Ujazdowski: Kidawa-Błońska udowodniła własną podmiotowość. Szydło nie była realnym premierem

- Pani marszałek Kidawa-Błońska jest realnym politykiem, udowodniła własną podmiotowość. Beata Szydło nie była realnym premierem, więc słowa o kierowaniu z tylnego siedzenia były jak najbardziej zasadne - powiedział Kazimierz Ujazdowski w porannej rozmowie Gazeta.pl.
Zobacz wideo

Gościem porannej rozmowy Gazeta.pl był Kazimierz Michał Ujazdowski, kandydat na senatora z warszawskiej listy Koalicji Europejskiej w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Został zapytany m.in. o to, jak ocenia fakt, że kandydatką KO na premiera będzie Małgorzata Kidawa Błońska, o czym poinformował we wtorek Grzegorz Schetyna

Kidawa Błońska kandydatką KO na premiera. "Udowodniła własną podmiotowość"

Pani marszałek Kidawa-Błońska jest realnym politykiem, udowodniła własną podmiotowość. Beata Szydło nie była podmiotowym, realnym premierem, więc słowa o kierowaniu z tylnego siedzenia były jak najbardziej zasadne [tak o Szydło wystawionej na premiera mówił Grzegorz Schetyna - red.

- powiedział w rozmowie z Jackiem Gądkiem. Jak dodał, Kidawa-Błońska na stanowisku premiera "wprowadzi świeżość i nowość". 

Więcej o:
Komentarze (79)
Ujazdowski: Kidawa-Błońska udowodniła własną podmiotowość. Szydło nie była realnym premierem
Zaloguj się
 • wujojano

  Oceniono 20 razy 12

  "Beata Szydło nie była podmiotowym, realnym premierem" - podobnie jak większość jej ministrów, pełniła głównie funkcję propagandową. Realną pracę wykonywali urzędnicy niższego szczebla, a wytyczne, poza nielicznymi wyjątkami, szły z Nowogrodzkiej.

 • polakadam

  Oceniono 19 razy 11

  Szydło to była matka polka z wioski. Do Brukseli będzie wozić rosół w termosie i jajka od własnych kur. Jej wypowiedź że jest pomazancem Jarosława pokazała upadek polityczny pisowskich czopków.
  Przy tej wiejskiej babie Kidawa Blonska wygląda jak kulturalna ciotka z Warszawy.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 18 razy 10

  Co racja, to racja. Premier Szydło, to brzmi dumnie ...
  Czy będziemy ją pamiętać ???? Za co ????? BO SIĘ NALEŻAŁO ??????????

 • bostian

  Oceniono 11 razy 9

  A kim Pan był Panie Ujazdowski, gdy PiS, w którym Pan był łamało prawo i Konstytucję,. rozwalało TK, szczuła na Wałęsę i Tuska? Tylko nie mów, że się nie cieszyłeś. Jesteś częścią tego zniszczenia, które się w tym kraju dokonało. NIE WIERZĘ w twoją przemianę. To moim zdaniem koniunkturalizm. Kto raz ubłocił ręce zrobi to ponownie. 10 lat pokuty - potem może uwierzę.

 • le5zek

  Oceniono 11 razy 9

  Sorry, pan Ujazdowski nie jest dla mnie wiarygodnym kandydatem z ramienia Koalicji do Senatu. Chorągiewka.

 • ginztonickiem

  Oceniono 7 razy 7

  Temu panu podziękujmy już. Jak dla mnie żaden autorytet

 • westgreg

  Oceniono 11 razy 7

  Ktoś dał PO porządnego, PR-owego kopa na rozpęd w zasiedziałe dupsko. Troszkę późno, ale przy zdwojeniu wysiłków 8-10% można zrobić. To już byłoby wystarczające, aby PiSowi plany pokrzyżować.

 • spokojswiety

  Oceniono 6 razy 6

  A kim jest ten Pan? To jakaś masakra, że w ogóle cytuje się wypowiedzi ludzi tak niskiego pokroju.

 • yan57

  Oceniono 10 razy 6

  p. ujazdowski tak jak pan się zeszmacił to nikt w polityce do tej pory jest pan ścierką

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX