Od politologa do wiceministra. Błażej Poboży został nowym podsekretarzem stanu w MSWiA

Mariusz Kamiński wręczył akt powołania nowego podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Został nim Błażej Poboży, politolog i radny Warszawy.
Zobacz wideo

Błażej Poboży został nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. W środę minister Mariusz Kamiński wręczył mu akt powołania podpisany przez premiera Mateusza Morawieckiego.

W resorcie wiceminister Błażej Poboży będzie odpowiedzialny za Departament Analiz i Polityki Migracyjnej, Departament Funduszy Europejskich oraz Departament Komunikacji Społecznej.

Błażej Poboży jest rzecznikiem PiS w Radzie Warszawy

Nowy wiceminister jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce. Jego obiektem badań jest najnowsza historia polityczna Polski i Europy. Od kilkunastu lat jest związany z Instytutem Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Od czerwca 2016 do listopada 2018 roku pełnił funkcję zastępcy burmistrza warszawskiego Bemowa. W 2018 roku został radnym Warszawy i został wiceprzewodniczącym i rzecznikiem klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Warszawy.

W 2018 roku został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Więcej o:
Komentarze (42)
Od politologa do wiceministra. Błażej Poboży został nowym podsekretarzem stanu w MSWiA
Zaloguj się
 • notremak

  Oceniono 17 razy 17

  Z t a k i m nazwiskiem musiał u pissiorów zostać co najmniej wiceministrem... Buźka i uśmiech tez charakterystyczne dla tego ludu.

 • 6nine9

  Oceniono 17 razy 15

  A przecież po wykazaniu że rząd Pis ma najwięcej ministrów/wice na stołkach w Europie (ponad 100), ze 2 lata temu mieliśmy widowiskową redukcję wiceministrów/sekretarzy (o trzech). Ilu od tego czasu przybyło? Pięciu?

 • yeah_bunny

  Oceniono 14 razy 14

  łubu dubu niech nam zyje nowy wiceminister, kiedys mu krew pobierali wiec na analizach zna sie jak mało kto! niech zyje!

 • padarewski

  Oceniono 13 razy 11

  kolejny pisi teletubis bez kompetencji.

 • antropoid

  Oceniono 12 razy 10

  Jeszcze jeden poboż(n)y...

 • Oceniono 8 razy 8

  Aktualnie we wszechwiedzącej nieomylnej każdy może zajmować każde stanowisko nieważne wykształcenie doświadczenie .Ważne ,że jest swój a to wystarczy, dzień temu politolog dzisiaj MSWiA, Wystarczy że ojca mieli 2 hektary i 4 krowy na ministra rolnictwa itd

 • remo29

  Oceniono 10 razy 8

  Pod jakim nickiem w necie pisuje?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX