialny za Departament Analiz i Polityki Migracyjnej, Departament Funduszy Europejskich oraz Departament Komunikacji Społecznej.

Błażej Poboży jest rzecznikiem PiS w Radzie Warszawy

Nowy wiceminister jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce. Jego obiektem badań jest najnowsza historia polityczna Polski i Europy. Od kilkunastu lat jest związany z Instytutem Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Od czerwca 2016 do listopada 2018 roku pełnił funkcję zastępcy burmistrza warszawskiego Bemowa. W 2018 roku został radnym Warszawy i został wiceprzewodniczącym i rzecznikiem klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Warszawy.

W 2018 roku został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Więcej o: