Zbonikowski startuje do Senatu z komitetu Patrioci i Samorządowcy. "Nie używamy skrótu PiS"

Wyrzucony przed kilkoma dniami z Prawa i Sprawiedliwości poseł Łukasz Zbonikowski wystartuje do Senatu z okręgu włocławskiego z konkurencyjnego komitetu - Patrioci i Samorządowcy. - Nie można w kraju zabraniać tworzenia nazw własnych z wyrazów, które mają na początku "P" i "S" - stwierdził sam zainteresowany.

Wieloletni poseł PiS Łukasz Zbonikowski z Włocławka decyzją partii nie znalazł się na tegorocznych listach wyborczych. Ugrupowanie chciało usunąć polityka z list już przed wyborami w 2015 r. w związku z doniesieniami dotyczącymi jego życia prywatnego. Ostatecznie Zbonikowski pozostał kandydatem PiS i dostał się do Sejmu.

Żona Zbonikowskiego w ostatnich latach oskarżała polityka o naruszenie nietykalności osobistej. W styczniu 2018 r. sąd w Chełmnie od jednego z czynów go uniewinnił, w drugim przypadku stwierdził jednak, że poseł miał szarpać żonę. Kilka miesięcy później toruński sąd prawomocnie umorzył postępowanie i uznał, że oba czyny miały znikomą szkodliwość społeczną.

Łukasz Zbonikowski nie chce jednak odpuszczać tegorocznych wyborów parlamentarnych i wystartuje do Senatu z lokalnego komitetu Patrioci i Samorządowcy. Gdy partia dowiedziała się o planach Zbonikowskiego, usunęła go ostatecznie ze swoich szeregów.

- Nie mam żadnej oficjalnej informacji od koleżanek i kolegów z PiS, żebym był wyrzucony z partii. Martwiło mnie i bolało, że przez media i tabloidy informuje się wieloletniego działacza i posła, czy jest na liście wyborczej i czy jest w partii - komentował Zbonikowski na środowej konferencji prasowej.

"Polityczna kura znosząca złote jaja"

Łukasz Zbonikowski podkreślił, że wbrew doniesieniom medialnym to nie on stoi za utworzeniem komitetu Patrioci i Samorządowcy. - Nie było podstaw faktycznych, żeby móc mi formować jakiś zarzut czy wyrzucać z partii. Nigdy nie zawiązałem swojego komitetu wyborczego, nie inicjowałem, nie zbierałem podpisów - mówił w środę.

- Nasz komitet nie powstał z inicjatywy posła Zbonikowskiego, ale tworzy go 20-osobowa grupa. W jej skład wchodzą samorządowcy włocławscy i z powiatu włocławskiego - przekonywał pełnomocnik komitetu Patrioci i Samorządowcy Kamil Stęczny.

- 12 sierpnia założyliśmy komitet, a 19 sierpnia udało nam się go zarejestrować. Przez cały ten okres próbowaliśmy namówić pana posła, by startował, lecz on notorycznie odmawiał. Dopiero po medialnym świństwie, które wyrządziły mu lokalne struktury PiS, udało się pana posła namówić - dodał.

Stęczny stwierdził też, że "to niezrozumiałe, że PiS pozbywa się politycznej kury znoszącej złote jaja".

Zbonikowski był pytany o komentarz w sprawie nazwy komitetu Patriotów i Samorządowców, którego skrót to także PiS. - To są określenia, których można używać. Nie można zabraniać w tym kraju tworzenia nazw własnych z wyrazów, które mają na początku "P" i "S" - powiedział poseł.

- Nie posługujemy się skrótem PiS, oficjalna nazwa to KWW Patrioci i Samorządowcy - zaznaczył Stęczny.

Więcej o:
Komentarze (51)
Zbonikowski startuje do Senatu z komitetu Patrioci i Samorządowcy. "Nie używamy skrótu PiS"
Zaloguj się
 • zaginiony_palik

  Oceniono 27 razy 23

  "Nie można w kraju zabraniać tworzenia nazw własnych z wyrazów, które mają na początku "P" i "S"
  więc Przeproś i Spiedralaj

 • katimos

  Oceniono 18 razy 18

  Sąd okręgowy na Cyprze uznał posłów PiS Karola Karskiego i Łukasza Zbonikowskiego za winnych tego, że podczas służbowego pobytu w hotelu w Limassol na Cyprze będąc w stanie nietrzeźwym zniszczyli dwa wózki golfowe oraz zdemolowali ściany w hotelu. I zasądził im karę grzywny w wysokości 11 661 euro plus odsetki.

 • yoonac

  Oceniono 22 razy 18

  Niech weźmie jeszcze Bonkowskiego i Piaseckiego. Wspólnie zrobią partię Żonobijcy i Rozwodnicy.

 • ar.co

  Oceniono 15 razy 13

  Biorąc pod uwagę poziom pisowskiego lumpenelektoratu - pomysł może okazać się skuteczny.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 11 razy 11

  Był już kiedyś Związek Patriotów Polskich Berlinga i Wasilewskiej, byli "księża patrioci", "Zjednoczenie Patriotyczne Grunwald" i "Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego". Samozwańczych patriotów nigdy nie brakowało. A tymczasem, o pisiorki, patriotyzm polega na działaniu dla dobra ogółu, a nie na wycieraniu sobie gęby Ojczyzną!

 • marywil2012

  Oceniono 10 razy 10

  niech się zagryzą. to i tak kwestia czasu, jak ta zbieranina Psychopatów i Socjopatów zacznie realizować zlecenie szerzenia totalnego chaosu w Polsce.

 • balbin79

  Oceniono 12 razy 10

  z niego taki patriota jak z koziej d...y traba. w niedziele do kosciola a w tygodniu zone bil

 • a.k.traper

  Oceniono 11 razy 9

  Nazwę Patrioci i Samorządowcy mógł wymyśleć tylko chorobliwie ambitny kretyn. Jak chce startować sam niech nazwie to Komitet Wyborczy Łukasza Zbonikowskiego, wstydzi się?

 • cezaryk

  Oceniono 11 razy 9

  Nazwy z „P i S” w nazwie.
  Przeproście i Spie....jcie – przychodzi mi na myśl.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX