Sondaż IBRiS. PiS z ponad 40-procentowym poparciem. KO daleko w tyle, ale dobry wynik Lewicy

PiS może liczyć na 40-procentowe poparcie w wyborach parlamentarnych - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. Koalicja Obywatelska pozostaje daleko w tyle za partią Jarosława Kaczyńskiego, chce na nią głosować niecałe 27 proc. wyborców.
Zobacz wideo

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższy weekend, najlepszy wynik osiągnęłoby Prawo i Sprawiedliwość. PiS w sondażu IBRiS dla Onet.pl otrzymało 41,5 proc. poparcia. Daleko w tyle Koalicja Obywatelska z wynikiem 26,6 proc. Trzecie miejsce dla Lewicy - koalicja SLD, Wiosny i Razem może liczyć na 12,2 proc. głosów.

Do Sejmu weszliby też przedstawiciele PSL-Koalicja Polska z poparciem na poziomie 7,2 proc. Z kolei politycy Konfederacji nie znaleźliby się w parlamencie - chce na nich głosować 4,7 proc. Polaków. Niemal 8 proc. osób zadeklarowało, że nie wie, na kogo odda swój głos. 

IBRiS zapytał też o chęć udziału w wyborach. Do urn chce pójść 53,3 proc. osób, w tym 41,1 proc. "zdecydowanie". Niewiele mniej, bo 45,9 proc. Polaków nie chce brać udziału w wyborach ("zdecydowanie nie" - 31,9 proc.). Niecały 1 proc. osób nie wie, czy pójdzie zagłosować. 

Badanie wykonano 26 sierpnia za pomocą wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo na próbie 1100 osób. 

Czytaj też: Najnowszy sondaż po aferze Piebiaka. Wyborcy PiS nie obwiniają Ziobry tylko sędziów. Rośnie Lewicy

Więcej o:
Komentarze (517)
Sondaż IBRiS. PiS z ponad 40-procentowym poparciem. KO daleko w tyle, ale dobry wynik Lewicy
Zaloguj się
 • c.t.k

  Oceniono 66 razy 46

  Najbliższe wybory zapewne wygrają, chodzi o to, żeby nie mogli zmienić Konstytucji RP, następne pokolenia będą miały prze3.14erdolone, a klechy wprost przeciwnie

 • franko66

  Oceniono 62 razy 36

  Prawdziwy sondaż bez manipulacji będzie 13 października tylko hieny pisowskie trzeba przypilnować aby nie fałszowały .Liczyć samemu np KOD w każdym lokalu spisać a potem sumować .

 • signum_t

  Oceniono 57 razy 33

  PiS z PSL-em mają większość konstytucyjną. Kosiniak- Kamysz juz się cieszy na myśl o stołkach dla kolegów.

 • fakiba

  Oceniono 41 razy 23

  A ja poczekam na wybory , pis będzie maił przerąbane i wtedy zobaczymy co są warte te sondaże

 • yyyggg13

  Oceniono 40 razy 22

  Nie narzekajmy. KE ma dużą zdolność koalicyjną, PiS na koalicję nie ma szans. No i czekamy na ostatnie 2 tygodnie, wtedy się znacznie prawdziwa kampania wyborcza. Jestem przekonany, że PiS nie będzie rządził.

 • melanocetus głębinowy

  Oceniono 41 razy 21

  Skończcie z tymi sondażami wszystko okaże się niedługo w tak zwanym praniu- w każdym bądź razie cele w- ZK na Cytadeli już są wyremontowane i pomalowane na kolor czerwony dla najbardziej zasłużonych towarzyszy z jedynej słusznej nieomylnej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX