Afera Piebiaka. Szefernaker do Jońskiego: Nie jesteśmy stowarzyszeniem aniołów

- Nie jesteśmy stowarzyszeniem aniołów, tylko ludźmi. Jeżeli paru idiotów w taki, a nie inny sposób zachowuje się w stosunku do innych osób, jest to niedopuszczalne i są reakcje - podkreślił Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji w programie "Woronicza 17". Komentował w ten sposób zarzuty opozycji dotyczące nieodpowiednich reakcji w rządzie na aferę Piebiaka.

W programie "Woronicza 17" Michała Rachonia w TVP Info jednym z głównych tematów niedzielnej dyskusji była afera Piebiaka. Doszło m.in. do konfrontacji poglądów między Dariuszem Jońskim i Pawłem Szefernakerem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dariusz Joński krytykuje reakcję PiS na aferę Piebiaka

Dariusz Joński wyraził opinię, że po śmierci Pawła Adamowicza w Gdańsku, rząd polski, a zwłaszcza Ministerstwo Sprawiedliwości, powinny jednoznacznie zareagować na doniesienia medialne o działaniach urzędników MS skierowanych przeciwko sędziom krytykującym "dobrą zmianę" w wymiarze sprawiedliwości. 

- To jest dokładnie tak, jakby do pana do domu wszedł jakiś bandyta, pan by go złapał na gorącym uczynku, on by powiedział "przepraszam, ja już wychodzę, wszystko jest ok". Wy tak zrobiliście: odwołaliście, jedziemy dalej, wszystko jest ok - skomentował reakcję Ministerstwa Sprawiedliwości i rządu na aferę Piebiaka.

Zapytał również, kto będzie wyjaśniał tę sprawę. - Prokurator generalny Ziobro będzie przesłuchiwał ministra Ziobro? To bardzo chora sytuacja - stwierdził.

>>>Czytaj też: Press: Emilię w "walce o dobro Polski" wspierali dziennikarze. Na liście m.in. Wenerski i Rachoń

Paweł Szefernaker: Patologiczna sytuacja kilku idiotów

Paweł Szefernaker odpowiedział, że decyzja o dymisji wiceministra sprawiedliwości zapadła niemalże od razu po upublicznieniu dyskredytujących go materiałów, podobnie jak w przypadku sędziego Jakuba Iwańca.

- Tego samego dnia była reakcja i dymisja. My nie jesteśmy stowarzyszeniem aniołów, tylko ludźmi. Jeżeli paru idiotów w taki, a nie inny sposób zachowuje się w stosunku do innych osób, jest to niedopuszczalne i są reakcje - podkreślił polityk. - To była patologiczna sytuacja kilku osób i reakcja była natychmiastowa. Tak powinna wyglądać reakcja przyzwoitych polityków - stwierdził Paweł Szefernaker.

Zwrócił też uwagę, że według niego to w Koalicji Obywatelskiej przymyka się oko na tego typu sytuacje. - W pana środowisku politycznym takich reakcji nie ma, bo szefem klubu Platformy Obywatelskiej jest Sławomir Neumann, który ma zarzuty prokuratorskie. W moim okręgu do senatu będzie z państwa poparciem startował Stanisław Gawłowski, który ma zarzuty. I jaka jest reakcja waszego środowiska? - pytał.

Szefernaker do Jońskiego: Wie pan, co każdy ratownik pisze na smartfonie?

 W dyskusji głos zabrała m.in. Anna Maria Żukowska z Lewicy. Jak zaznaczyła, "doszło do rzeczy skandalicznej".

- Nastąpił ewidentnie błąd w nadzorze, bo nie ma takiej możliwości, żeby minister, pod którego zarządem jest Ministerstwo Sprawiedliwości, nie wiedział, co się w nim dzieje. Powinien wiedzieć, w co angażują się jego pracownicy, nawet nie szeregowi, ale jego podsekretarz stanu - podkreśliła. Zgodził się z tym również Dariusz Joński. 

Paweł Szefernaker odniósł się do tego zarzutu, zwracając się Dariusza Jońskiego, który w styczniu 2019 roku został wiceprezesem łódzkiego Aquaparku Fala: - Wie pan, co każdy ratownik pisze na komunikatorze na smartfonie? - zapytał.

- Oczekuję, że będzie wszczęte postępowanie dyscyplinarne w sprawie pana Piebiaka, bo to nie może być tak, że on sobie teraz wróci do pracy w sądach powszechnych, będzie orzekał, jakby się nigdy nic nie stało - zaznaczyła Anna Maria Żukowska.

Afera Piebiaka. Wiceminister sprawiedliwości został zdymisjonowany

Na początku poprzedniego tygodnia portal Onet.pl ujawnił, że wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak miał współpracować z internetową hejterką Emilią S. w celu dyskredytowania sędziów krytykujących reformę wymiary sprawiedliwości przeprowadzoną przez PiS. Miał m.in. ujawnić adres zamieszkania prezesa Stowarzyszenia "Iustitia" prof. Krystiana Markiewicza. 

Zobacz wideo

W związku z tymi doniesieniami wiceminister Łukasz Piebiak został zdymisjonowany. Podobnie potraktowany został sędzia Jakub Iwaniec, który miał wyszukiwać "haki" na sędziów i przekazywać je Emilii S. Dodatkowo prokuratura wszczęła postępowanie sprawdzające. Sprawą zainteresował się również Urząd Ochrony Danych Osobowych.

Więcej o:
Komentarze (382)
Szefernaker do Jońskiego ws. afery Piebiaka: Nie jesteśmy stowarzyszeniem aniołów
Zaloguj się
 • dj.t

  Oceniono 95 razy 85

  A na pasku tvpis było o aferze Brejzy a nie Piebiaku. I dziwicie się że ciemni ludzie łykają to jak pelikan rybę. Wystarczy że reżimowa telewizja kłamie a oni myślą że prawda.

 • stef0909

  Oceniono 94 razy 80

  Szachermacher sam uczestniczył w tym procederze! organizował i otoczył ochroną hejterów przed wyborami 2015.... tak się zeszmacił młody człowiek bez kręgosłupa......

 • yo1pek

  Oceniono 77 razy 69

  Szachermacher ma nowomowę opanowaną do perfekcji. Folwark zwierzęcy w najczystszej postaci.

 • bacowa

  Oceniono 72 razy 62

  Jeszcze SzachMacherowi dobiorą się do czterech liter za płacenie trolom na necie

 • konigin

  Oceniono 67 razy 59

  Jasne, jasne, szefernaker. To tylko klotnia miedzy sadziami, bo nikt nie jest aniolem i zawsze znajdzie sie paru idiotow, a afera byl zegarek Nowaka, osmiorniczki i w ogole to PO kradla i kradnie.

 • iso2

  Oceniono 59 razy 47

  PiS to organizacja o charakterze przestępczym. To rak który toczy Polskę

 • czechy11

  Oceniono 63 razy 47

  Szachermacher to kolejny z Kasta PiS hejter. Wyjątkowa menda społeczna. Oczywiście z PiS.

 • clex2

  Oceniono 55 razy 43

  Panie Schefernacker, w waszym rządzie są osobnicy z wyrokami sądowymi, choćby pański szef.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX