Ciąg dalszy afery z sędziami. Nowe wiadomości Cichockiego z OIOM-u: "Piebiak zlecił mi pracę z Emilią"

Z informacji, do których dotarł RMF FM wynika, że to Łukasz Piebiak zlecał sędziemu Arkadiuszowi Cichockiemu współpracowanie z hejterką Emilią. Gdy wybuchła afera, Cichocki trafił do szpitala. Stamtąd miał korespondować z jednym z sędziów z przeciwnej strony barykady. W wiadomościach widać rozżalenie: "Z tamtej strony nie zainteresował się nikt. Dobra zmiana, k***a ich mać" - pisał Cichocki.
Zobacz wideo

To już kolejna publikacja zawierająca screeny rozmów sędziego Arkadiusza Cichockiego. Przypomnijmy: Arkadiusz Cichocki jest jednym z sędziów, których nazwiska przewijają się w tzw. aferze Piebiaka. Według doniesień medialnych Cichocki miał należeć do "Kasty" - zamkniętej grupy na WhatsAppie. Głośno było też o nagich zdjęciach, które wysyłał Emilii S., twitterowej hejterce atakującej sędziów, a prywatnie żonie sędziego Tomasza Szmydta, który przed aferą pracował w KRS.

Afera Piebiaka. Kolejne wiadomości Cichockiego ujawnione

Gdy na jaw wyszło, że sędziowie powiązani z Ministerstwem Sprawiedliwości brali udział w szkalowaniu sędziów przeciwnych reformie w wymiarze sprawiedliwości, Cichocki trafił na OIOM. Stamtąd prowadził korespondencje m.in. z dziennikarzami "Gazety Wyborczej" i Onetu. Jak opisywały media, sędzia chętnie rozmawiał z dziennikarzami i zapewniał, że wkrótce przekaże przez swoich pełnomocników oświadczenie. Ostatecznie jednak kontakt się urwał.

"Dobra zmiana, k***a ich mać"

Teraz okazuje się, że były już prezes Sądu Okręgowego w Gliwicach, będąc w szpitalu, nawiązał kontakt z sędzią. Jak opisuje Tomasz Skory z RMF FM, chodzi o osobę, do której o pomoc zwróciła się Emilia, "kiedy odwrócili się od niej jej współpracownicy z grupy hejterów oczerniających innych sędziów". Rozmówca Cichockiego też miał być celem ataków "Kasty". "Twoja sprawa nie była z mojej inicjatywy, na co mam dowody (...) Pozdrawiam i proponuję koniec wojny. I tak jesteśmy w niej pionkami, ja na pewno" - czytamy w jednej wiadomości. Dalej Cichocki pisze tak: "W tym towarzystwie każdy sprzedaje innych. Ja się przekonałem za późno i niestety nie zbierałem haków jak inni". Sędzia zaprasza swojego rozmówcę na rozmowę w szpitalu. Paweł, wprost powiem, jak do dawnego kolegi. Chcesz rozmawiać o takich sprawach, to znajdź chwilę i odwiedź chorego kumpla (albo byłego kumpla). Ja wyłączę telefon, a tę rozmowę skasuję bez screenów. Mam uraz do komunikatorów. Emilia oszukała i mnie, i Ciebie" - pisze. 

W rozmowie pada stwierdzenie:  "Pie****ę tamto towarzystwo. To Piebiak zlecił mi pracę z Emilią S.". W kolejnej wiadomości pada: "Dzięki Paweł. Z tamtej strony nie zainteresował się nikt. Dobra zmiana, k***a ich mać. Mogłem Cię posłuchać wcześniej".

Szef sądu chce wyjaśnień

Ostatecznie w szpitalu dochodzi do spotkania z dwoma sędziami. Jak podkreśla autor tekstu, opublikowane rozmowy posiadają także inne media. Przebieg rozmów zdaje się przeczyć tezie, że Cichocki, będąc pod wpływem leków, dał się szantażować. "Z przedstawionego powyżej materiału wynika jednak, że sędzia zachował przytomność umysłu i to jemu bardzo zależało na przekazaniu swojej wiedzy" - pisze Skory. 

Jak podaje nieoficjalnie RMF FM, następca Cichockiego w gliwickim SO miał zwrócić się o wyjaśnienia do sędziów, którzy uczestniczyli w spotkaniu w bytomskim szpitalu. 

Więcej o:
Komentarze (172)
Ciąg dalszy afery z sędziami. Nowe wiadomości Cichockiego z OIOM-u: "Piebiak zlecił mi pracę z Emilią"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 75 razy 69

  Tak po ludzku z dużą empatią. Żeby was szlag trafił. Za całokształt. Cichockiego czy innego Schaba.

 • jxl82

  Oceniono 70 razy 64

  Gratuluje panu Cichockiemu rozwinięcia sloganu Pis na najbliższe wybory- "Dobra zmiana, k***a ich mać".

 • c.t.k

  Oceniono 56 razy 52

  Jeżeli nie znajdzie się "twardego"dowodu na powiązania Piebiaka z Ziobrą, to PIS zrobi wszystko, żeby była to tylko "afera Piebiaka".

 • zgred151

  Oceniono 52 razy 48

  Zawsze PIS szukał klik i zorganizowanych grup przestepczych i zawsze znajdowal je u siebie

 • def11

  Oceniono 48 razy 46

  - ale Ziobro nic nie wiedział - powiedział Żwirek do Muchomorka
  - nic, a nawet był temu przeciwny, tak z zasady - odparł Muchomorek

 • aga04041

  Oceniono 39 razy 39

  Miejsce gdzie pracuję jest mocno zhierarchizowane. Jednak nie ma żadnej możliwości, żeby ktokolwiek zlecił mi wykonanie zadania moralnie nagannego. Trzeba tylko umieć postawić jasno granicę. Mieć zasady i kręgosłup moralny. Jak może zostać sędzią ktoś kto tych przymiotów nie posiada. To go dożywotnio dyskwalifikuje z zawodu.

 • krzycho-60

  Oceniono 36 razy 36

  Następny kandydat na wisielca pod kocem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX