"Czy mamy coś na tę sucz?". Tak Emi ustalała, jak uderzać w sędzię Frąckowiak. Potem donosy do rzeczników

Wychodzą na jaw inne działania Emi i jej współpraca z grupą "Kasta", której celem było inspirowanie ataków i wywlekanie "brudów" na sędziów stojących w opozycji do zmian w wymiarze sprawiedliwości. Jednego z sędziów Emi dopytywała, "czy mamy coś na tę sucz?". Chodziło o poznańską sędzię Monikę Frąckowiak, na którą potem Emilia Sz. donosiła do rzeczników dyscyplinarnych.
Zobacz wideo

Afera Piebiaka, jak nazywana jest sprawa inspirowania ataków przez sędziów "dobrej zmiany" na swoich kolegów po fachu, którzy sprzeciwiali się zmianom w wymiarze sprawiedliwości, obrasta w nowe wątki.

W medialnych publikacjach na ten temat, także Onetu, który jako pierwszy opisał działania byłego już wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka, pojawiał się także sędzia Arkadiusz Cichocki, prezes Sądu Okręgowego w Gliwicach z nadania Zbigniewa Ziobry.

OKO.press opisuje przypadek inspirowania ataków na członkinię "Iustitii", sędzię Monikę Frąckowiak. Portal posiada zapisy rozmów z WhatsAppa (to na nim działała grupa "Kasta"), z których wynika, że sędzia Cichocki rozmawiał z Emilią Sz., znaną też w sieci jako "Emi" czy "Mała Emi", o tym, jak uderzyć w sędzię Frąckowiak.

Onet pyta sędziego Cichockiego, czy istniała grupa "Kasta". "Nie będę zaprzeczał z jednego powodu"

"Czy mamy coś na tą sucz?". Emi i sędzia Cichocki wobec "niepokornej" sędzi

To Emi zgłasza się do Cichockiego z pytaniem, czy "coś mamy na tą sucz?". Sędzia Cichocki później rozpisuje się na temat tego, kto aktualnie jest rzecznikiem dyscyplinarnym nad Frąckowiak, ale wspomina również, że "zastępcą rzecznika krajowego odpowiedzialnym za Poznań jest Przemek Radzik" (Radzik także przewija się w aferze Piebiaka).

"Walimy w nią?" - dopytuje Emi, na co sędzia Cichocki reaguje słowami "z Tobą zawsze". Później dzielą się zadaniami. Emilia Sz. przegląda media, a Cichocki "sprawdza jej przydział służbowy, oświadczenie majątkowe, próby awansu", deklaruje, że jak znajdzie "coś medialnego", to też "wrzuci".

Emi, już po zebraniu materiałów, zgłasza się do Przemysława Radzika, zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Sądów Powszechnych Piotra Schaba, by sprawdził, czy sędzia Frąckowiak nie powinna odpowiedzieć dyscyplinarnie za swoje wypowiedzi w przestrzeni publicznej w latach 2017-2018. Mail upubliczniony przez OKO.press został wysłany 1 sierpnia 2018 roku.

Piebiak i inni bohaterowie afery byli w zespole ds. etyki sędziowskiej. Ziobro decyduje o jego likwidacji

Donosy do rzecznika dyscyplinarnego

Portalowi nie udało się skontaktować z Radzikiem, ale okazuje się, że zastępca lokalnego rzecznika dyscyplinarnego przy SO w Poznaniu Antoni Łuczak zajął się sprawą we wrześniu.

Postępowanie podjął na podstawie anonimowego donosu, który 2 sierpnia 2018 roku wpłynął do Krajowej Rady Sądownictwa. Donos, którego zdjęcie udało się nam zdobyć, pokrywa się z treścią maila, którego Emi wysłała do Przemysława Radzika. Autor przytacza te same "kontrowersyjne" wypowiedzi Moniki Frąckowiak

- opisuje OKO.press. Łuczak nie stwierdził wykroczeń w aktywności Frąckowiak, jednak sędzia była dalej na celowniku rzecznika dyscyplinarnego Radzika: w 2018 roku za to, że pojawiła się na festiwalu Pol'And'Rock (dawny Woodstock). Później rzecznik zarzucił Frąckowiak "popełnienie 172 deliktów prawnych".

Sędzia Monika Frąckowiak była też atakowana na Twitterze, m.in. przez takie konto jak "KastaWatch" (nie mylić z grupą "Kasta" na WhatsAppie) czy właśnie Małą Emi.

Zaniepokoiło mnie to zwłaszcza, gdy KastaWatch opublikowała mój dokładny adres zamieszkania w maju 2019 roku. A ja mieszkam w małej wsi. Podano także imię mojego dziecka. To było już po tym, jak konto Emi przycichło

- opowiadała OKO.press Frąckowiak.

Więcej o:
Komentarze (394)
Afera Piebiaka.
Zaloguj się
 • c.t.k

  Oceniono 159 razy 143

  Po raz kolejny powtarzam: To nie jest afera Piebiaka !. To rząd by tak chciał.
  To jest afera PIS, PIS i jeszcze raz PIS. Dopiero gdzieś tam daleko plącze się ten nieszczęsny Piebiak z napisem:"Kozioł, k...., ofiarny"

 • baxter21

  Oceniono 127 razy 113

  Brawo Polacy !!! 40% nadal chce głosować na tych przestępców. Nie wiem - czy to te 500+ was tak oślepiło ?? Nie macie za grosz honoru i jak dziw.ki sprzedajecie się. To się nazywa chciwość. Jeszcze więcej kasy za darmo. A pomału, małymi krokami zabierają wam wolność i niezależność. Wstyd !!! Nie ma już tego prawdziwego społeczeństwa które za komuny walczyło o wolność !

 • czechy11

  Oceniono 88 razy 76

  UBeckie metody komunistycznych mend z PiS. Na takie mendy głosuje zdemoralizowana dzicz wiejska.

 • czechy11

  Oceniono 83 razy 73

  Spójrzcie na zdjęcie Pani Sędzi oto zdaniem Andrzeja Dudy głównego hejtera i niszczyciela pamiętająca czasy stalinizmu zbrodniarka stalinowska. Jest młodsza od niego tak jak średnia wieku pilskich sędziów wynosząca 40 lat.

 • czechy11

  Oceniono 67 razy 57

  DLACZEGO KACZYŃskiemu stawiają pomniki? PRZECIEŻ NIE CHCIAŁO SIĘ MU ZBUDOWAĆ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW. Pozdrawiam trole PiS i i h prezia któremu robienie kupy prosto do Wisły nigdy nie przeszkadzało 😂😂😂👍👍

 • ochujek

  Oceniono 58 razy 48

  Bolszewickie metody polskich faszystów. Rodzina Pani Blidy doświadcza w dalszym ciągu. Tak samo kardiolodzy od starego Ziobry.

 • uwoj.bydgoszcz

  Oceniono 53 razy 47

  faktycznie reformę wymiaru sprawiedliwości należy zacząć od ZERA...

 • chi-neng

  Oceniono 53 razy 45

  Mózg staje i włos się jeży na "sucz" zwana Ministerstwem Sprawiedliwości!
  A szczególnie tę "sucz", która tym Ministerstwem dowodzi i jest w dodatku PG- gansterem.
  Nie pomne wszelkiego rodzaju ”suczy” pokroju Boski Jaro Kaczyński = lider mafii srebrzystej i jego pozostalych, wszystkich psów gończych…
  No i oczywiście, głównych bohaterów MINISTERSTWA POGARADY, HEJTU I PRZEŚLADOWANIA; Emi, Piebiaka, Cichockiego i pozostalych ...sadystów klasy Ziobry.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX