Komisja ds. VAT chce Trybunału Stanu m.in. dla Tuska i Kopacz. "Kaczyński musi być w desperacji"

Postawienie przed Trybunałem Stanu czterech osób to jeden z rekomendowanych wniosków dla Sejmu, który proponuje komisja śledcza ds. podatku VAT. Chodzi o byłych premierów - Ewę Kopacz i Donalda Tuska, a także byłych ministrów finansów - Mateusza Szczurka i Jacka Rostowskiego. "Pan Przewodniczący Horała używa swojego stanowiska w Komisji jako kolejnego narzędzia do walki z opozycją przed wyborami" - skomentowała Ewa Kopacz.
Zobacz wideo

Komisja śledcza ds. podatku VAT w projekcie raportu końcowego rekomenduje Sejmowi postawienie przed Trybunałem Stanu czterech osób - byłych premierów Ewę Kopacz i Donalda Tuska, a także poprzednich ministrów finansów - Mateusza Szczurka i Jacka Rostowskiego.

Obecnie rządzący wykorzystali już Ministerstwo Sprawiedliwości i telewizję publiczną, a teraz próbują wykorzystać Trybunał Stanu do walki z opozycją. Pan Przewodniczący Horała [poseł PiS Marcin Horała - red.] używa swojego stanowiska w Komisji jako kolejnego narzędzia do walki z opozycją przed wyborami

- skomentowała na Twitterze była szefowa rządu Ewa Kopacz.

Sejmowa komisja śledcza ds. VAT zajmuje się badaniem działań instytucji publicznych w zakresie zapewnienia dochodów Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług i podatku akcyzowego.

Przewodniczący komisji Marcin Horała stwierdził podczas podsumowania prac komisji, że za rządów PO-PSL system podatkowy sprzyjał wyłudzeniom podatku.

- Zlikwidowano departament ochrony interesów ekonomicznych państwa w ABW, rozbito prokuraturę, doprowadzono do stanu faktycznego, w którym przestępstwa wyłudzeń podatkowych były zagrożone śmiesznie niskimi karami. Ten cały system spowodował, że Polska była naprawdę zieloną wyspą dla oszustów podatkowych - mówił Horała.

"To tak czytelne, że aż śmieszne"

Wnioski komisji dotyczące postawienia przed trybunałem stanu byłych premierów i ministrów rządu PO-PSL zostały szybko skrytykowane przez polityków partii Grzegorza Schetyny. Poseł PO Zbigniew Konwiński, również członek komisji ds. wyłudzeń VAT, wyliczył na Twitterze kroki podejmowane przez ugrupowanie w latach 2011-2015.

"PiS nie poparł wielu mechanizmów uszczelniających system podatkowy zaproponowanych i wprowadzonych przez rząd PO-PSL!" - napisał Konwiński.

Z kolei według innych polityków PO rekomendacje komisji mogą stanowić próbę przykrycia ostatnich medialnych doniesień związanych m.in. z dymisją wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka, który miał być zaangażowany w akcję dyskredytowania sędziów nieprzychylnych reformom wymiaru sprawiedliwości autorstwa PiS.

"Kaczyński musi być w desperacji skoro chce przykryć ciąg afer PiS wnioskiem o Trybunał Stanu dla D. Tuska i E. Kopacz. Nie wątpię, ze Trybunał Stanu będzie miał pełne ręce roboty, ale po przegranych przez PiS wyborach" - skomentował poseł Marcin Kierwiński.

"No proszę! Po 4 latach nieustannych afer PiS wreszcie wymyślili: wniosek o Trybunał Stanu dla Tuska i Kopacz. Ha ha ha ha! To tak czytelne, że aż śmieszne. A co z Szefem p. Kaczyński?!" - ironizował europoseł Andrzej Halicki.

Raport końcowy ma zostać przyjęty przez komisję 6 września.

Więcej o:
Komentarze (243)
Komisja ds. VAT chce Trybunału Stanu m.in. dla Tuska i Kopacz. "Narzędzie do walki z opozycją"
Zaloguj się
 • 1627cd1410

  Oceniono 72 razy 68

  horała chce wyraźnie przebić piebiaka, kuchcińskiego i ziobrę w wyścigu o miano kretyna roku.. :O)

 • freud1

  Oceniono 62 razy 56

  Trybunal stanu?
  Hehe. Towarzyszu Horala, bardzo niebezpieczny precedens chcecie stowrzyc. Niebezpieczny dla Kasty i Herszta. I nie mowie tutaj o pionku Piebiaku.

 • 1627cd1410

  Oceniono 60 razy 52

  opiekun klienta z Gdyni zrobił teatrzyk dla dzieci i chce tanim spektaklem podbić Hollywood. komisja VATowska jest tak dęta jak orkiestra na powitanie kociarza w Krośnie..

 • lesnojeziorska

  Oceniono 50 razy 44

  Czy doradcą tego wstrętnego Tuska nie był jakiś taki banksterek z krzywą, wredną gębą, chyba prezes jakiegoś banku, który nie udzielał kredytów w CHF? Jak mu tam było?

 • calmy

  Oceniono 37 razy 37

  Panie Horała, niech Pan będzie konsekwentny. Zarządaj pan też TS dla szefa CBA z czasów Tuska. Kamiński się nazywa, łatwo go znaleźć, jest ministrem SW. I nie zapomnij pan o doradcach ekonomicznych Tuska. Jednym z nich był niejaki Matołusz M.

 • hakatumbatsumani

  Oceniono 42 razy 36

  Do zwrotów ludzi przyzwoitych jak np : zły jak pisior, pazerny jak pisior, kłamliwy jak pisior, dołączą zwroty : bezczelny jak horała, obrzydliwy jak horała.

 • czechy11

  Oceniono 35 razy 33

  Niedługo te PiSie politruki postawią zarzuty Marii Skłodowskiej -Curie, że mogła wynaleźć polon 10 lat wcześniej ale tego nie zrobiła.

 • biesczad1

  Oceniono 33 razy 31

  Horała, nie jesteś panem świata - jesteś małym, podłym intelektualnym i moralnym zerem!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX