Joanna Staniszkis rezygnuje ze startu w wyborach. "17. miejsce na liście to totalna pomyłka"

Joanna Staniszkis, córka prof. Jadwigi Staniszkis, poinformowała, że rezygnuje ze startu w wyborach parlamentarnych w ramienia Koalicji Obywatelskiej. Wszystko dlatego, że otrzymała dopiero 17. miejsce na liście w tzw. "obwarzanku warszawskim". - Przede mną na liście są nieznani działacze Platformy - stwierdziła.

Radna m.st. Warszawy z ramienia Nowoczesnej Joanna Staniszkis, córka prof. Jadwigi Staniszkis, znalazła się na 17. miejscu na liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej w tzw. "obwarzanku warszawskim" obejmującym powiaty grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński.

Przed nią na liście znajdowali się m.in. rzecznik PO Jan Grabiec, posłanka PO Kinga Gajewska czy były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, radny sejmiku Maciej Lasek.

Wybory parlamentarne 2019. Joanna Staniszkis rezygnuje ze startu

W poniedziałek radna ogłosiła, że rezygnuje ze startu w tegorocznym wyborach parlamentarnych. - 17. miejsce na liście uznałam za totalną pomyłkę. Uznałam, że start w wyborach jest bez sensu. Przede mną na liście są nieznani działacze Platformy - powiedziała Joanna Staniszkis w rozmowie z portalem polsatnews.pl.

Dodała, że zależało jej na starcie z Warszawy, ponieważ to w stolicy jest radną. Tymczasem z Nowoczesnej pozwolono na to jedynie Katarzynie Lubnauer i Sławomirowi Potapowiczowi. Według Joanny Staniszkis, "inni nie zostali dopuszczeni do startu, by im nie zagrażać".

Więcej o:
Komentarze (147)
Joanna Staniszkis rezygnuje ze startu w wyborach. "17. miejsce na liście to totalna pomyłka"
Zaloguj się
 • docent99

  Oceniono 85 razy 75

  Hmmm... mówi Pani "nieznani działacze"? Powiem tak - nie wystarczy mieć znanego rodzica!

 • omniart

  Oceniono 61 razy 57

  jeśli jest tak lotna i przewidująca, jak mamusia, niegdysiejsza apologetka PISu i samego Wodza to ja dziękuję. Jedna Staniszkis w przestrzeni publicznej wystarczy. Wątek 'nieznanych" działaczy z litości pominę...

 • nutka7.17

  Oceniono 58 razy 54

  Nie ma to jak foch.
  A pani jest znana? Jeśli tak, to z jakich dokonań i osiągnięć. Proszę się pochwalić.

 • 45rtg

  Oceniono 43 razy 41

  Przecież ona też jest nieznanym działaczem. Pierwszy raz słyszę, że Staniszkis ma jakąś córkę. Ale widzę, że ruszyła śladem mamusi jako fachowiec od robienia polityki. A umie coś w ogóle poza głosowaniem?

 • urian

  Oceniono 38 razy 32

  A ty jesteś znana? Twoja matka jest rozpoznawalna i ma jakieś zasługi, a twoja zasługą jest tylko to, ze masz takie samo nazwisko.

 • occam

  Oceniono 31 razy 27

  Ta Pani że tak się zapytam jakie ma osiągnięcia poza nazwiskiem mamusi ? Pierwsze słyszę o jej istnieniu.

 • dod201701

  Oceniono 27 razy 25

  Bawi mnie, kiedy tzw znane nazwiska rezygnują z kandydowania, kiedy nie dostają dobrych miejsc na liście. Wtedy można o kant ... potłuc ich gadkę, że chcą walczyc o jak najlepszy wynik ugrupowania z którego startują. Gdyby im na tym zależało to by startowali z każdego miejsca i walczyli o jak najlepszy wynik. Nie patrząc na to czy zostaną wybrani czy nie. A przecież historia kampanii wyborczych w Polsce pokazuje, że dostac się do rady/sejmu można z każdego miejsca.

 • mrblix

  Oceniono 23 razy 23

  Nie słyszałem o żadnych osiągnięciach tej pani jako radnej. Ani jakichkolwiek innych. Ktoś, coś?

 • red_fang

  Oceniono 24 razy 22

  Z całym szacunkiem, ale co to jest za argument z tymi "nieznanymi działaczami z PO"? To z czego tak znana jest pani Staniszkis poza byciem córką słynnej Pani profesor? Rozumiem rozczarowanie propozycją, ale na lepsze trzeba sobie jednak czymś zasłużyć, a nie liczyć na to, że nazwisko rodzicielki nam coś zagwarantuje. Żenada.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX