Joanna Lichocka niczym trener Jarząbek Wacław. Na konwencji porównała prezesa PiS do Władysława Łokietka

Joanna Lichocka ustanawia nowe standardy w kwestii schlebiania swoim szefom. Podczas konwencji PiS w Sieradzu porównała Jarosława Kaczyńskiego do Władysława Łokietka. Stwierdziła, że prezes partii rządzącej jest równie obdarzony "silną wolą potrzebną do odbudowy polskiego państwa, scalenia polskiej wspólnoty".
Zobacz wideo

Joanna Lichocka, dawniej prawicowa dziennikarka, a dziś posłanka, będzie liderką listy wyborczej PiS w okręgu sieradzkim. Podczas konwencji partyjnej miała ponad 20-minutowe wystąpienie, kluczowe jednak były ostatnie minuty. Lichocka powiedziała, że nie wahała się, gdy Jarosław Kaczyński zadzwonił do niej z propozycją objęcia pierwszego miejsca w Sieradzu.

- Przypomniał mi się Władysław Łokietek, książę łęczycko-sieradzki. Pomyślałam o nim, że jak już miał za sobą Wielkopolskę i Kalisz to potem Pomorze i Małopolska, mając ziemię sieradzką, to była formalność i było całe Królestwo, była korona, był Wawel. Nie wiem, jakie plany ma Jarosław Kaczyński wobec mnie, ale chętnie tych zadań się podejmę - powiedziała, czym rozbawiła zebranych. 

Jarosław Kaczyński jak Łokietek i Piłsudski

Ale warto pamiętać o Władysławie Łokietku. Książę z tej ziemi scalił państwo, odbudował je i ustawił na nowo, nie na jedno pokolenie - na wieki. Od tamtej chwili, gdy on powziął sobie ten zamiar, scalić polskie ziemie, scalić polskie państwo, mieliśmy Królestwo Polskie, potem Rzeczpospolitą Obojga i Trojga Narodów. To on siłą swojej woli, siłą swoich działań scalił państwo polskie na nowo. Udowodnił, że w czasie jednego pokolenia, jeden przywódca może to zrobić.
Paweł Jasienica pisał, że trudno znaleźć w polskiej historii polityków o takiej żelaznej sile woli jak Władysław Łokietek. Jasienica pisał "Polskę Piastów" w głębokim PRL-u. Nie mógł wspomnieć o Józefie Piłsudskim. Ale nie mógł też przewidzieć, że w przyszłości nadejdą politycy, którzy będą równie obdarzeni siłą woli potrzebną do odbudowy polskiego państwa, do scalenia polskiej wspólnoty. Wiecie oczywiście o kim mówię, prawda?

- niemal recytowała dalej posłanka.

Dodała, że oprócz Jarosława Kaczyńskiego, chce też przywołać postać prezydenta Lecha Kaczyńskiego. - Jego siłę woli widzieliśmy wiele razy. Chyba takim najbardziej spektakularnym momentem był ten wiec w Tbilisi. Jego siła woli zatrzymała Rosję w agresji na Gruzję - mówiła. 

Lech Kaczyński, Polska Organizacja Wojskowa i Żołnierze Niezłomni

Lichocka przypomniała też, że w Sieradzku powstało pierwsze w Polsce rondo imienia nieżyjącego prezydenta, bo - jak oceniła - "mieszkańcy te ziemi potrafiła natychmiast (...) docenić tę siłę walki o Polskę, siłę pracy dla państwa". 

Z ronda im. Lecha Kaczyńskiego skręca się w ulicę Polskiej Organizacji Wojskowej, a jak się nią jedzie prosto, cały czas prosto i jeszcze dalej prosto to dojeżdża się do ronda Żołnierzy Niezłomnych. Tak to w nazwach ulic odbija się lokalna tożsamość. To jest ta ziemia, to są ci ludzie

- zakończyła Joanna Lichocka. 

Więcej o:
Komentarze (291)
Joanna Lichocka niczym trener Jarząbek Wacław. Na konwencji porównała prezesa PiS do Władysława Łokietka
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 74 razy 70

  WAZELINA , ale włazi prezesowi w cztery litery , przebiła Morawieckiego .

 • eclipse23

  Oceniono 69 razy 65

  Z ulicy bieruta skręcamy w ulicę pionierów i dalej prosto do ronda armii czerwonej, tak było niedawno,.. Teraz z ulicy jana pawła skręcamy w ulicę niepokalanego pierdnięcia i dalej prosto do ronda prałata jankowskiego,.. Zmieniające sie dyktatury przynoszą nowych patronów

 • pan.szklanka

  Oceniono 60 razy 60

  Faktem jest, że "dobra zmiana" przyciąga wszelkiej maści szumowiny, łajdaków, konformistów, nieudaczników i złodziei. To przykre. Pani Lichocka zaś sprawia wrażenie szczerej. A to już jest przerażające.

 • zalogujsie00

  Oceniono 41 razy 39

  A może to Piast Kołodziej naszych czasów? Nie nazywajmy szamba perfumerią, jak mawiał klasyk.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 36 razy 34

  Ja pierdzielę, to po prostu niwiarygodne. A czy poza robieniem łaski ta pani potrafi cokolwiek?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX