Awaria oczyszczalni "Czajka". Marek Suski o "ściekach Platformy": Nawet szczury zdychają

Marek Suski najpierw przyrównał awarię oczyszczalni ścieków "Czajka" do katastrofy w Czarnobylu. Teraz szef gabinetu politycznego premiera twierdzi, że przez zrzut "ścieków Platformy" do Wisły zdychają szczury.
Zobacz wideo

W ubiegłym tygodniu doszło do awarii oczyszczalni ścieków "Czajka", przez co konieczne były kontrolowane zrzuty nieczystości do Wisły. Niemal od samego początku problem komentuje na Twitterze Marek Suski. Najpierw było porównanie do katastrofy elektrowni atomowej w Czarnobylu. "To przypomina mi sytuację katastrofy w Czarnobylu. Ukrywano to dokąd można było. Później się nie dało ukryć, bo Wisła zaczęła płynąć pianą" - pisał poseł.

Suski o awarii oczyszczalni. Najpierw Czarnobyl, teraz "zdychające szczury"

Później w retoryce szefa gabinetu politycznego premiera pojawiła się "ginąca przyroda" i atakujący rząd Rafał Trzaskowski. "Rząd włączył się w akcję, ponieważ jest odpowiedzialny za obywateli, za stan środowiska naturalnego. Proponowałbym, żeby Rafał Trzaskowski także poważnie podchodził do swoich obowiązków, a nie wymyślał, jak zaatakować PiS i rząd. Przyroda ginie" - komentował Suski. 

Teraz na Twitterze polityka czytamy, że zrzucane do Wisły ścieki należą do "Platformy". "Wraz z wojskiem musimy budować instalację, która odbierze ścieki Platformy. Władze Warszawy dalej mówią, że nic się nie stało. A zdychają już nawet szczury" - stwierdza polityk. 

Awaria oczyszczalni "Czajka". We wtorek żołnierze połączą most pontonowy

Nad minimalizowaniem skutków awarii oczyszczalni pracują wspólnie rząd i władze Warszawy. Do sprawy zaangażowano wojsko, które tworzy na Wiśle most pontonowy. Ma zostać na nim położony rurociąg, którym mają być przepompowywane ścieki na drugi brzeg Wisły i dalej do oczyszczalni "Czajka". We wtorek most ma być gotowy, natomiast cały system przepompowywania ruszy w sobotę. Ścieki od trzech dni są oczyszczane przez ozonowanie.

Więcej o:
Komentarze (362)
Awaria oczyszczalni "Czajka". Marek Suski o "ściekach Platformy": Nawet szczury zdychają
Zaloguj się
 • batura3

  Oceniono 69 razy 63

  Idiota z immunitetem nadal pozostaje idiotą.. Typowy, pissowski członek - mierny ale wierny.

 • eclipse97

  Oceniono 61 razy 51

  Ludzie i to jest szef gabinetu politycznegl Morawieckiego. Skoro on jest tak walnięty w leb, to co mowic o szefie.

 • fakiba

  Oceniono 53 razy 47

  Caryca znowu błysnęła , jak czarna dziura

 • manren

  Oceniono 52 razy 44

  To dobra wiadomość, że pisiory zdychają.

 • bkgazeta

  Oceniono 42 razy 38

  nie dziwię się, po odchodach Suskiego wszystko zdechnie

 • marc.pl

  Oceniono 38 razy 34

  Porażające jest to że imbecyl jest ważną postacią naszego życia politycznego - wyborcy którzy na niego głosują mają w głowach takie samo szambo jak ich wybranek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX