Radny w Świebodzicach nie wiedział, że mikrofon jest włączony. "Ch*ja gonić i koniec"

Przewodniczący Rady Miejskiej w Świebodzicach Zdzisław Pantal w wulgarnych słowach wyraził się o jednym z mieszkańców miasta obecnych na sesji. Samorządowiec nie zorientował się, że był włączony jego mikrofon. Za swoje zachowanie przeprosił.
Zobacz wideo

Do sytuacji doszło 30 sierpnia na sesji rady miejskiej w Świebodzicach. Przewodniczący Zdzisław Pantal na prośbę jednego z radnych zarządził 10 minut przerwy. Zwrócił się wtedy do siedzącego obok radnego, komentując obecność jednego z mieszkańców miasta na sesji.

- Zobacz tego skur**ela, [tu pada nazwisko mieszkańca - red.] jaki z nimi kolega, ch*ja gonić i koniec - stwierdził Pantal. Wypowiedź można usłyszeć na oficjalnej transmisji z posiedzenia rady, dostępnej na stronie internetowej miasta.

Radni klubu Wspólne Świebodzice we wpisie na Facebooku nazwali słowa przewodniczącego "wulgarnymi i plugawymi". Podkreślili, że mówił on o mieszkańcu, będącym częstym uczestnikiem posiedzeń rady.  "Hipokryzja jaką kreuje swoją osobą pan Pantal sięgnęła zenitu. Jesteśmy zbulwersowani postawą przewodniczącego rady" - czytamy.

- Sam zapomniałam wyłączyć tego mikrofonu. Nie wiem, dlaczego to powiedziałem. Udzieliły mi się emocje sesji. Smutno mi i bardzo żałuję - mówi w rozmowie z portalem Naszemiasto.pl Zdzisław Pantal. Zapewnił jednocześnie, że przeprosił mężczyznę, o którym mówił.

Więcej o: