Angela Merkel wyśmiała słowa Trumpa. Mówił o swojej "niemieckiej krwi" [WIDEO]

Podczas wspólnej konferencji z Angelą Merkel Donald Trump wspomniał, że "Niemcy ma we krwi". Niemiecka kanclerz nie wytrzymała i parsknęła śmiechem.

Wspólna konferencja Angeli Merkel i Donalda Trumpa odbyła się w ramach szczytu G7 w Biarritz we Francji. Dziennikarze zapytali się podczas niej kanclerz Niemiec, czy zaprosiła prezydenta Stanów Zjednoczonych na wizytę bilateralną do Niemiec i jeśli tak, jaka była jego odpowiedź.

- Tak jak mówiłam wcześniej, zaprosiłam pana prezydenta kilkakrotnie przy różnych okazjach. Jego odpowiedź usłyszeliście przed chwilą - powiedziała Angela Merkel.

Głos wtedy zabrał Donald Trump, który zapewnił, że przyjmuje zaproszenie i prawdopodobnie niedługo przyjedzie do Niemiec. - Byłem naprawdę zaszczycony tym zaproszeniem - podkreślił.

- Mam Niemcy we krwi - dodał po chwili. 

To właśnie tym zdaniem Donald Trump rozbawił Angelę Merkel. Niemiecka kanclerz uniosła brwi i parsknęła śmiechem. Szybko jednak odzyskała powagę. 

Reakcję Angeli Merkel można zobaczyć na poniższym wideo:

Zobacz wideo

Zapytany o to, czy odwiedzi Niemcy w drodze do Polski, Donald Trump powiedział, że to za mało czasu na zorganizowanie wizyty.

Donald Trump zmieniał wersje swojego pochodzenia

Jak przypomina amerykański "Newsweek", Donald Trump wspominał wielokrotnie o swoich europejskich korzeniach. Do lat 80. twierdził, że jego dziadek pochodził ze Szwecji. Potem mówił, że jego ojciec urodził się w "cudownym miejscu w Niemczech", co jest nieprawdą - ojciec Donalda Trumpa miał się urodzić w dzielnicy Bronx w Nowym Jorku.

Jak jednak podkreśla "Newsweek", dziadek Donalda Trumpa faktycznie pochodził z zachodnich Niemiec z wioski Kallstadt. Do Stanów Zjednoczonych miał przybyć w 1885 roku i dorobić się podczas gorączki złota na Alasce. Potem założył sieć hoteli. 

Więcej o:
Komentarze (183)
Angela Merkel wyśmiała słowa Trumpa. Mówił o swojej "niemieckiej krwi" [WIDEO]
Zaloguj się
 • pi.mi

  Oceniono 51 razy 33

  USA mają swojego błazenka, UK ma swojego, i my nie jesteśmy gorsi: mamy całą paradę czystej krwi błaznów pełną gębą.

 • zwierz-jerzy

  Oceniono 37 razy 21

  Dziadek Donalda wrócił do Niemiec ale został wydalony gdyż utracił obywatelstwo i nie zostało mu ono ponownie nadane z uwagi na ucieczkę przed służba wojskową. Powrócił do USA i wzbogacił się m.in. na burdelach w swoich hotelach. Ojciec Donalda jak i on sam skutecznie unikali płacenia podatków i żerowali na dotacjach federalnych. W tym tkwi "sukces" ekonomiczny wyru... wszystkich w okół

 • sqlap72

  Oceniono 35 razy 17

  Po co te eufemizmy? Piszcie prawdę. Dziadek Trampa dorobił się nie na gorączce złota, a na obwoźnych burdelach, które obsługiwały poszukiwaczy tego kruszcu.

 • pivit

  Oceniono 21 razy 15

  Kurski uwaga: Jest szansa na kolejnego dziadka z Wehrmachtu Donalda T. Aaa, nie ten T.? To przepraszam. Tego T. kochamy.

 • kotmiki

  Oceniono 31 razy 11

  Niestety Trump to przypadek medyczny

 • ptakomysz

  Oceniono 16 razy 10

  Ten idiota trampek na podobne odjazdy jak nasz Pinokio .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX