Afera Piebiaka. PO chce kontroli NIK-u w ministerstwie i wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry

Posłowie Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli złożenie wniosku o przeprowadzenie kontroli w Ministerstwie Sprawiedliwości. Najwyższa Izba Kontroli miałaby "sprawdzić zasadność wydatkowania środków" resortu na prowadzenie kampanii w internecie. Sprawa dotyczy wiceministra Łukasza Piebiaka, który miał zlecić przeprowadzenie akcji dyskredytującej polskich sędziów.
Zobacz wideo

Poseł PO Marcin Kierwiński podczas konferencji prasowej w Sejmie zapowiedział złożenie wniosku do NIK, która miałaby przeprowadzić kontrolę w Ministerstwie Sprawiedliwości. Opozycja zapowiedziała też złożenie wniosku o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry.

Afera Piebiaka: PO chce by NIK sprawdził "zasadność wydatkowania środków" na kampanie Ministerstwa Sprawiedliwości 

Obydwa wnioski związane są z umowami zawartymi przez Ministerstwo Sprawiedliwości na prowadzone w internecie kampanie. Zgodnie z doniesieniami Onetu wiceminister tego resortu prowadził korespondencję w sprawie prowadzenia akcji dyskredytującej sędziów, którzy krytykowali przeprowadzaną przez Prawo i Sprawiedliwość reformę wymiaru sprawiedliwości.

Posłowie chcą, by NIK sprawdził m.in. "zasadność wydatkowania środków na tego typu działania". Postępowanie sprawdzające w tej sprawie prowadzi już także prokuratura. Po doniesieniach mediów Łukasz Piebiak podał się do dymisji. Były wiceminister resortu zaznaczył jednak, że wysnuwane wobec niego zarzuty są oszczerstwem.

Dziennikarze portalu Onet dotarli do korespondencji, z której wynika, że ówczesny wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak miał stać za akcją, mającą na celu kompromitację sędziów w internecie. Dotyczyło to tylko tych osób, które nie zgadzały się i jawnie krytykowały reformę wymiaru sprawiedliwości. Wiceministrowi miała pomagać Emilia, która pisała negatywne komentarze na profilach społecznościowych wybranych sędziów. Jednym z nim miał być m.in. prezes Stowarzyszenia "Iustitia" prof. Krystian Markiewicz. Kobieta przyznała się, że swoimi działaniami mogła zaszkodzić co najmniej 20 sędziom.

Więcej o:
Komentarze (61)
Afera Piebiaka. PO chce kontroli NIK-u w ministerstwie i wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry
Zaloguj się
 • 1627cd1410

  Oceniono 18 razy 18

  czy nazwiska sędziów z afery piebiaka pojawią się w składzie PKW?

 • krynolinka

  Oceniono 26 razy 16

  Niszczarki w Alejach Ujazdowskich od tygodnia pracują pełną parą. Topienie laptopów idzie równie sprawnie.

 • pi.mi

  Oceniono 18 razy 14

  Nie tylko PO chce.
  Chyba każdy normalny, przynajmniej średnio wykształcony, stabilny emocjonalnie i psychicznie obywatel i podatnik też...

 • 1627cd1410

  Oceniono 16 razy 14

  nie zdziwiłbym się, gdyby na listach poparcia dla członków KRS brylowały nazwiska sędziów wymienianych w aferze piebiaka...

 • polakadam

  Oceniono 15 razy 13

  Bardzo dobrze. Nie pozwólcie pisowskiej propagandzie tej sprawy wyciszyć. Czym więcej szumu w mediach tym lepiej.

 • Jacek D

  Oceniono 15 razy 13

  Kwiatkowski rezygnując z prezesostwa NIKu otwiera drogę tamże jakiemuś pisiorowi. będzie to pewnie już ktoś bez matury. zaufani z takąż się skończyli.

 • biesczad1

  Oceniono 18 razy 12

  Droga Opozycjo, to, co się dzieje w Ministerstwie Sprawiedliwości, są to zwyczajne bolszewickie metody, więc żadnej kontroli nie będzie - wg PiSu, to normalka!!!

 • jurek4491

  Oceniono 18 razy 10

  Na szczytach władzy gnojówka leje się strumieniami a Pis pier.oli ( sprawa zamknięta ) , nie zamknięta tylko otwarta bo jest rozwojowa i powiązana z REŻIMOWĄ i portalem wPolityce.pI .
  Onet prosimy o dalsze ujawnianie tej PATOLOGII .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX