Szczyt G7. Tusk wrzucił zdjęcia z Donaldem Trumpem. "Między nami nie ma zgody w sprawie Rosji, ale..."

Donald Tusk pochwalił się na Twitterze zdjęciami z Donaldem Trumpem z ich spotkań podczas szczytu G7 we francuskim Biarritz. Fotografie może przeszłyby bez echa, gdyby nie dodatkowa "narracja" Tuska do zdjęć i jego autorskie komentarze.
Zobacz wideo

W weekend rozpoczął się szczyt G7 we francuskim Biarritz, gdzie spotkali się przywódcy siedmiu najbardziej rozwiniętych państw świata. Wśród tematów były m.in. kwestie Iranu i Korei Północnej, ale też brexitu.

W ostatniej chwili do agendy dołączono też sprawę pożarów w Amazonii. Rozmowy trwały przez sobotę i niedzielę, koniec szczytu zaplanowany jest na poniedziałek 26 sierpnia.

Donald Tusk chwali się zdjęciami z Donaldem Trumpem

Choć tematy w Biarritz były naprawdę najcięższego kalibru, nie oznaczało to, że światowi przywódcy nie mieli czasu na chwilę oddechu. Widać to na przykładzie przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, który w sieci zamieścił serię zdjęć z Biarritz.

Dwie z fotografii przedstawiają zresztą jego spotkania z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Do pierwszej z nich dołączył podpis:

Między nami nie ma zgody w sprawie Rosji...

Jednak już do drugiej fotografii, na której panowie szeroko się uśmiechają, dorzucił:

...ale generalnie rozmowy w dobrej atmosferze.

Dla Donalda Tuska jest to ostatni szczyt G7. W tym roku, po dwóch 2,5-rocznych kadencjach na stanowisku szefa RE, ustąpi miejsca wybranemu w tym roku na tę funkcję Charlesowi Michelowi, szefowi belgijskiego rządu.

 
Więcej o: