Duda: "Niemcy poniżyli nas tym, że pozostawili tu tę machinę zagłady". Zobacz całe nagranie z uroczystości

Z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej do Warszawy przyjechali m.in. wiceprezydent USA Mike Pence i kanclerz Niemiec Angela Merkel. Oglądaj transmisję z rocznicowych obchodów na pl. Piłsudskiego.
Zobacz wideo

Pałac Prezydencki, który jest organizatorem dzisiejszego spotkania spodziewa się w sumie 250 zagranicznych gości. Oprócz wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych na placu Piłsudskiego będą prezydent i kanclerz Niemiec, premierzy Belgii i Francji, prezydenci Litwy, Czech, Węgier, Ukrainy i Chorwacji oraz ministrowie spraw zagranicznych, obrony i marszałkowie parlamentów. Zagraniczni przywódcy w czasie uroczystości złożą jeden wspólny wieniec na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Każdy z nich będzie też uderzał w specjalnie odlany na tę okoliczność dzwon.

Podczas uroczystości Andrzej Duda przypomniał o stratach, jakie w wyniku wojny poniosła Polska. Mówił m.in. o Żydach, o "zbiorowej eksterminacji w obozach zagłady, które Niemcy hitlerowscy zbudowali także na ziemiach, które było etnicznie polskie, na którym było państwo polskie, zanim zaczęli je okupować".

- Niemcy w ten sposób poniżyli nas, Polaków, że na naszej ziemi pozostawili tę machinę zagłady, ale dzisiaj się nią opiekujemy, żeby dawała świadectwo - powiedział prezydent.    

Po uroczystościach na placu Piłsudskiego przywódcy zjedzą wspólnie obiad na Zamku Królewskim, a wieczorem w Teatrze Wielkim wysłuchają “Polskiego Requiem” Krzysztofa Pendereckiego.

Producentem transmisji jest Telewizja Polska.

Więcej o:
Komentarze (79)
Duda: Niemcy poniżyli nas tym, że pozostawili tu tę machinę zagłady [TRANSMISJA]
Zaloguj się
 • jeszw

  Oceniono 38 razy 36

  Uczczę rocznicę chwilą zadumy, a oglądanie pisiej hucpy mi po prostu lata. Ilość celebry przerosła czasy komuny. Te przemówienia to pozbawiona treści retoryka, tak jak kazania i tylko miernoty intelektualne się tym ekscytują.

 • czarna_brygada09

  Oceniono 35 razy 33

  'Oglądaj transmisję...'
  Nie mam najmniejszego zamiaru słuchać na żywo ludzi, których uważam za socjopatów.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 29 razy 25

  Właśnie przed chwilą Maliniak wspomniał coś o obronie świata przed "totalizatoryzmem" hitlerowskim. Jednak co PiS to PiS...

 • wujekdolf

  Oceniono 29 razy 25

  ... a ten ciul co non stop się ucz (:)) z czego się tak głupkowato cieszy?

 • gianniriccardo

  Oceniono 34 razy 22

  Mnie, Polaka, w niczym Niemcy nie upokorzyli. Natomiast upokarzają mnie od lat Polacy którzy opowiadają od lat o Polsce w ruinie, kłamią na każdym kroku, oddają majątek polski Watykanowi, wciskają ludziom własne, prywatne - wymagające opieki psychiatry - widzenia historii i świata w XXI wieku, usiłujący podzielić ludzi na gorszych i nas, czyli lepszych. Napawający się państwowym korytem bez żadnych zahamowań i wstydu.

 • polak66maly

  Oceniono 28 razy 22

  rocznice klesk wychodza nam najlepiej.

 • qfadrat

  Oceniono 22 razy 20

  KRETYN w krawacie!

 • nr36

  Oceniono 19 razy 17

  maliniak, skąd ten wieczny ściskoszczęk…

 • bokaj

  Oceniono 24 razy 16

  Z wyjątkiem Niemiec - 2-ga, 3-cia i 4-ta liga dyplomacji.
  Nikt bardziej ostatnio Polaków nie upokorzył, jak ta PISSowka mafia!
  Już NIKT z nami nie chce mieć do czynienia!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX