Mateusz Morawiecki o "cysternach wstydu": Pieniądze Polaków dosłownie i w przenośni wyciekały

- To konwój wstydu dla naszych poprzedników, który ma uświadomić Polakom, obywatelom, wyborcom, jak dziurawy był system finansów publicznych, gdy za grosz publiczny odpowiadali politycy PO-PSL - mówił podczas środowej konferencji prasowej europoseł PiS Joachim Brudziński, mówiąc o kampanii "Cysterny wstydu PO-PSL".
Zobacz wideo

Media społecznościowe obiegły w środę zdjęcia "cystern wstydu PO-PSL", które wyjechały na polskie drogi. Pojazdy są oklejone materiałami krytykującymi opozycję. Jak się okazało, to kolejny etap kampanii Prawa i Sprawiedliwości przed zbliżającymi się parlamentarnymi.

W sieci pojawiały się sugestie, że napisy znalazły się na cysternach należących do PKN Orlen. Spółka jednak temu zaprzeczyła. "Odnośnie cystern, które od rana rozbudzają wyobraźnię niektórych - zostały wynajęte przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość na zasadach komercyjnych od prywatnej firmy" - poinformował z kolei na Twitterze wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

Mateusz Morawiecki o cysternach wstydu

Głos w sprawie zabrał premier Mateusz Morawiecki. - Często słyszeliśmy obietnicę liberałów: pracuj więcej, to wtedy będziesz więcej zarabiał. Ona bardzo często się nie sprawdzała w III RP. Polacy pracowali bardzo dużo, ciężko, ale gdzieś te pieniądze, które wypracowywali, wyciekały, dosłownie i w przenośni. Wyciekały w dużym stopniu m.in. poprzez proceder przemytu paliwa - skomentował.

- Cysterny są wynajęte przez komitet wyborczy PiS. Konwój wstydu dla naszych poprzedników, który ma uświadomić Polakom, obywatelom, wyborcom, jak dziurawy był system finansów publicznych, gdy za grosz publiczny odpowiadali politycy PO-PSL - mówił europarlamentarzysta PiS Joachim Brudziński. Cystern jest cztery, mają pojawić się w każdym województwie.

- Skalę, z jaką mieliśmy do czynienia, niech wyjaśnią następujące liczby: za rządów PO-PSL odnotowywano wjazd do Polski ok. 750 cystern, po prowadzeniu intensywnych kontroli liczba tych cystern zmalała w pierwszym roku rządu zmalała do 150 - dodał. Stwierdził, że wpływy z tytułu uszczelnienia systemu podatkowego sprawiły, że budżet stać na programy społeczne i rozwojowe.

Więcej o:
Komentarze (410)
Mateusz Morawiecki o "cysternach wstydu": Pieniądze Polaków dosłownie i w przenośni wyciekały
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 75 razy 69

  "Często słyszeliśmy obietnicę liberałów: pracuj więcej, to wtedy będziesz więcej zarabiał"

  Poddane "dobrej zmianie" i jest : Pracuj więcej, my ci zabierzemy i damy tym którzy nie pracują.

 • state77

  Oceniono 66 razy 62

  A tymczasem gdzieś w Polsce kolejny oddział dziecięcy w szpitalu jest zamykany albo kolejna rodzina błaga ludzi o fundusze na operację na umierające dziecko.

 • justas32

  Oceniono 64 razy 58

  Za PO wyciekało 250 mld więc PO wprowadziło JPK. Za PiS wycieka 160 mld ale PiS nic nie wprowadza tylko chwali się efektami działań wprowadzonych przez PO. Złodzieje ...

 • zd46

  Oceniono 61 razy 57

  Co Premier robi w godzinach pracy w Świecku? Dlaczego nie WYKONUJE swoich konstytucyjnych obowiązków? Dlaczego w kampanii wyborczej partii PiS, biorą udział rfządowe środki lączności, policja, limuzyny rządowe, pracownicy SOP-u opłacane i utrzymywane z pieniedzy podatników? Dlaczego pozostałe partie nie mogą wykorzystywać SOP-u i limuzyn rzadowych na potrzeby prywatne ich partii? Co na to Pństwowa Komisja Wyborcza? Dlaczego kampania wyborcza PiSu jest współfinansowana z budżetu Polski? Dlaczego partia rządząca okrada polskich podatników?

 • zd46

  Oceniono 48 razy 46

  Co na to PKW-Państwowa Komisja Wyborcza-Morawiecki, premier rządu, jeżdzi na partyjne hucpy, bierze czynny udział w kampanii wyborczej do jesiennych wyborów i nawołuje by głosować w jesiennych wyborzch na PiS i na Kaczynskiego, wykorzystując pieniądze budżetowe. Premier WYKORZYSTUJE limuzyny rządowe bądź samoloty wzbogacając PiS a okradając Polaków. Dlaczego ta partia OKRADA Polskę mimo otrzymywania dotacji? Jakim prawem!

 • def11

  Oceniono 42 razy 38

  Czyli "przez 8 lat polcy i polaki.." teraz w wydaniu premiera Morawieckiego który jako pierwszy w historii, Pinokia zawstydził.

 • hrabiaa

  Oceniono 33 razy 31

  Premier rządu polskiego bierze "udział" w takiej "akcji" ? Istny Turkmenistan...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX