Narracja PiS ws. afery Piebiaka brzmi znajomo. To samo mówiło ws. lotów Kuchcińskiego

Czy PiS planuje jakiekolwiek działania wobec Zbigniewa Ziobry w związku z aferą Piebiaka? Nie, a to dlatego, że "zweryfikują" go wyborcy. Brzmi znajomo? Identyczną narrację Prawo i Sprawiedliwość prezentowało w sprawie lotów marszałka Kuchcińskiego. Wtedy też można było usłyszeć, że to wyborcy go ocenią.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska była pytana o to, czy partia planuje jakieś działania wobec ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Wszystko za sprawą afery Piebiaka, nagłośnionej przez Onet.

Czerwińska odpowiedziała krótko na takie spekulacje:

Nie ma żadnych planów w tej kwestii (odwołania Ziobry - red.), natomiast wyborcy w najbliższych wyborach zweryfikują pozycję i wydadzą opinię na temat ministra Zbigniewa Ziobry.

Wcześniej m.in. premier Mateusz Morawiecki mówił, że po dymisji Łukasza Piebiaka, uważa, że "to kończy sprawę".

Tak PiS "rozlicza" problematycznych polityków. Narracja o "wyborczej weryfikacji"

Praktycznie identyczną narrację można było usłyszeć z ust polityków Prawa i Sprawiedliwości nie tak dawno, bo po dymisji Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewniał, że były marszałek nie złamał prawa, mówiąc też:

Marszałek Marek Kuchciński będzie startował w jesiennych wyborach parlamentarnych; to najbardziej demokratyczna metoda oceny jego osoby.

Później na konferencji prasowej to samo powtórzył szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. W połowie sierpnia stwierdził:

Pan marszałek będzie zweryfikowany jako lider listy przez wyborców. Podejrzewam, że będzie to raczej pozytywna weryfikacja.
Więcej o:
Komentarze (120)
Wybory parlamentarne 2019. Konsekwencje wobec Ziobry po aferze Piebiaka? "Zweryfikują go wyborcy"
Zaloguj się
 • jac_l_w

  Oceniono 51 razy 47

  Zdobycie względów zdecydowanie najgłupszej i najodporniejszej na wiedzę części elektoratu pozwala odwalić każdy numer - dopóki jest kasa na kiełbasę i popitkę.

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 47 razy 39

  Ale ten prezes ze swoimi ludźmi tuż przed samymi wyborami ma problem. No nie dadzą człowiekowi spokojnie po cichu knuć swoich malutkich wojen intryg, wyciągania coraz to nowszych haków, no nie dadzą!!

 • jozef_zmudzin

  Oceniono 38 razy 36

  PiS to jak widać,słychać i czuć to wychodek pełen odchodów.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 39 razy 33

  Jasne, że zweryfikują. Tylko dlaczego Zero nie startuje w Krakowie? Strach dudę ściska?

 • munaciello

  Oceniono 30 razy 24

  Prawo u nas stanowi przekupiony suweren, pieszczotliwie zwany ciemnym ludem.
  Czekamy z niecierpliwością na sądy ludowe à la nazistowski Volksgerichtshof i Ludowy Komisariat Spraw Wewnętrznych à la bolszewicki Народный комиссариат внутренних дел.

 • fakiba

  Oceniono 28 razy 22

  Zero będzie miął "karę" musi zapłacić na Caritas co najmniej 500 i perz tydzień kuwetę czyści , oczywiście jak kot wyrazi zgodę

 • 55kris

  Oceniono 28 razy 22

  No cóż, kiedyś musiała dorwać się do władzy banda sqrwieli do piątej potęgi - takie są prawa RP (rachunku prawdopodobieństwa). Przy nich szambo to PERFUMERIA!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX