Jest nowy sondaż przed wyborami do Sejmu. PiS zostawia Koalicję Obywatelską daleko w tyle

47 procent wyborców oddałoby głosy na Prawo i Sprawiedliwość, a tylko 19 procent na Koalicję Obywatelską - wynika z najnowszego sondażu przed wyborami parlamentarnymi przeprowadzonego przez CBOS. Na trzecim miejscu uplasowała się Lewica z poparciem 9 procent badanych.

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w sierpniu, to zdecydowaną większością głosów wygrałaby je partia Jarosława Kaczyńskiego. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 22-29 sierpnia na próbie liczącej 1029 osób. 

Najnowszy sondaż. Znaczna przewaga PiS-u nad KO, w Sejmie PSL

Według sondażu CBOS 47. procent ankietowanych zadeklarowało, że w najbliższych wyborach odda swój głos na Prawo i Sprawiedliwość, a 19 procent - na Koalicję Obywatelską. Poparcie dla Lewicy zadeklarowało 9 procent badanych. Z sondażu wynika, że próg wyborczy przekroczyłaby jeszcze koalicja PSL-Kukiz'15 z wynikiem 6 procent. Do Sejmu nie weszłaby natomiast Konfederacja (2 proc.) ani Bezpartyjni (3 procent). 13 procent badanych wstrzymało się od głosu.

Więcej o:
Komentarze (647)
Wybory parlamentarne. Najnowszy sondaż: Prawo i Sprawiedliwość zostawia w tyle Koalicję Obywatelską
Zaloguj się
 • pepper-salt

  Oceniono 130 razy 90

  CBOS? Przecież to przybudówka organizacj przestępczej po nazwą PiS!

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 90 razy 62

  dajcie spokój, rządowy CBOS - tam już Jaki miażdżył Trzaskowskiego a Pis zdobywał wszystkie miasta w Polsce :-) trochę powagi

 • wojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 79 razy 49

  Ciekawe czy ludzie ponownie nabiorą się na sztuczkę ze schowaniem Macierewicza.

 • marple_jane

  Oceniono 59 razy 41

  Gdyby CBOS przeprowadził badanie i zadał pytania: "czy Donald Trump pomimo odwołania wizyty jednak przejedzie jutro do Warszawy?" to uzyskałby porównywalny wynik :) To cudotwórna sondażownia.

 • dobroslawa4

  Oceniono 47 razy 35

  Nic dziwnego. CBOS wykonuje badania ciągle badanie u tych samych osób

 • dunajec1

  Oceniono 47 razy 27

  Im blizej do wyborow tym sondaze lepsze dla pisiorow, przed wyborami moze z tydzien beda miec 75% poparcia, i jak maja nie wygrac? A jak wynik bedzie inny to wybory zostaly sfalszowane.

 • oloros11

  Oceniono 34 razy 26

  jeżeli to jest prawda to dla normalnych idą czarno - brunatne czasy - powtórka groteskowa z historii jeden wódz jedna partia tylko ze naród podzielony jak nigdy dotąd - wszyscy wszystkich nienawidzą po prostu

 • petrucchio

  Oceniono 25 razy 17

  CBOS prawdę ci powie.

 • hakatumbatsumani

  Oceniono 33 razy 17

  Sondaż zmanipulowany, żeby przyzwyczaić naród do sfałszowanego wyniku wyborczego. Oczywiście sfałszowanego na korzyść pisiorów przez pisiorów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX