Giertych o apelach o dymisję Ziobry: Kaczyński nie może go odwołać. Ten układ jest pozamykany

- Jarosław Kaczyński nie może odwołać pana Ziobry, dlatego, że ten układ jest pozamykany. Wyciągnięcie jednego poważnego klocka może spowodować efekt domina. To jest klocek "Zbigniew Ziobro" i cztery lata w ministerstwie sprawiedliwości, wszystkie informacje ze wszystkich ważnych postępowań - mówił w "Kropce nad I" w TVN24 mecenas Roman Giertych.
Zobacz wideo

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w "Faktach po faktach" w TVN24, że po informacjach mediów w sprawie działań urzędników ministerstwa sprawiedliwości, rozmawiał z szefem resortu Zbigniewem Ziobrą, który zapewnił go, że nie wiedział o działaniach m.in. wiceministra Łukasza Piebiaka. Dymisji ministra Ziobry domaga się m.in. Platforma Obywatelska.

- Rozmawiałem oczywiście z panem ministrem i dobrze się stało, że reakcja była taka szybka. 24 godziny i były pan minister Piebiak podał się do dymisji. Odcięliśmy ten temat, zareagowaliśmy we właściwy sposób, ponieważ ta mowa nienawiści, te różnego rodzaju akty, o których słyszeliśmy, ujawnianie pewnych danych, było to absolutnie naganne  - mówił premier Morawiecki.

Do kwestii apeli o dymisję ministra sprawiedliwości odniósł się w "Kropce nad I" w TVN24 mecenas Roman Giertych. Stwierdził, że "Jarosław Kaczyński nie może odwołać pana Ziobry, dlatego, że ten układ jest pozamykany".

- Wyciągnięcie jednego poważnego klocka może spowodować efekt domina. To jest klocek "Zbigniew Ziobro" i cztery lata w ministerstwie sprawiedliwości, wszystkie informacje ze wszystkich ważnych postępowań, które do niego trafiały. To jest ten klocek, ta jego partia śmieszna nie ma żadnego znaczenia [Solidarna Polska - red.], liczą się informacje, które on posiada i możliwości, które są związane z tymi informacjami

- mówił Giertych.

Dymisja wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka

Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak podał się do dymisji w poprzedni wtorek. Dzień wcześniej portal Onet.pl opublikował korespondencję, którą on oraz niektórzy sędziowie i urzędnicy, mieli prowadzić z internautką Emilią S. Rozmowa dotyczyła sposobów na dyskredytowanie sędziów krytycznych wobec zmian w wymiarze sprawiedliwości. Odpowiednie materiały miały później trafiać do dziennikarzy i internautów.

W związku z tą sprawą minister sprawiedliwości i prokurator Zbigniew Ziobro odwołał również delegację do resortu sędziego Jakuba Iwańca, a także delegację do Sądu Apelacyjnego w Katowicach sędziego Arkadiusza Cichockiego.

Sędziowie, wymieniani w kontekście tej sprawy złożyli w poniedziałek kilkadziesiąt pozwów cywilnych i prywatnych aktów oskarżenia o zniesławienie przeciwko dziennikarzom i wydawcom. Część mediów zarzuciła im udział w grupie organizującej hejt internetowy. Zdaniem tych sędziów, to "oszczerstwo i manipulacja", na które wpłynęły zbliżające się wybory.

Więcej o:
Komentarze (224)
Giertych o apelach o dymisję Ziobry: Kaczyński nie może go odwołać. Ten układ jest pozamykany
Zaloguj się
 • suwakwrozporku

  Oceniono 96 razy 80

  Spoko! Historia już wielokrotnie nas uczyła, że żaden układ nie trwa wiecznie. Układ PiS też runie. I to wcześniej niż się wszyscy spodziewają...

 • remo29

  Oceniono 61 razy 53

  Nic nie trwa wiecznie, nawet 1000-letnia Rzesza skończyła się "nieco" krócej.

 • marywil2012

  Oceniono 44 razy 42

  PIS to patologia, a ci sędziwie o nie sędziowie, a marni bandyci, którzy dostali zbyt dużo uprawnień nie mając ku temu koniecznej dojrzałości. I ten prostacki język! Knajacki i godny najgorszych żuli. obawiam się, że część z nich to też oportuniści i karierowicze. za ich wybór, za ich awansami stoi Ziobro. Odpowiada za wszystkie ich działania. Był o nich też informowany. Jeżeli wiedział o tym od tak dawna, to tym bardziej odpowiada za to co się działo.
  Ponadto nie wahajmy się przed powiedzeniem sobie wyraźne: za kryciem ziobry stoi morawiecki. Za kryciem morawieckiego, premiera działkowicza stoi kaczyński. A wszyscy się razem dekują.
  Do czasu. Ziobro kiedyś zaczął kąsać Kaczyńśkiego i dostał po łapach skruszony wrócił. Ale to on chce przejąć władzę w pisie. Będzie więc zwarcie za jakiś czas (to może być nawet kilka lat).
  Do tego czasu pis zruinuje sądownictwo takimi właśnie bandytami.
  Pozwy złożyli ale nie mają szans na wygranie spraw. Ba nawet nie stawią sie w sądzie, gdyby w ogóle do rozprawy doszło. Materiały na nich zebrane są porażające. Nie zatrzymają fali, którą sami rozpoczęli: demonatażu i delegitmizacji instytucji prawnych w Polsce przejętych przez pis. To są współcześni pożyteczni idioci.
  I tak nie bójmy się ich nazywać po imieniu to przestępcy, wobec których nie wydano jeszcze wyroku, bo państwo polskie jest bezradne, wobec tych, którzy nadużywają swoich pozycji i pozwalają sobie szkalować broniących niezależności. Prokuratura jest bezwolna. Sędziowie niektórzy są kupieni przez pis. Problemy dopiero przed nami.
  Dlatego nie widzę innej możliwości: Dymisja Ziobry natychmiastowa. Morawiecki kolejny. Kaczyński musi odejść z polskiej polityki. To wyjątkowy szkodnik, który od 2015 r, zdemolował wszystko co się poddało chaosowi ustaw, rozporządzeń, "wykładni" aparatczyków w rodzaju przyłębskiej.
  Polska stałą się pańśtwem mafijnym. Sorry ale czas tę prawdę powtarzać aby skończyć z pisowską patologią

 • 7ogamihcra

  Oceniono 40 razy 38

  PiS składa się z samych klocków.

 • matylda1001

  Oceniono 44 razy 38

  Kaczyński zrobił Ziobrę zbyt potężnym a teraz sam się go boi.

 • rozsadek5

  Oceniono 37 razy 37

  Jest nieprawdopodobne by Ziobro nie wiedział co się dzieje w jego resorcie, tym bardziej że wie o wszystkim innym jak TK, SN.
  Zadziałali natychmiast w stosunku dla Piebiaka tak dla zamydlenia oczu i pokazaniu jacy to oni są "biali" a Ziobro dalej stołek grzeje i się śmieje.

 • marymania

  Oceniono 44 razy 36

  Giertych ma rację. Jeśli qrdupel odwoła Ziobrę, to pięć minut później dostanie wzwanie na przesłuchanie do prokuratury w sprawie Birgfellnera. A nie może przecież odwołać Ziobrę razem z całym gangiem podległych mu prokuratorów-dobrozmianowców. Za dużo tam tej hołoty jest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX