Morawiecki na konwencji PiS w Toruniu: Chętnie dyskutowałbym z opozycją na programy

- Gdyby opozycja przedstawiła jakiś realny program, gdyby zgodziła się na to, żeby dyskutować o programach, ja bardzo chętnie dyskutowałbym na programy - stwierdził premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Toruniu. Zaznaczył, że wtedy można by "doprowadzić do jeszcze lepszego programu".
Zobacz wideo

W sobotę odbyła się konwencja PiS w Toruniu. W jej trakcie głos zabrał m.in. Mateusz Morawiecki. Podkreślał, że polityka jego partii "ma służyć wszystkim Polakom".

Morawiecki: Polskę nie tylko trzeba mieć w sercu, ale ją zmieniać

- Warto w wyborach postawić na tych, którzy potrafili wykazać, że potrafią zadbać zarówno o finanse publiczne, jak i o najsłabsze grupy społeczne - podkreślił premier. Zaznaczył również, że polityka PiS opiera się o "jakość finansów publicznych" i "politykę społeczną, która zmienia politykę całego kraju".

Zaznaczył, że rząd PiS jest "rządem patriotycznym". - Uważamy, że Polskę nie tylko trzeba mieć w sercu, ale trzeba z wysiłkiem, cierpliwością, dyscypliną, pracowitością zmieniać, by Polska krok po kroku stawała się coraz piękniejsza - podkreślił.

PiS chce zatrzymać młodych w Polsce

Mateusz Morawiecki wielokrotnie podkreślał, że ważne jest stworzenie jak najlepszych warunków życia w Polsce dla ludzi młodych. - Żeby nie znikały kolejne setki tysięcy młodych ludzi, nie wyjeżdżały kolejne fale emigracji z Polski, tylko żeby tutaj przyjeżdżali ludzie z powrotem - rodacy, którzy naszą ojczyznę opuścili. To też jest jeden z podstawowych punktów naszego programu na kolejne cztery lata, jeśli rodacy nam zaufają - powiedział.

Dodał, że program PiS obejmuje "wyższe wynagrodzenia, rynek pracownika, wypychanie wynagrodzeń w górę". - Polacy muszą zarabiać na poziomie europejskim - stwierdził.

"Żeby ponad podziałami politycznymi panowała zgoda"

Premier odniósł się też do działań opozycji. - Gdyby opozycja przedstawiła jakiś realny program, gdyby zgodziła się na to, żeby dyskutować o programach, ja bardzo chętnie dyskutowałbym na programy - powiedział. - Wtedy moglibyśmy doprowadzić do jeszcze lepszego programu - dodał.

Zapewnił też, że jego rząd chce zgody. - Chcemy, żeby ponad podziałami politycznymi panowała zgoda wobec najważniejszych kierunków rozwoju Polski. Możemy różnić się, mieć różne regionalne pochodzenie, ale chcemy, żeby Polska była pod jednym dachem - stwierdził.